Skocz do zawartości

Jaka domena


RAVBHP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowym użytkownikiem i trafiłem do Was ponieważ potrzebuję pomocy a niestety nie mogę znaleść odp na nurtujące mnie pytanie - otóż potrzebuje kupić domenę pod nową linię produktów i całkiem nową inna branżę niż aktualnie się zajmuję, domena miałabybyć na polskę i kraje sąsiednie wię c końcówką  pl  odpada, eu jest niestety zajęta i tu mam pytanie czy domena w formie moja-nazwa. Eu może być czy nie jest wskazana i lubiana przez wszystkie wytwory googlowskie a druga opcja to domena w formie mojanazwa. Online  lub tez inna dziwna końcówka. Co lepiej wybrać? I w którym kierunku szukać? Czy lepiej poszukać jeszcze innej domeny aby nazwa była mojanazwa. Eu ,? 

Pozdrawiam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey,

1. domena eu ogranicza Cię do krajów europejskich, a co jeśli za 3 lata EU się rozpadnie? brexit już wchodzi, a nie wiadomo co będzie za chwilę...

2. teoretyzując: a jak za 2 lata stwierdzisz, że jeszcze będziesz sprzedawał na Szwajcarię, Rosję i Nową Zelandię?

3. domenę pl ciężko wypozycjonować na np. Niemcy, nawet w wersji de.mojadomena.pl, ale de.mojadomena.com już łatwiej

4. z doświadczenia wiem, że klienci mają problem z nazwami domen pisanymi z kreską, szczególnie jak się pyta przez telefon o maila (potem jak wysyłają na inny email, to w Re: jest że próbowali wysłać na domenę zamiast z kreską to podkreślnik lub nawet zdarzało się, że był ukośnik...(zamiast: moja-domena.pl szło na: moja_domena.pl lub moja/domena.pl) :/

Ekologiczne torby papierowe z nadrukiem. Wysoka jakość! Chyba, że wolicie torby w Gdańsku ...
Siemianice to taka mała słoneczna miejscowość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RAVBHP Jeżeli zależy Ci tylko na domenie pod pozycjonowanie to se wymyśl co tylko chcesz, jeżeli chcesz żeby domena była rozpoznawalna, łatwa do zapamiętania i przekazywania werbalnie to raczej będziesz musiał coś kupić bo wątpię żebyś znalazł wolną domenę. Np. może jakaś dwu lub trzyliterówka będąca rozwinięciem skrótu od nazwy firmy?

 

Ja na twoim miejscu wybrałbym .com a nazwa domeny to nazwa firmy. Budujesz w ten sposób swoją markę i możesz działać na cały świat z produktami jakie sobie wymyślisz a jak zainwestujesz w pozycjonowanie to domena będąca nazwą firmy może naleźć się w topach na wybrane frazy generyczne.

Nie wiesz w co zainwestować pieniądze ? Wejdź na DKW.pl i zobacz sprawdzone sposoby na zarabianie pieniędzy oraz jak zarabiać na grach ! Masz problemy finansowe i potrzebujesz gotówki?Ten portal finansowy pomoże Ci wybrnąć z problemów!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
11 godzin temu, RAVBHP napisał:

Podobno googlr ich nie lubi.? 


Jeżeli odpowiednio wskażesz do jakiego odbiorcy są skierowane za pomocą GSC, to nie powinno być problemu.

Właściciel w simpleideas.pl - serwery, migracje, SEO, optymalizacja wydajnościowa i pagespeed, odwirusowywanie

Polecam serwery VPS oraz hosting z oferty webh.pl - 20% rabatu z kodem PROMO777.

Sprawdź także niezależne forum o hostingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MaxPan napisał:

:D Bardzo dobry specjalista. Zadaj mu jedno proste pytanie czemu na frazę  ( pierwsza z brzegu) "Autoserwis Warszawa" w TOP 10 Google.pl jest domena którą Google "nie lubi"

 

mnvbrdl9.jpg

 

 

 

 fahowiec poinformoał mnie żę przy ponad połowę nakładu potrzeba na domenę  np pl aby była w top 10 , a inne domeny to tylko szczęście i duży nakład...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RAVBHP wydaje mi się że mogą to być dwa wypadki

1. Nie zna się i głupoty gada

2. Coś nie dokładnie go cytujesz

 

Owszem jeśli bym chciał pozycjonować jakaś inną typową domenę narodową to zgodzę się że jest to trudno i bez sensu.

Domeny globalne, nowe, jak i niektóre domeny narodowe (np. tv, io, fm itp)  pozycjonują się normalnie i można na nich działać w każdym kraju.

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności