Jump to content

Cache do sitemapy


emteusz

Recommended Posts

Hej, mam pytanko, może ktoś miał do czynienia z czymś takim, otóż, mam problem z indeksacją serwisu/sklepu internetowego opartym na pewnym katalogu który jest tam gdzieś sobie(wykupywana licencja itp) katalog jest na stronie oparty na js -> otwieranie kategorii zostały dokonane optymalizacje aby był dostęp do podkategorii oraz dostałem informację iż dostęp przez jakiś czas otwarty dla robotów, a po użycia crawlera do sitemapy dostawca zablokował dostęp

Google zaindeksował kilka tysięcy stron lecz zaprzestał. Polecono mi abym zainteresował się cachem na serwerze, ale jak dobrze myślę, cache nie jest wieczny, obstawiam,

ze czas przechowywania cache u nas na serwerze trwał by 2 tygodnie ale do rzeczy,

załóżmy, że uruchomimy cache, zakładki katalogowe będą już na naszym serwerze, stworzymy mape strony jeszcze raz dla tych zakeszowanych google będzie indeksował dalej zaindeksuje X stron, ale co jeśli cache straci ważność to strony już nie będą widziane dla google?  

Przepraszam, że tak haotycznie napisałem ale staram się rozkminić jak serwis uaktywnić jeszcze bardziej dla ludzi

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Similar Content

  • By oktus
   Cześć!

   Zajmuję się aktualnie szlifowaniem optymalizacji prędkości wczytywania strony. Po licznych próbach i błędach doszedłem do konfiguracji, która pozwoliła na podbicie wyniku z 39 w PageSpeed Insights do 74 dla urządzeń mobilnych i 90 dla komputerów. O ile wynik 90 dla komputerów już mnie satysfakcjonuje i znajduje to poparcie w czasie, tak poprawiłbym jeszcze wynik dla urządzeń mobilnych.
    
   Google PageSpeed Insights sugeruje mi wciąż:
   1. Włączyć kompresję - w W3 Total Cache włączyłem kompresję GZIP, jednak tak jakby Google tego nie wychwytywało. Czy to świadczy o tym, że coś nie działa, czy po prostu zignorować komunikat? Na końcu posta dołączam również screen z Compatibility Check w W3 TC.
    
   2. Zmniejszyć JavaScript - PI sugeruje okrojenie jednego pliku JS o 13 kb. Wgrałem poprawiony plik, pojawia się ten sam komunikat więc tę kwestię odpuszczam.
    
   3. Wykorzystać pamięć podręczną przeglądarki - zarówno Google PI, jak i seocentro pokazuje ten sam komunikat, mimo, że włączyłem cachowanie prawie wszystkiego na stronie. Zignorować i żyć dalej czy faktycznie może to być jakaś awaria wtyczki albo Google sugeruje, że jakaś ważna dla szybkości wczytywania część strony nie cachuje się?

   4. Optymalizacja obrazów - analogicznie jak przy JS, jeden plik, ciągle ten sam do zmniejszenia - zmniejszony jest po uploadzie.
    
   5. Optymalizacja CSS - 90% została zoptymalizowana, został jeden plik wtyczki W3 TC(Tam raczej nie będę grzebał) + 2 pliki Google Fonts.

   Moje główne pytanie dotyczy kwestii kompresji i page cachingu. Czy macie jakieś sugestie odnośnie tych wyników? Czy potraktować ten wynik jako czyste liczby i jakąś "niedoskonałość" testu, czy może być to jakąś przesłanką, że coś jeszcze mogę zdziałać?
    
   Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam!
  • By gregi1
   Jak sprawdzam szybkość działania strony, dostaję komunikat, jako jedna z metod optymalizacji:
   "The following cacheable resources have a short freshness lifetime. Specify an expiration at least one week in the future for the following resources"
    
   stąd moje pytanie w jaki sposób mam dodać ten czas dla obrazków i skryptów po stronie serwera - w php czy może htaccess.
   Moja strona oparta jest o wordpressa. Nie korzystam z wtyczek od cachowania, bo jakieś specjalne skrypty są po stronie serwera.
    
   Pomożecie?
    
  • By rissah
   Mam pytanie - jeśli można - do bardziej doświadczonych w Wordpress
    
   Od kilku dni moja strona znacznie spowolniła swoje ładowanie. Wygląda to tak, że po wpisaniu jej adresu długo nic się nie dzieje, kółeczko się kręci, a potem nagle cała zawartość wczytana. Sprawdzałem zawartość katalogu na serwerze, nie ma nic podejrzanego. Szablon płatny, wtyczki płatne albo z repozytorium WP, aktualizowane na bieżąco. Zainstalowane Wordfence i Ithemes security. Problem pojawił się dopiero od kilku dni.
    
   Dodam, że dotyczy on również mojej drugiej strony, z inną zawartością, ale mniej więcej ta sama konfiguracja (płatny szablon, wtyczki raczej bezpieczne).
    
   Czy to wina aktualizacji czegoś czy bardziej po stronie serwera? Sprawdzam obciążenia serwera, wszystko mniej więcej na takim samym poziomie jak wcześniej. Serwer w nazwa.pl, ActiveBiznes
    
   Nie mogę sobie raczej pozwolić na wyłączanie wtyczek i sprawdzanie (strony używane przez zarejestrowanych, komercyjnie). Jedna z nich zawiera Woocommerce, ale nigdy nie było z tym problemów, zresztą on opłacony
  • By makensis
   Od 1 grudnia 2015 wtyczka ZenCache będzie wymagała środowiska PHP w wersji 5.4 lub wyższej! Wtyczka jest bardzo popularna, więc sprawdźcie u siebie czy czasem z niej nie korzystacie do cachowania zawartości. Może się okazać, że po updacie czeka nas biały ekran Wordpress..
  • By PawelM78
   Pytanko:
   może ktoś z Was mi odpowie dlaczego w webcachu googla menu strony oraz niektóre nagłówki widziane są podwójnie?
   http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:http://mutter.no/varmepumper&safe=off&strip=1
   strona: mutter.no
   w cache widać:

   VarmepumperVarmepumper
   SOLSKJERMINGSOLSKJERMING

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy