Freja

Forumowicze
 • Zawartość

  47
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutral

Profile Information

 • Gender
  Female

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Freja

  okruszki zamiast url w wynikach wyszukiwania

  Dzięki. Faktycznie, tutaj też sugerują, żeby użyć JSON-LD, jeśli chcemy tu umieścić jako niewidoczny znacznik: https://productforums.google.com/forum/#!topic/webmasters/5cDS1UEA2jQ
 2. Freja

  okruszki zamiast url w wynikach wyszukiwania

  Serdecznie dziękuję :) Pewnie bym znalazła, gdybym miała pewność, że jest czego szukać, a równie dobrze mogłam spędzić pół dnia, tropiąc po necie "kwiat paproci". Natomiast na stronach, na które zajrzałam, faktycznie były jakieś metadane okruszkowe, ale w jeszcze innych schematach niż podane powyżej i nie wiedziałam, czy to tak teraz się robi, czy tylko robi się tak i liczy, że Google to dostrzeże. To jeszcze pozwolę sobie zapytać: czy jeśli zdecyduję się np. na znaczniki Microdata, to mogę całą związaną z nimi listę <ol> ostylować jako display:none; ? Na logikę wychodziłoby, że tak, skoro znaczniki JSON-LD ze swej natury będą niewidzialne, ale lepiej zapytać o cudze praktyczne doświadczenia niż samej sobie "logikować"
 3. Przy niektórych stronach w wynikach wyszukiwania zamiast gołego adresu, pojawia się łańcuch okruszków, np: Próbowałam coś guglać na ten temat i parę lat temu pisali, że to zależy od widzi mi się Goola i nie da się tego wymusić, chociaż sugerowali dodanie po prostu nawigacji okruszkowej do strony jako czynnika zwiększającego szanse. Czy coś się może w tej kwestii zmieniło, czy dalej autor strony nie ma na to żadnego wpływu?
 4. Ten komunikat oznacza, że fraza kluczowa nie pojawiła się w pierwszym akapicie tekstu i temat wpisu może nie być oczywisty dla odbiorcy od pierwszego zdania. Zakładając naturalnie, że zdefiniowana przez ciebie fraza kluczowa jest adekwatna do tematyki tekstu. A proszę.
 5. Freja

  Programistyczny dowcip

  Ha, ha, ha :p target="_self" rel="author nofollow"
 6. Przyszedł do mnie mail: Podejrzewałam, że to może jakieś oszustwo i najpierw zalogowałam się normalnie na stronie adsense, dzwoneczek alertów powiedział mi: nie masz żadnych powiadomień. Kliknęłam linka w mailu: https://www.google.com/appserve/mkt/p/... Myślę trudno, najwyżej potwierdzę jakiemuś palantowi, że to mój adres e-mail. Przekierowało mnie na: https://www.google.com/adsense/new/u/0/pub-[mój-id]/policy-center i wyświetliło komunikat: I teraz nie wiem, czy: - ktoś mnie próbuje pishingować, - mam jakiś problem z adsense, - Google ma jakiś problem z adsense. Ktoś dostał ostatnio coś podobnego? Bo bzdetne maile z informacją o starych przelewach Google niedawno masowo słało. Edit. Dobra, okazało się, że: - ten dział adsense nie che mi współpracować z FF 52.9 ESR, - na chromie wyświetliło zawartość i faktycznie jest naruszenie na jednej z podstron, - w alertach na stronie tak czy siak nie ma o tym informacji. Zostawiam posta, bo może coś komuś kiedyś pomoże.
 7. Freja

  pytania początkującego

  @-moz-document url-prefix(http://), url-prefix(https://) Określa tylko zakres stosowania danego arkusza stylu w przeglądarce. W tym wypadku: zastosuj na stronach internetowych, ale nie w przypadku plików lokalnych ani elementów interfejsu przeglądarki. Możliwe, że w stylusie albo nowszym stylishu wygląda jakoś inaczej. Natomiast definicja samego stylu mówi: A[rel~=nofollow] wszystkie linki z atrybutem "rel" zawierającym wartość "nofollow".
 8. Oj tam, zaraz do przodu. Ten system ma ponad 10 lat: Automatic Generation of Weather Forecast Texts Using Comprehensive Probabilistic Generation-Space Models http://eprints.brighton.ac.uk/3092/1/belz-nle-final.pdf A tu taka całkiem gadatliwa Siri z 1968: https://pl.wikipedia.org/wiki/SHRDLU p.s. Swoją drogą, widzicie to: Ok Shrdlu. Pick up the phone. Komputerowe translatory też mają już kilka dekad i jak widzę czasem, co Google odp... w tej kwestii, to się zastanawiam, czy się wręcz nie cofają w rozwoju.
 9. Notepada++ także: https://portableapps.com/apps/development/notepadpp_portable Warto też przejrzeć resztę katalogu: https://portableapps.com/apps
 10. Freja

  pytania początkującego

  Jak już ci napisano dofollow jest domyślny, więc jeśli w atrybutach linku tego nie zmieniono, to taki pozostaje. Do wygodnego sprawdzania, żeby nie musieć ciągle zaglądać do inspektora, polecam zainstalowanie w przeglądarce wtyczki stylus albo stylish a później zrobienie sobie stylu dla wszystkich stron w internecie, który wyróżni wszystkie linki nofollow, np. takiego: I każdy nofollow masz podkreślony czerwoną, przerywaną linią (albo jakoś inaczej, jak tam sobie zechcesz).
 11. Zatem najpewniej nazwa firmy jest frazą, która funkcjonuje też za granicą i nawet jest tam popularna. Najlepiej podaj tę nazwę (o administracja nie będzie się burzyć, że to reklama czy coś).
 12. Freja

  Google oferuje loty do III Rzeszy

  Odwrotnie: nie ma odlotów z Cebulandii. I nie są potrzebne, bo większość i tak ma tam permanentny odlot.
 13. https://support.google.com/adsense/answer/4533983?hl=pl
 14. E... w sumie to napisałaś tak, że nie wiadomo, czy mówisz o języku w goolgowej przeglądarce Chrome czy o googlowej wyszukiwarce, ale zakładam, że to drugie. Zrób eksperyment. Wpisz sobie hasło "dom" przy ustawionym języku polskim i angielskim. Porównaj wyniki.
 15. Freja

  Google oferuje loty do III Rzeszy

  Taka jak między Poland i Cebuland :p