Jump to content
123budujemy.pl

Zmienić VPS na hosting ?

Recommended Posts

Witajcie,

Od 4 lat mam VPS z root w Hekko

Dawno przy tym nie grzebałem, mam stare php, i inne 

Nie mam czasu ani chęci odświeżenia wiedzy z administracji serwerem, boje się że jak coś wysadzę nie będę umaił przywrócić. Pasowało by też zrobić jakąś optymalizację.

Na serwerze mam 5 stronek jedna z większym ruchem 20tys-30 tys UU/mc

Jedna firmy usługowej,  zależy mi na jej szybkości działania. 

Serwer VPS SSD 8GB RAM cpu 4x2,4

Kończ mi się abonament, i myślę nad zmianą.

Czy nie lepsza by była zmiana na np dwa hostingi SSD ? (myślę o kei)
Ominą mnie problemy z administrowaniem,

Pytanie czy będzie to zmiana na LEPSZE czy n grosze ?

z góry dzięki za rady.

11 godzin temu, 123budujemy.pl napisał:

Dawno przy tym nie grzebałem, mam stare php, i inne 

Możliwe że aplikacje PHP są napisaną również pod te PHP 5.x i przejście na PHP 7.(1)x może okazać się problematyczne bez wprowadzania zmian.

11 godzin temu, 123budujemy.pl napisał:

Pytanie czy będzie to zmiana na LEPSZE czy n grosze ?

Tu już Musisz zrobić samemu "rachunek sumienia", bo na podstawie tego co Podajesz nie można jednoznacznie stwierdzić.

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL
- Full Stack Developer - :chatownik:

+ Ciekawy VLOG o Dubaju 

Pytanie jak dokładnie stare jest to php? Zawsze można założyć testowe konto i w panelu administracyjnym wybrać dedykowaną wersję php i sprawdzić czy działa. Jeśli root nie jest wymagany to faktycznie przejście hosting może być bardziej optymalnym rozwiązaniem

20-30tys/mc to nie powinno być duże obciążenie dla shared hostingu, w gruncie rzeczy masz 3 rozwiązania: 

1 - wynajęcie kogoś kto popracuje nad Twoim serwerem, aktualizacje itp - jest dużo firm zajmujących nie tym 

2 - przeniesienie na managed VPS gdzie aktualizacje beda po stronie firmy hostingowej

3 - przeniesienie na shared hosting 

ciezko wybrać najlepsze rozwiazanie, wszystko to tez kwestia budżetu itp. 

ogolnie rzecz biorąc jest przeświadczenie ze VPS jest lepszy, ale sprawdza sie to tylko w przypadku gdy odpowiednio nim zarządzamy, dbamy o aktualizacje i bezpieczeństwo... z ciekawości zapytam, jak z kopiami zapasowymi? czy obecnie na VPS każda ze stron ma generowana kopie zapasowa? Jeśli nie to masz tez kolejny punkt na + jeśli chodzi o standardowy hosting. 

Podsumowujac czy będzie to zmiana na lepsze czy gorsze?

Dobry shared hosting będzie lepszy od "zakurzonego"/nieaktualizowanego VPS, 

• Like 1

Sprawdź na rootnode oni chyba mają temat z opiniami o wyżej wspomnianej firmie. Ja nie mam nic w Hekko jak i w całej spółce H88 więc nie wypowiem się.

re287am9.jpg