Skocz do zawartości

Filtr na wizytówce Google Moja Firma - jak z niego wyjść?


Grupa TENSE

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w imieniu swoim, jak i Grupy TENSE chciałbym się przywitać - aby zapewnić sobie wkupne nie przychodzimy z pustymi rękami :-).

 

Jak zapewne część z Was doświadczyła lub wie, w grudniu sporo wizytówek Google Moja Firma straciło na widoczności - problem dotyczył również naszej firmy, ale jako że się z nim uporaliśmy, chcemy wrzucić przydatnego TIPa również Wam. Posta wrzucam tutaj, ponieważ tak się złożyło, że Google skierowało swoje armaty w kierunku firm działających w branży Agencji Interaktywnych - tak przynajmniej wynika z moich obserwacji. A wiadomo, że PiO przeglądają głównie właściciele i pracownicy takich firm, więc jest to najlepsze miejsce.

 

Przechodząc jednak do sedna - jeśli i Twoja wizytówka przestała się wyświetlać na zapytania brandowe i jest do znalezienia wyłączenie na zapytania "brand + miasto" to znak, że złapała filtra. Rozwiązanie tego problemu jest banalnie proste, ale okazuje się, że jednocześnie nie takie oczywiste. Co należy zrobić? Wystarczy zoptymalizować kategorie do których przypisana jest wizytówka. Okazało się, że Google przestało "lubić" firmy, które mają większą liczbę kategorii niż 1 podstawowa. Dlatego jeśli wpadłeś w filtr, usuń wszystkie dodatkowe kategorie, jako główną wybierz tę, którą jest najbardziej zbliżona z główną działalnością Twojej firmy, a w przeciągu kilku godzin wizytówka znowu zacznie wyświetlać się na zapytania brandowe.


Polecam przeczytać mój artykuł na ten temat, w którym szerzej opisałem sprawę. Znajdziecie go na: 

https://www.grupa-tense.pl/pozycjonowanie/news/problem-z-widocznoscia-wizytowki-google-moja-firma-mamy-na-to-sposob/

Polecam też lekturę Local Search Forum: 

https://www.localsearchforum.com/showthread.php?44328-Knowledge-Panel-Removed-Possible-change-in-algo&p=92046#post92046

gdzie mamy feedback od osób z całego świata, że ten prosty i szybki zabieg jest po prostu skuteczny.

 

PS. Celowo nie wrzucam linka, żeby nie było, że napisałem posta tylko po to, aby go zdobyć. Jeśli jednak admini uznają, że post jest wartościowy, będę wdzięczny za podlinkowanie URLa.

PS. 2. Dajcie znać jeśli powyższy case sprawdzi się również u Was, a jeśli zechcecie udostępnić to już w ogóle będzie mi miło.

 

Z pozdrowieniami,

Adam Skrzypek

Grupa TENSE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 9.04.2018 o 08:14, xavi1984 napisał:

Panowie - a gdzie jest opcja zmiany tek kategorii? Nie widzę jej nigdzie ;-)

 

Hej,
musisz zalogować się na konto, z którego masz dostęp do danej wizytówki GMF i wybrać najpierw "informacje", a następnie kliknąć pióro obok kategorii - w skrócie najpierw klikasz w miejsce nr 1, a następnie w miejsce nr 2 z poniższego screena.

 

054ad65fe302eabfmed.png

 

Z pozdrowieniami,
Adam Skrzypek
Grupa TENSE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności