zuraw

Renderowanie strony/ atak hakera ?

Polecane posty

Witam.

Kilka dni temu moja pozycja w google spadła o kilkadziesiąt pozycji, szukając przyczyny znalazłem coś takiego (zrzut ekranu): 

https://www.dropbox.com/s/n85paiup6j0li8c/at1.JPG?dl=0

Strona ładuje sie normalnie ale booty google widza jakieś chińskie znaczki.

Czy ktoś podpowie jak uporać się z takim problemem ? 

Temat był poruszany na forum wiele razy, poszukaj.

W skrócie masz wlam (dziurę) na stronie. Dziure trzeba zalatać, wgrać niezaifekowane pliki, wygenerować nową mapę witryny, wgrać tą mapę do Google, można lekko podlinkować mapę. Można wszytkie linki węwnetrzne dać do pierwszego lepszego indeksera.

re287am9.jpg

Mam wszystkie pluginy i WP zaktualizowane, 

Jak poznać które pliki zainfekowane? Na nowo wgrać WP  ?

nową mapa witryny wgrywać w GSC  ?

dziękuję za podpowiedzi.

To że plugin zaktualizowany nie znaczy, że nie ma w nim dziury. Często dziury wstawiaja celowo, często przerabiaja nie swoje plagini i wstawiają dziury i tak dalej

Tak nową mapę wgrać w GSC.

Jak rozpoznać pliki zarazone? Porównac z nie zarażonymi na przykład w notepad++.

Rozmiwar plików nie zawsze jest wyżnacznikiem, czasami wyznacznikiem jest data modyfikacji, odwolania w innych plikach, ścieżki w zainfekowanych URL, inne

re287am9.jpg

Napisano (edytowany)
W dniu 7.06.2018 o 13:33, zuraw napisał:

Jak poznać które pliki zainfekowane? Na nowo wgrać WP  ?

Na Twoim miejscu

1. odciąć stronę od świata / np blokując ją za pomocą htpasswd

2. usunął bym wszystko po za:
-  /wp-content

- wp-config.php (wygenerować na nowo salt-y)

3. przeskanował przez SSH  np ClamScan (podejrzane pliki ręcznie otwieramy i sprawdzamy)

4. dogrywamy z nowej instalacji czyste pliki prócz /wp-content

Dosłownie kilka chwil temu skończyłem oczyszczać jeden z moich hostów gdzie było 20 zainfekowanych wp

Edytowano przez stania.info

Czym się zajmuję: Tworzenie sklepów internetowych, projektowanie responsywnych stron www.
Polecam również dobry katalog https://znajdzfirme.org, który nigdy nie będzie śmieciową farmą linków.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez AdamBoganD
      https://fakty.interia.pl/swiat/news-potezny-hakerski-atak-na-facebooka-dziesiatki-milionow-naraz,nId,2638232

zaznaczam że nie wiem czy to fejknews czy prawda.
    • Przez ojciec17
      Cześć.

Dawno nie używałem GTM. Może ktoś powiedziec, dlaczego nie działa panel debugger po włączeniu w tryb podglądu?
      Mam problem z ustawieniem kodu śledzenia dla połączeń telefonicznych.
      Tag opublikowany, ale Tag Assistant go nie pokazuje.

Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez ojciec17
      Od kilku dni zauważyłem, że roboty Google nie reagują na prośbę o indeksację nowych treści w sekcji Pobierz jako Google
      Czyżby Google coś szykowało, albo to tylko "chwilowa" awaria?
    • Przez marcin09
      Witam mam pytanie jak usunąć negatywne propozycje fraz w google np jak wpisuje w google nazwe firmy przykładowo Tombud i wcisnę spacje to wyskakują podpowiedzi Tombud wypadek , Tombud śmierć, Tombud [ nierzetelni partnerzy ], jak można pozbyć się tych negatywnych fraz za nazwą firmy ? Bo  nie wiem jak sobie z tym poradzić a to strasznie wygląda jak ktoś by czegoś szukał to pewnie nie skorzysta z oferty gdy zobaczy takie podpowiedzi od google. 
    • Przez D3eX
      Witam. Od jakiegoś czasu nie mogę się uporać z problem występującym na  dedyku. Za każdym razem gdy tworzony jest system pode mnie win, wszystko działa do pierwszych dwóch dni. 
      Później nie mogę się połączyć przez pulpit zdalny, ponieważ po wpisaniu hasła i loginu, dostaję obraz win "zapraszamy" który ładuję się bez końca. Dopiero ponowne uruchomienie maszyny z panelu daje możliwość zalogowania się, ale minie trochę czasu, wyłącze pulpit zdalny, bede chciał się zalogować na nowo i znowu to samo. Support jest zdania ze musi przechodzić ode mnie jakiś wirus/trojan. Posiadam Mac Os, przeskanowałem system avastem i malwarebytes, nic nie wykrywa. Na serwerze też jest zainstalowany malaware bytes w opcji pro,  po instalacji nic nie wykrył. Ale teraz po dwóch dniach juz nie mogę wykonać skanu i aktualizacji systemu windows, zawiesza sie na pobieraniu aktualizacji. 
      Miał ktoś podobny problem ?