Skocz do zawartości

Rozliczenie przez ryczałt ewidencjonowany 8,5% za najem powierzchni na stronie


Konsultant1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś z Was rozlicza się w ten sposób z programów partnerskich lub reklam kontekstowych? W ubiegłym roku Ministerstwo Finansów za sprawą decyzji sądów, wydało interpretację ogólną, że najem powierzchni reklamowej na stronie można tak rozliczać.

 

Z tego co wiem wybierając taką formę rozliczenia jako osoba fizyczna nieprowadząca działalności trzeba chyba prowadzić jakąś ewidencję, bo te przychody nie są ustalone w umowach, tylko zależą od ilości kleknięć lub konwersji. 

 

W przypadku wyboru ryczałtu prowadząc DG trzeba tą formę uzyskania przychodu sklasyfikować wg. PKWiU.

Rozlicza się ktoś ryczałtem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszałeś trochę i zabrnąłeś w przepisy o ryczałcie do poszczególnych działalności. Rozliczasz się ryczałtem za um. najmu i dzierżawy, czyli tak jak za wynajmowanie mieszkania.  Żadnej ewidencji nie prowadzisz - rozliczasz się z wypłat z PP. Trochę info o ryczałcie z PP znajdziesz na moim blogu - https://www.kodeksinternetowy.pl/opodatkowanie-ryczaltem-ewidencjonowanym-przychodow-reklam-stron/

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link.

Tak mi powiedziała babka na infolinii skarbowej, że jak umowa zawiera określoną stawkę to nie trzeba prowadzić, żadnej ewidencji, a jak stawka jest zmienna (a w przypadku PP jest), to niby trzeba prowadzić ewidencję  podała mi obwieszczenie MF wg. którego trzeba to robić, chociaż nie bardzo je rozumem, sama też nie podała mi konkretów. Obwieszenie  Ministra Finansów z 16.04.2014 Dz. U. 2014 Pozycja 701.

Czyli to dotyczy tylko DG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak stawka jest zmienna (a w przypadku PP jest), to niby trzeba prowadzić ewidencję

Nie chodzi o stawkę zmienną w programach partnerskich a zmienną stawkę ryczałtu- Ciebie tyczy tylko 8,5%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"Ogólną zasadą jest, iż w celu prawidłowego określenia wielkości przychodów podatnicy stosujący opodatkowanie ryczałtem zobowiązani są prowadzić ewidencję przychodów. W wypadku umowy najmu, podnajmu itp. podatnicy są jednak zwolnieni z tego kłopotliwego obowiązku jeżeli wysokość przychodów wynika z umowy zawartej w formie pisemnej."

 

 

ksiegowosc.infor.pl/podatki/ryczalt/najem-i-dzierzawa/684682,Pisemna-umowa-najmu-pozwala-uniknac-ewidencji.html

 

To chyba coś źle rozumiem. W umowie, która zwykle jest regulaminem programu partnerskiego nie ma podanej wysokości przychodów, wynika ona z zaakceptowanych leadów, więc przychody nie wynikają z umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozliczasz się ryczałtem za um. najmu i dzierżawy, czyli tak jak za wynajmowanie mieszkania.

 

Za wynajem mieszkania masz różne możliwości rozliczenia jedna ryczałtem, druga podatkiem dochodowym. Z tego drugiego można sobie amortyzację i koszty odpisać (np. rata za mieszkanie) ale musisz "prowadzić księgę ewidencji". Nawet excel do tego wystarczy. W zeszłym roku sam się tak rozliczałem po uzyskaniu informacji z KIPu. W US zależnie od konkretnego miasta, a nawet urzędnika różnie interpretowali kwestie rat.

 

Pozdrawiam

Pysio

 

Domondo.pl nowy sklep z osłonami przeciwsłonecznymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę ryczałtem, ale właśnie te frywolne interpretacje US, mimo że jest ta ogólna z ministerstwa napędzają we mnie obawy, że ktoś mi powie za 5 lat, że coś jest nie tak z umową z PP, albo coś innego wymyślą i mi każą zapłacić kosmiczny podatek z odsetkami. Dużo się słyszy w mediach o takich akcjach US, dlatego mam pewne obawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności