Skocz do zawartości

Opłacalność na przykładzie strony


AbuDabi

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi jak oceniacie inwestycję w podobny projekt jak strona sadownictwo.com.pl gdzie statystyki przedstawiają się następująco:

· Średnio ponad 15 500 000 odsłon stron portalu,

· Ponad 840 000 unikalnych IP użytkowników,

· Ponad 2 970 000 odwiedzin portalu,

· Średnio 5 minut spędzonych przez każdego użytkownika,

· 73% powracających użytkowników portalu,

· Źródła odwiedzin: 73% wyszukiwarki, 20% bezpośrednie, 7% inne witryny.

Dane /Google Analytics/ 31.12.2013 - 31.12.2014r.

Czy z takimi statystykami jest sens bawić się w coś podobnego? Jak parzę to wychodzi 70000 UU/mc, także szału nie robi jak na taką stronę, ale wejście jeszcze w nisze z dobrym pomysłem może owocowałoby innymi dochodami.

Druga sprawa zastanawiają mnie ich artykuły większość to jest pochodzących z innych stron tematycznych, gdzie podawany jest tylko odnośnik do źródła, ale na takie przedruki przecież należy mieć zgodę (żaden duży portal www nie pozwoliłby sobie, aby ktoś publikował jego treści na innych stronach bez pisemnej zgody). Inna sprawa Google też chyba nie patrzy na takie praktyki zbyt dobrze. Z AdSense korzystają - teraz zmienił się CMS, więc na razie kody reklam mają w ogłoszeniach, ale na starym systemie pamiętam były też w artykułach.

Także jak oceniacie rozwijanie podobnego projektu, który dajmy na to miałby podobne statystyki stosując też model czerpania artykułów z branż/stron tematycznych.

Na razie mówimy o reklamach z AdSense, a potem o reklamodawcach zainteresowanych umieszczaniem swoich ofert na stronie, kiedy w jakiś sposób udałoby z tym serwisem wypłynąć.

Piszę o tym, bo mam ofertę na wykorzystanie ciekawej domeny, ale jak dla mnie jest to projekt do pewnej tylko grupy ludzi statystyki masy krytycznej nie robią, ale jak piszę czasami wyjście z czymś do konkretnej grupy docelowej może monetyzować się poprzez jakieś formy płatności, reklamę skierowaną od producentów firm oferujących produkty i usługi dla branży, jaką jest rolnictwo także rozważam czy temat warty zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak parzę to wychodzi 70000 UU/mc, także szału nie robi jak na taką stronę

To nie portal z demotywatorami, tylko o sadownictwie i robi wrażenie taka ilość wejść, zważywszy na fakt, że ich grupą docelową nie jest cała gimbaza i studenci, którzy mają 50zł w porfelu, tylko rolnik dla którego dać za maszynę czy jakieś nawozy 20k to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli portal miał 43 056 odsłon dziennie (bo 15 500 000 odsłon rocznie?), to nieźle. Nie chce mi się wierzyć w te statystyki, sadownicy zamiast pracować, tylko siedzieliby w internecie:) A dalej prosta matematyka 1000 odsłon za ok. 5 zeta i już policzona opłacalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te 5oooo zł to na rok czy na mc :-)

Wydaje mi się, że racze nie ma tam czegoś takiego co pozwalałoby generować w rok takich sum. Autor ma jakiś tam projekt, gdzie płatnie chyba umieszcza oferty szkółek, ale samo sadownictwo.com.pl raczej gigantycznych sum nie przynosi na razie jest to jedno z miejsc gdzie częściej wchodzą ludzie związani z branżą jak się rozwinie dalej to może kiedyś będzie to dochodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności