Skocz do zawartości

resetowanie dynamicznego IP vs płatne proxy


Freja

Rekomendowane odpowiedzi

Roboty internetowe wykorzystują serwery proxy we wiadomym celu.

W podobnym celu można jednak wykorzystać dynamiczne IP przypisywane przy każdym połączeniu.

Pytanie: jakie są wady i ograniczenia takiej metody wyjąwszy oczywistą, iż tak randomizowane adresy IP będą pochodzić z ograniczonej puli? Czy resetowanie połączenia jest sensownym rozwiązaniem w przypadku przedsięwzięć o niewielkiej skali?

Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane :)

Freja Draco - moje drakońskie poglądy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pule dużych ISP są na tyle obszerne, że do działań o małej skali będą wystarczające. Z drugiej strony jest to mało wydajne rozwiązanie. A ciągłe resety połączeń w przypadku pewnych dostawców mogą powodować sztuczne ograniczenie prędkości internetu.

pozycjonowanie-stron.png

Pozycjonowanie stron internetowych - https://www.eactive.pl/pozycjonowanie-stron/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Freja napisał:

Roboty internetowe wykorzystują serwery proxy we wiadomym celu.

Hmmm a skąd taka teza ?

 

2 godziny temu, Freja napisał:

Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane

A co Chcesz osiągnąć ? Piszesz robota sieciowego i obawiasz się o bany IP ?

 

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mion napisał:

Hmmm a skąd taka teza ?

Z głowy.

 

1 godzinę temu, Mion napisał:

A co Chcesz osiągnąć ? Piszesz robota sieciowego i obawiasz się o bany IP ?

Tak. Ponadto ma się logować na stronie, więc chyba niewskazane jest, żeby każda sesja była od innego operatora. Działałoby to na bazie internetu od T-Mobile i oznaczało od jednego do kilku tysięcy resetów połączenia dziennie.

I tak to sobie właśnie wymyśliłam, ale w sumie pierwszy raz robię coś takiego i chyba nie czytałam, żeby ludzie masowo z czegoś podobnego korzystali, więc może mi coś umyka?

Freja Draco - moje drakońskie poglądy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 7.03.2019 o 13:59, EACTIVE napisał:

ciągłe resety połączeń w przypadku pewnych dostawców mogą powodować sztuczne ograniczenie prędkości internetu.

Pytanie trochę po czasie, ale wiesz może, u których dostawców występuje ten problem, a u których dostawców sieci występuje ten problem, a u których nie?

Może jakieś badania / zestawienia na ten temat, jakieś oficjalne deklaracje ze strony dostawców? Ew. może ten proceder ma chociaż jakąś oficjalną nazwę? Bo nawet nie bardzo wiem, o co pytać Googla :/

Freja Draco - moje drakońskie poglądy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności