Jump to content

Nowe rodzaje reklam - In-Article, In-Feed


Recommended Posts

 • 4 weeks later...

Wygląda to na uszczegółowienie dostępnych od jakiegoś czasu jednostek natywnych.

 

Na próbę wrzuciłem tę in-feed na stronę główną bloga. Dopóki nie nauczę się robić tego samego z użyciem DFP, musi mi ta wystarczyć.

Link to post
Share on other sites

Przeprowadziłem eksperyment polegający na zamianie jednostek elastycznych na jednostki typu in feed, in article. Jednostki zostały umieszczone na stronie będącej forum dyskusyjnym oraz na dwóch stronach typu blog. Eksperyment trwał relatywnie krótko (7 dni)  i z tego powodu może być obarczony pewnym błędem, ale wnioski są następujące:

 

 - Pierwsze dwa dni po wdrożeniu reklam in article - wzrost dziennych przychodów ok. 8%

 - Później dzienne przychody wyrównały się do średniej z poprzedniego tygodnia, gdy były wdrożone tylko jednostki elastyczne

 

Po tygodniu testu postanowiłem zrobić inny eksperyment. Mianowicie zablokować dostęp do strony osobom z włączonym adblockiem/ublockiem. Zmiany wprowadziłem w sumie na 3 forach, ale w odstępach 2 dniowych, by przeglądać reakcję Użytkowników. Na dwóch forach wykrywanie blokujących reklamy następuje tylko i wyłącznie wśród niezarejestrowanych/niezalogowanych Użytkowników, na trzecim forum u wszystkich Użytkowników.

 

 Po kilku dniach rozruchu, w których to wyników nie brałem pod uwagę, detekcja adblocka działa od 7 dni - mam pierwsze wnioski i są one bardzo pozytywne, wbrew oczekiwaniom dzienny przychód zwiększył się o ok. 12-15%. Co myślę, jest bardzo fajnym rezultatem. 

Link to post
Share on other sites

Tydzień to trochę mało, ale zawsze jakieś dane, porównujesz ruch i zarobki z różnych typów urządzeń? (mobile, desktop)

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - http://zyczeniowo.pl/ 

Czy zastanawiasz się nad tym gdzie możesz kupić spinki do koszuli? Odwiedź sklep internetowy https://riwia.pl/spinki-do-mankietow gdzie znajdziesz największy wybór spinek do koszuli. Większość osób uważa spinki do mankietów za dodatek tylko dla mężczyzn, ale my wykraczamy poza utarte schematy i przedstawiay Wam świat niezwykłych dodatków.

Link to post
Share on other sites

Dla mnie głównym wyznacznikiem jest dzienny przychód z GA, aczkolwiek strony mam stworzone zarówno dla Użytkowników mobilnych jak i dla desktop. Jednostki podmieniłem i tu i tu. Mam wrażenie, że ten wzrost w 1-2 dniu był spowodowany najzwyczajniej rotacją, do której nie byli przyzwyczajeni Użytkownicy. 

 

Naprawdę istotną różnice robi skrypt  a'la onet, który blokuje widok strony dla niezarejestrowanych Użytkowników z adsblockiem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By Mclain
   Zlecę promocję mojego kanału na YT, zależy mi na dużej liczbie wyświetleń, ale nie za wszelką cenę. Chciałbym, żeby pozycjonować te filmy głównie na frazy kluczowe, chyba że masz ciekawszy pomysł, chętnie posłucham propozycji.

   Mail podaję zgodnie z wymaganiami regulaminu mclain(na)op.pl
   Natomiast preferuję kontakt na forum na priv.
  • By FancyFactory
   Oferuję przygotowanie dedykowanych historii obrazkowych łączących przekaz marketingowy z elementami humorystycznymi. Wszystko w atrakcyjnej, przyciągającej uwagę oprawie graficznej. Tworząc scenariusz uwzględniają specyfikę branży i profil odbiorcy, tak by w sposób możliwie zabawny i oryginalny kreować pozytywny wizerunek marki. 
    
