Amidamaru6669

[Ankieta] Usługa automatycznej kopii zapasowej dla ochrony stron

7 postów w tym temacie

Hej,

mam małą prośbę o uzupełnienie krótkiej ankiety 1f642.png

Tworzymy od jakiegoś czasu rozwiązanie, które ma ułatwić tworzenie zautomatyzowanych kopii bezpieczeństwa stron/aplikacji WWW, ich porównywanie i odzyskiwanie. Pomysł wziął się oczywiście z tego, że sami często czegoś takiego potrzebujemy, wiadomo, czasami coś się zepsuje, zawirusuje... Chcemy mieć "automatyczną pewność", że w razie czego można szybko zauważyć skąd się wziął fail i przywrócić stronę do odpowiedniego momentu.
Tyle tytułem długiego wstępu 1f642.png Jako osoby związane z SEO, operujecie często ogromną ilością stron, tym bardziej Wasz głos jest dla nas cenny, dzięki za każde info 1f642.png

Link do ankiety: https://jakubkrol.typeform.com/to/iKJRJf

Pozdrawiam.

twitter.com/JakubKrol - informacje o tym co robimy | TheFirstPath.com - aplikacje natywne, mobile, strony WWW, CMS

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

proszę,

BTW skąd znalazłeś taki serwis do ankiet ? mały offtop

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@MaxPan, ale  ciekawe dlaczego akurat ten system, jak jest sporo w polskiej wersji językowej 

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@jimmi a jakie ma to jakieś znaczenie? :) może poznał go w pracy, raz kiedyś korzystał. Wydaje mi się, że to nieistotne ;)

@Amidamaru6669 mam kilka pytań odnośnie przechowywania:

1. Wasze serwery czy np. dropbox? 

2. Jeśli trzymane u Was to czy z możliwością "pominięcia" Waszych serwerów, a jedynie korzystania z usługi automatyzującej tworzenie kopii (np. na kilkuset stronach) oraz wysyłanie jej na serwer?

Pytanie trzecie jeśli na drugie odpowiedź brzmi "tak" ;) Czy dashboard będzie umożliwiał "pomiar" ilości dostępnego miejsca np. na dropboxie oczywiście z monitem, że miejsce się kończy itd.?

Dzięki ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakiś czas temu na homecloudzie takie rozwiązanie nam pięknego fuckupa walnęło i zapodziało zapasówki z dwóch dni musieliśmy ręcznie odzyskiwać zamówienia. Przez cały dzień nikt nic innego nie robił tylko gasił pożary.

Pozdrawiam

Pysio

Domondo.pl nowy sklep z osłonami przeciwsłonecznymi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej,

Po pierwsze wybaczcie, nie miałem ustawionego info o odpowiedziach - już mam ;)

@jimmi Typeform uważam po prostu za bardzo przyjemny, taki system odpowiedzi dla mnie jako dla uzupełniającego był zawsze wygodny. Tylko te pl znaczki...

@dudekm

1. Nasze serwery, dlatego że kopia jest przechowywana w specyficzny sposób i jest całkowicie zaszyfrowana bezpiecznym indywidualnym 2048-bitowym kluczem RSA. Natomiast dodanie w przyszłości opcji uploadu wersji "normalnej" na Dropboxa, czy Google Drive - może być dobrym pomysłem.

2. i 3. Oczywiście w związku z tym, że na 1. odpowiedź to "jeszcze nie" - tutaj nie mam informacji. Natomiast jeżeli taka opcja by się pojawiła to na pewno z możliwością pominięcia naszych serwerów (dla nas to też oszczędność miejsca :) ).

@Pysio Takie sytuacje zdarzają się powiedziałbym że umiarkowanie często. Z resztą naszą genezą są ostatnie ataki na WP. Niestety, kopie serwerów/systemów są albo tylko ostatnie albo pomieszane. Dlatego chcemy coś co pokazuje co konkretnie się zmieniało w jakim czasie z możliwością przywrócenia dokładnie każdej kopii.

Pozdrawiam.

twitter.com/JakubKrol - informacje o tym co robimy | TheFirstPath.com - aplikacje natywne, mobile, strony WWW, CMS

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach