Skocz do zawartości

Kierowanie językowe, a sitemapa i GSC


dpx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Chciałbym Was zapytać o dobre praktyki w przypadku kierowania językowego. 

 

1. Mam stronę domena.pl i język PL oraz pod folderem: domena.pl/ua/ (wersję na język Ukraiński). Ma poprawnie wdrożone hreflangi (pl i ua) bez kierowania na region czy jest to bardzo konieczne, aby jednak zadeklarować region np.   uk-UA  i pl-PL ?

2. Czy warto dodać stronę domena.pl/ua/ jako osobny wpis do GSC ? i ustawić kierowanie? czy wystarczy sama sitemapa z alternatywnymi wersjami - czy może lepiej po zgłoszeniu do GSC utworzyć osobną sitemapę tylko dla UA?

 

 

Dziękuję z góry za pomoc

 

Szkółka sadzonek winogron w Dolinie Prądnika, sprzedaż sadzonek winorośli.  |  Przewodnik po Ojcowie: Strona o Ojcowskim Parku Narodowym  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hreflang  wystarczy, że zadeklarujesz język, nie lokalizację.

2 Jeśli masz osobną wersję językową w katalogu, ja bym potraktował jednym GSC z jedną sitemapą

Jeden seo rabin powie tak, a inny powie nie.

Zostałem SEMitą, żeby nawet w pracy siedzieć przy komputerze B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jakiś inny "seo rabin" ma inne zdanie dotyczące dodatkowego wpisu do GSC takiej strony w postaci podkatalogu z inną wersją językową? 

Szkółka sadzonek winogron w Dolinie Prądnika, sprzedaż sadzonek winorośli.  |  Przewodnik po Ojcowie: Strona o Ojcowskim Parku Narodowym  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, RiT napisał:

Tutaj masz wskazówki Google mówiące na ten temat.

Znam je na pamięć, dzięki umiem korzystać z Google Pomoc. Napisałem na forum, aby móc zaczerpnąć z doświadczenia innych użytkowników. Nie wszystkie rzeczy są napisane w pomocy Google.

Szkółka sadzonek winogron w Dolinie Prądnika, sprzedaż sadzonek winorośli.  |  Przewodnik po Ojcowie: Strona o Ojcowskim Parku Narodowym  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności