Skocz do zawartości

Jak zalatwic bota Yahoo?


J@sió

Rekomendowane odpowiedzi

Zastosowałem się do porad zawartych w przyklejonym temacie o botach i chcę ograniczyć (najlepiej do zera) wizyty bota Yahoo na mojej stronie. Nie chodzi nawet o transfera, jaki toto zżera, bo to raptem 10-20 MB miesięcznie, ale o ilość wizyt - wczoraj np. było to 50% całości wizyt, co mocno mnie wkurza w statystykach.

Wstawiłem w pliczku index taki wpis:

$ua = $_SERVER[HTTP_USER_AGENT];

if (eregi("yahoo", $ua)
|| eregi("inktomisearch", $ua))
{
exit;
}

i nic - dalej przyłazi.

Czy zamiast "exit;" muszę wstawić ową "odchłańkosmosu" z przykładu, czyli

wysyłamy podejrzanego robota w kosmos np. za pomocą header("location: https:// odchlankosmosu.commm");

zamki polskie, pałace i dwory obronne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym tam nie wycinał.

A to ze masz 50% nie jest chyba kwestią duzej ilosci odwiedzin robta yahoo tylko malej ilosci odwiedzin uzytkownikow.

Powalcz o userow a yahoo przestanie Ciebie denerwowac.

A jak bardzo Ciebie denerwuje to zablokuj go w htaacsie, bo po co ma ci odpalac nawet plik index.php i sprawdzac za kazdym razem czy to jest ten UA i jak nie to go puszczac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J@sió Ten skrypt zabezpieczy tylko przed indeksowaniem i poruszaniem się po następnych podstron serwisu. Robot w dalszym ciągu bedzie odwiedzał domene i odpalał plik index.php Z tą różnicą ze transfer jaki robot pożre bedzie juz minimalny - tylko tyle ile dostanie np w tym jednym linku ktory mu serwujesz.

A w statystykach dalej bedziesz miał widoczne odwiedziny robota.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kombinować. W tym przypadku wystarczy zablokowanie Yahoo w robots.txt.

Ja nie radzę blokować robota Yahoo. Czasem jest sporo wejść z Yahoo.

Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności