Skocz do zawartości

[startup] TextBookers.com - błyskawiczna realizacja tekstów SEO


Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Inka22 napisał:

A te z poprzednich lat? Wydawałoby się, że regulamin dotyczy tylko punktów zdobytych po jego wejściu w życie. Dlatego tak jak wspomniała Gocha, z chwilą wejścia regulaminu, każdy powinien mieć wyzerowane punkty karne.

 

W starym regulaminie też była wzmianka o kasowaniu punktów karnych, ale nie pamiętam szczegółów. W każdym razie moje punkty nigdy nie zostały skasowane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje mi skasowano, gdy na samym początku funkcjonowania nowego regulaminu zgłosiłam problem (już nie pamiętam jaki, bo jest ich dużo, co chwilę coś jest nie tak - możliwe, że jestem wyjątkowo upierdliwa). Dodam, że punktów karnych miałam naprawdę dużo (bardzo), bo w grudniu nachapałam zleceń, i nagle choroba. Pracownik skasował je sam z siebie, nie prosiłam.

 

Chciałam Was zapytać o coś innego. Otóż - dostaję zlecenie indywidualne. Sprawdzam czy mi pasuje, widzę bonus - 8 i później 4 %, z datami ich obowiązywania. Klikam "realizuj", tekst zostawiam sobie na później, i wtedy na mojej liście aktywnych zleceń bonus magicznym sposobem znika. Też tak macie? Poprzednim razem myślałam, że coś mi się pomyliło (choć pamiętałam dość dokładnie terminy i przed upływem pierwszego karnie usiadłam do realizacji, a tu zonk), jednak dziś zrobiłam screeny i to się potwierdza. Czy ja mam wyjątkowego pecha, czy to powszechny problem? Dla mnie to jakieś grosiki na draże, ale nie o to przecież chodzi.

 

Mdli mnie gdy pomyślę że znowu mam pisać do biura, na pewno już myślą sobie "no nie, znowu ten babsztyl" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hexe napisał:

Chciałam Was zapytać o coś innego. Otóż - dostaję zlecenie indywidualne. Sprawdzam czy mi pasuje, widzę bonus - 8 i później 4 %, z datami ich obowiązywania. Klikam "realizuj", tekst zostawiam sobie na później, i wtedy na mojej liście aktywnych zleceń bonus magicznym sposobem znika. Też tak macie? Poprzednim razem myślałam, że coś mi się pomyliło (choć pamiętałam dość dokładnie terminy i przed upływem pierwszego karnie usiadłam do realizacji, a tu zonk), jednak dziś zrobiłam screeny i to się potwierdza. Czy ja mam wyjątkowego pecha, czy to powszechny problem? Dla mnie to jakieś grosiki na draże, ale nie o to przecież chodzi.

 

Po kliknięciu "realizuj" informacje o bonusie znikają, ale on nadal obowiązuje. Sprawdź maile "Podsumowanie realizacji zlecenia", są tam podane "Punkty bonusowe za czas realizacji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakładce historia tekstów masz szczegółową wycenę. Tekst zrealizowany wcześniej ma wycenę normalną + kwotę za bonus. Pisałam do TB o wyzerowanie pkt na start, ale bez odpowiedzi. Pkt łapię za przekroczenie czasu, więc nie ma ich odnotowanych w tekstach odrzuconych. Później dochodzenie czasu ich anulowania będzie bardzo trudne. Jak 7 pkt złapałam do 2015 to minęło już 5 lat, więc powinny być anulowane. zostałoby mi 4, z tego 2 nie mogę się doszukać, bo nie mam odjętej kasy za zlecenie. Wątpię żeby mi ją darowali, zresztą bardzo się pilnowałam z terminami. teraz 1 pkt i wylot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam kilka pytań technicznych co do funkcjonowania TB. Właściwie jestem nowym użytkownikiem TB i świeżakiem w copywritingu więc nie do końca wiem jak to powinno funkcjonować.