   TEL. 500737509
    
   E-MAIL: kontakt@saltomortale.pl
    
   OFERTA I PORTFOLIO: saltomortale.pl
    
    

  • By rokko
   Sprzedam domenę: ChatBoty.pl
    
   Sprzedaż za pośrednictwem Aftermarket. FV od Aftermarket.
   Szczegóły: https://www.aftermarket.pl/domena/chatboty.pl/
    
   Kontakt za pośrednictwem Aftermarket lub poprzez e-mail: kontakt(małpa)socialtrends.pl
    
   Zobacz również najnowsze aukcje od 1 PLN - https://bit.ly/aukcje_od_1_pln
    
   Pozdrawiam,
   Mariusz
  • By SEOsklep24.pl
   Internet to niezbadane pokłady wiedzy i potencjalnych klientów, do których trzeba dotrzeć. To jedyny warunek, aby osiągnąć pogłos i wzbogacić się na świecie online. Jednym ze sposobów dotarcia do klienta są ogłoszenia na najpopularniejszych serwisach.
    
   Oferujemy RĘCZNE dodanie Państwa ogłoszenia do 25-100 serwisów ogłoszeniowych. Oszczędź czas i pieniądze, zleć nam zajęcie się ogłaszaniem Twojej firmy, sklepu lub usługi.
    
   Co zyskują Państwo dzięki dodanym ogłoszeniom?
    
   Wiele linków do swojej strony.
   Reklamę firmy/usługi/produktów poprzez dotarcie do tysięcy potencjalnych klientów, którzy codziennie odwiedzają serwisy ogłoszeniowe
   Tanią i skuteczną reklamę
   Podniesienie świadomości marki wśród internautów
   Dotarcie do tysięcy użytkowników jednocześnie
    
    
   Link do oferty: https://seosklep24.pl/65-reczne-linki-z-oglosze
   Cena: 99,99zł - 299,99zł
    
    
   W cenie usługi znajduje się:
    
   dodanie 25-100 ogłoszeń stworzenie artykułu z synonimami ( 1200 znaków po wygenerowaniu ) opisującego Państwa firmę/usługę! Ręczne dodanie ogłoszeń i danych teleadresowych Stworzenie raportu, w którym oprócz linków prowadzących do ogłoszeń znajdować będą się dane do kont, z których dodano ogłoszenie oraz dane do założonego na potrzeby zlecenia adresu e-mail. strona pozyska naturalne linki w postaci adresu www oraz reklamę w 25-100 serwisach ogłoszeniowych!  
    
   Pragniemy dodać, że każdy serwis pozwala na przedłużanie emisji ogłoszenia za pomocą jednego kliknięcia w link przesłany za pomocą maila (emisja minimum 1 miesiąc, maksymalnie bezterminowo). Pozwoli to Państwu na dowolne edytowanie i przedłużanie ogłoszenia oraz kontaktowanie się z klientami!
    
    
   Do wykonania usługi potrzebujemy:
    
   - adres strony www
   - tytuł ogłoszenia
   - dane teleadresowe
    
    
   Jednocześnie informujemy, że oferta ogłoszeń skupia się na reklamie. Aspekt pozycjonowania jest tylko dodatkiem (nie wszystkie serwisy pozwalają na dodanie linka w formie klikalnej).
    
    
    
   Kontakt:

   mail: j.brozyna@seosklep24.pl

   Dane Firmy:

   J&J Jakub Brożyna
   ul. Krajobrazowa 10/6
   35-119 Rzeszów
   NIP: 6852245474
  • By arczer
   Notuję sukcesywny spadek CTR od jakiegoś czasu, zauważyłem że jednostki "reklamy z linkami" przestały być skuteczne a ost dwa dni to gwałtowny spadek CTR dla desktop.
   Czy ktoś ma podobne obserwacje, czy ktoś zna przyczyny?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy