Skocz do zawartości

Czy mam się bać?

dargre`
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Używam ContextualTracker dla śledzenia klikania w reklamy AS.

I dzisiaj zauważyłem w ciągu jednej godziny 9 kliknięć z jednego IP. Nie stosowałem limitu, z uwagi, że strona używa SMARTY i jeszcze nie ułożyłem odpowiedniego kodu do blokowania.

A więc 9 kliknieć z jednego IP w godzinę. I tu ciekawostka: w moich statach takiego IP nie zanotowałem. Natomiast drogą dedukcji doszedłem, że w tym czasie przebywał na stronie ktoś z Tajwanu. IP jest inne, ale reszta się zgadza. I dalej: to wygląda tak że były jakby 4 wizyty z IP w których zmieniała się tylko ostatnia cyferka. Wszystko w tym samym czasie.

A wiec tak

210.xxx.xxx.214 50 minut między 12-13

210.xxx.xxx.215 54 minut między 12-13

210.xxx.xxx.216 52 minut między 12-13

210.xxx.xxx.217 36 minut między 12-13

Ogłądane były różne strony z każdego z wymienionych IP. To, że przeglądane było tyle stron nie jest dziwne. Strona ma taki charakter, że pojedynczy goście generują czasem setki wyświetleń.

IP zanotowane w ContextualTracker jest kompletnie inne, ale czas i wizyty się zgadzają.

I jednego jestem pewien. To nie automat. Do pewnych spraw wymagana jest rejestracja.

I taka rejestracja z jednego z tych IP nastąpiła. Jest Imię,Nazwisko i email. I wszystko się zgadza, ktoś z Tajwanu. Nazwisko Purnariksha, email z końcówką .th

Co o tym sądzicie? Czy powinienem się bać i zgłosić do Goggle? Dodam, że CTR niskie mimo wszystko: 1,69% - i nigdy nie mam wyższego niż 2%, więc w normie.

Czy może lepiej się nie wyhylać, zapisać wszystkie dane i schować w razie czego...?

Edytowane przez dargre`

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Tylko 9 kliknięć ?

Nie ma co się bać takie coś to codziennośc, pozornie z moich statystyk wypada ponad 3 klikniecia na osobe.

W przypadku gdy zgłosisz to do Google, mogą potraktować jako klikacza.

Zachować dane, a gdy przyjdzie czas np. blokada konta, wysłać do nich maila ze wszystkimi adresami Ip i zrobić im afere.

Edytowane przez °K°

Tylko 9 kliknięć ?

Nie ma co się bać takie coś to codziennośc, pozornie z moich statystyk wypada ponad 3 klikniecia na osobe.

W przypadku gdy zgłosisz to do Google, mogą potraktować jako klikacza.

Zachować dane, a gdy przyjdzie czas np. blokada konta, wysłać do nich maila ze wszystkimi adresami Ip i zrobić im afere.

No, ok. Też myślałem, żeby się nie wyhylać. Zawsze taką taktykę stosowałem wobec US, z sukcesem. Ci którzy biegali z byle czym szybko popadali w kłopoty. Staty zachowam, dobrze że są tak dokładne. Zastanawia mnie cały czas czemu Tracker widzi inne IP niż moje PHPStats. Wbijając do WhoIs IP z trackera wykazywany był błędny IP. IP z PHPStats natomiast są rzeczywiste. Czyżby jakieś przekłamanie w Trackerze? błędny odczyt IP? Muszę zajrzeć do skryptu jak jest zaczytywane IP.

Sorry, nie odpowiadam na PMy