  •  Na razie w panelu mam tylko dostępne precle, jednak to co do tej pory czytałam o tej formie tekstów wydaje mi się zupełnie czymś odmiennym od tego czego oczekują zleceniodawcy. Mam wrażenie, że zlecenia są na kierunkowane pod trochę inny rodzaj tekstów a słowa kluczowe sformułowane w taki sposób jakby tekst miał być czymś bardziej przypinającym np. poradnik. W takim wypadku rozumiem, że zlecenia nie są jakoś weryfikowane? Pozostaje kwestia dostosowania się?
  • Wczoraj gdy po raz pierwszy wzięłam zlecenie, zanim cokolwiek napisałam, musiałam na chwilę odejść od komputera. Po powrocie zlecenie zniknęło. Czy tu jest wymagany jakiś czas reakcji po którego przekroczeniu automatycznie wskakuje rezygnacja? Nie było mnie maks 3 minuty. Później po rozpoczęciu pisania bałam się odejść nawet na siku ;) obawiając się utraty tekstu nad którym pracowałam.
  • Gdy zleceniodawca oczekuje od nas więcej tekstów np. 11 to ja jestem zmuszona napisać ich aż tyle ,czy to już kwestia indywidualna ile razy chce pisać na ten sam temat?
  • Ostatnie pytanie jest takie- czy mam możliwość pozostawienia tekstu do dokończenia? Czy taka opcja pojawia się trochę później? Zdążyłam tu doczytać, że często rezerwujecie sobie teksty do których przystępujecie w późniejszym czasie, natomiast ja nie mam pojęcia jak to zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, cerien napisał:

Hej. Mam kilka pytań technicznych co do funkcjonowania TB. Właściwie jestem nowym użytkownikiem TB i świeżakiem w copywritingu więc nie do końca wiem jak to powinno funkcjonować.

  •  Na razie w panelu mam tylko dostępne precle, jednak to co do tej pory czytałam o tej formie tekstów wydaje mi się zupełnie czymś odmiennym od tego czego oczekują zleceniodawcy. Mam wrażenie, że zlecenia są na kierunkowane pod trochę inny rodzaj tekstów a słowa kluczowe sformułowane w taki sposób jakby tekst miał być czymś bardziej przypinającym np. poradnik. W takim wypadku rozumiem, że zlecenia nie są jakoś weryfikowane? Pozostaje kwestia dostosowania się?
  • Wczoraj gdy po raz pierwszy wzięłam zlecenie, zanim cokolwiek napisałam, musiałam na chwilę odejść od komputera. Po powrocie zlecenie zniknęło. Czy tu jest wymagany jakiś czas reakcji po którego przekroczeniu automatycznie wskakuje rezygnacja? Nie było mnie maks 3 minuty. Później po rozpoczęciu pisania bałam się odejść nawet na siku ;) obawiając się utraty tekstu nad którym pracowałam.
  • Gdy zleceniodawca oczekuje od nas więcej tekstów np. 11 to ja jestem zmuszona napisać ich aż tyle ,czy to już kwestia indywidualna ile razy chce pisać na ten sam temat?
  • Ostatnie pytanie jest takie- czy mam możliwość pozostawienia tekstu do dokończenia? Czy taka opcja pojawia się trochę później? Zdążyłam tu doczytać, że często rezerwujecie sobie teksty do których przystępujecie w późniejszym czasie, natomiast ja nie mam pojęcia jak to zrobić.

postaram się Ci odpowiedzieć - pracuję dwa i pół roku w TB.

Otóż zarezerwować można tylko teksty od zapleczowych w górę, czyli zapleczówki, opisy produktów, tematyczne, specjalistyczne i chyba te nowe, których jeszcze nie widziałam - eksperckie. Precli i opisów do katalogów nie można rezerwować, a na rozpoczęcie realizacji od momentu kliknięcia w niego masz kilka minut, bo jak nie siedzisz i nie piszesz go tu i teraz, to zniknie z Twojego pola roboczego; możesz powrócić do listy i wziąć go z powrotem, chyba że już inny copy go podłapał. Te teksty musisz napisać "jednym ciurkiem". Te wyżej wymienione możesz sobie potrzymać (jak już będziesz miała do nich dostęp) i oddać je do określonej daty i godziny - Ważne! bo inaczej będą karne punkty, czyli potrącą kasę.

