Skocz do zawartości

Podpięcie domeny do hostingu


Sebqu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kupiłem domenę na stronie namecheap, a hosting na interserver (za pierwszy miesiąc płaci się 1centa, więc polecam) i normalnie podpiąłem na namecheap DNS jak to kiedyś robiłem, ale domena jeszcze nie przeszła, po 24h, zdaje sobie sprawę że teoretycznie może iść dłużej, ale czytałem poradniki w wypadku gdybym robił coś źle i niektóre poradniki mówią że trzeba wyłączyć whois, jakieś kody generować, a niektóre nie. Kto ma rację?

 

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propagacja DNSów może trwać do 72 godzin. Choć w dzisiejszych czasach standardem jest od 10 minut do około 4 godzin. Jeżeli DNSy nie zaktualizowały się w ciągu około 12h to można zacząć być podejrzliwym. Tutaj masz dość szeroki artykuł o tym co mogło pójść nie tak, co warto sprawdzić, zmienić itd. https://www.namecheap.com/support/knowledgebase/article.aspx/9622/10/dns-propagation--explained

 

A tak w skrócie jeśli na razie nie chce Ci się czytać całego artykułu to na szybko:

1. sprawdź stronę z innego urządzenia (np. tel, laptop), bo może po prostu cache przeglądarki będziesz musiał wyczyścić (ale zanim zaczniesz to robić, warto zweryfikować z innego urządzenia czy w tym tkwi problem)

2. wykorzystaj serwis typu https://dnschecker.org/ wpisz swoją domenę, z rozwijanej listy wybierz "NS" i szukaj. I wtedy zobaczysz na których DataCenter są już nowe DNSy. Jeśli wszystkie DC pokażą nowe DNSy, a Ty nadal nie będziesz tego widział u siebie, to znaczy że problem jest lokalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności