Jump to content

Penguin update w nadchodzacym tygodniu?

Recommended Posts

• Replies 461
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Może i ja się wypowiem na temat własnych doświadczeń, bo może komuś się przyda, chociaż zaznaczam, że nie jestem z branży SEO, prowadzę kilka swoich stron, które w taki czy inny sposób staram się pozy

Fakty są takie, że w serpach potężnie coś jebło i nie dało się tego nie zauważyć. Mówienie, że nic się nie stało to lekka kpina. Zamiast zająć się w wątku gromadzeniem info o tym co było przyczyną, to

Jedna ze stron ewidentnie potraktowana filtrem coś w rodzaju minus 100 powracała dzisiaj :). Na przykład fraza "sklep zoologiczny".

Może uzupełnię, że strona ok. półtora roku temu potraktowana mocną serią wpisów stricte na frazy z seokatalogów w krótkim czasie. Były szybkie wzrosty, potem mega spadki. Klient odpuścił, wykupił adwordsy. Jakieś dwa miesiące temu te linki zostały wyczyszczone. Profil linków dodatkowo wzmocniony, bardzo zdywersyfikowany. Dzisiaj wielkie powroty, ciekaw jestem ogromnie co będzie za tydzień :).

Co dostało to już nie wróci :)

dziwna sprawa, bo domena w sumie mało linkowana a jeżeli linkowana to z głową bez spamu a dostała najbardziej. a BH siedzi w top :)

I jaki z tego morał ... :)

pieniądze nie śmierdzą

oj dzieje się dzieje u mnie kilka "starych stabilnych" fraz raz top 5 raz poza 100 dziwne że właśnie wszystko się dzieje na starych stabilnych domenach, a spamy maja się dobrze :)

Właśnie to jest dziwne. :D Mam przypadek strony, której nie linkowałem w ogóle od pół roku i siedziała spokojnie w top10 z dobrym profilem i ok. 40 podstron w top10 na małokonkurencyjne frazy i wszystko spadło w dół. Może ma to związek coś z programami partnerskimi, bo była dość zawalona a strony bez PP są dalej w topie. No idea.

@dioen

szczęściarz ;)

W południe część fraz wyglądała tak , teraz już trochę lepiej .

3f407290276e.jpg

Zwiększony ruch z binga i yahoo - chyba nie wszystkim się podobają nowe serpy w google.

oj dzieje się dzieje u mnie kilka "starych stabilnych" fraz raz top 5 raz poza 100 dziwne że właśnie wszystko się dzieje na starych stabilnych domenach, a spamy maja się dobrze :)

spamy też poleciały. Przynajmniej w mojej branży. Konkurencja "pozycjonowana" poza top 10. Strony nielinkowane zyskały. Umocniły się allegro, ceneo, ikea itp

Edited by marcus1