Precle to podobno najłatwiejsze teksty - niestety nie dla mnie, ja z tematycznych mam średnią 5,75, a z precli 5,47 - tak urządzili mnie zlecający, dając mi niskie oceny za niewymagające wiedzy szczegółowej teksty, dlatego obecnie ich nie biorę. Pisząc te teksty, trzymaj się słów kluczowych, ale w takiej formie w jakiej są, bo system Ci nie przepuści tekstu, jeżeli napiszesz je w formie poprawnej (często zlecający wpisują byle jakie zwroty, a ty człowieku myśl jak to wpleść w tekst). Jak już wspomniałam, precle miałam słabo oceniane (może były za dobre:D), więc nic Ci nie doradzę w sprawie treści - pisz jak uważasz, a po ocenie klienta zorientujesz się, czy jest to dobry kierunek - powodzenia:good:

 

i jeszcze jedno - w preclach nie musisz pisać całej paczki (zlecenie czasem opiewa na kilka lub kilkanaście tekstów), możesz wziąć tylko jeden, w górnej części po kliknięciu w realizację wyskakuje Ci informacja o tym, natomiast wszystkie teksty które można zarezerwować należy zrealizować w całości, tzn. jeżeli zlecenie opiewa na 10 tekstów (:scare:) to niestety musisz napisać wszystkie, a każdy musi być inny, ale na ten sam temat.

Edytowane przez Joanna53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam najniższą średnią za precle, a piszę je jakościowo tak jak teksty zapleczowe.

 

Automatyczna rezygnacja z precli następuje po 11 minutach od braku jakichkolwiek zmian w polu edycji tekstu. (Po 8 minutach pojawia się informacja, że praca nad tekstem trwa zbyt długo, jak się na to nie zareaguje, to możliwość dalszego pisania znika po kolejnych 3 minutach.)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. A jak długo się czeka na zatwierdzenie precli? Napisałem ich 10, wszystkie przeszły moderację, ale jeszcze żaden nie został zatwierdzony. Mimo że na liście oczekujące na zatwierdzenie jest ich coraz mniej.... ?:( To znaczy że coś nie tak z nimi?:P Zero wiadomości od moderatora itp.

 

??? Kto udzieli mi odpowiedzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jankowski33 napisał:

No dobra. A jak długo się czeka na zatwierdzenie precli? Napisałem ich 10, wszystkie przeszły moderację, ale jeszcze żaden nie został zatwierdzony. Mimo że na liście oczekujące na zatwierdzenie jest ich coraz mniej.... ?:( To znaczy że coś nie tak z nimi?:P Zero wiadomości od moderatora itp.

 

??? Kto udzieli mi odpowiedzi? 

tego nie wie nikt - jeżeli przeszły moderację to czekają na klienta, a ci są często nierychliwi, o nie...Powiem tylko, że jak przez następne 3 doby (od określonego terminu) nie odbiorą sami klienci, to automatycznie im zostaną wciśnięte i muszą zapłacić. Ale wydaje mi się, że precle są dość szybko zdejmowane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jankowski33 napisał:

No dobra. A jak długo się czeka na zatwierdzenie precli? Napisałem ich 10, wszystkie przeszły moderację, ale jeszcze żaden nie został zatwierdzony. Mimo że na liście oczekujące na zatwierdzenie jest ich coraz mniej.... ?:( To znaczy że coś nie tak z nimi?:P Zero wiadomości od moderatora itp.

 

??? Kto udzieli mi odpowiedzi? 

 

Jeśli znikają z listy tekstów na zatwierdzenie to albo faktycznie zostały zatwierdzone (sprawdź zakładki "Historia tekstów" i "Zarobki i ocena"), albo zostały odesłane do poprawy ("Teksty do poprawy"), albo odrzucone ("Odrzucone teksty").

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jankowski33 napisał:

Teksty preclowe na 4 tys znaków? Ja prdl... co można aż tyle pisać o tym jaki np. powinien być puls. Masakra... hah

 

O tym, jaki powinien być puls to akurat można dużo napisać, bo jest on zależny od wielu czynników, takich jak wiek, stan zdrowia, aktywność fizyczna czy stres. Napisanie 1000 znaków na każdy aspekt nie jest wymagające przy tekście zapleczowym, a tym bardziej przy preclu. Przynajmniej taka jest moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności