Skocz do zawartości

SEO-Odkurzacz - szczegółowa analiza profilu backlinków strony


dziki_rysio_997

Rekomendowane odpowiedzi

Czym jest SEO-Odkurzacz?

Drodzy Użytkownicy,

Przedstawiam Wam narzędzie służące do szczegółowej analizy profilu linków strony internetowej.

Wiele osób korzysta z narzędzi online ułatwiających badanie backlinków strony, ich jakości, rozkładu anchorów oraz takich, których głównym zadaniem jest identyfikacja problematycznych linków (będących przyczyną filtrów). Niestety, narzędzia te są zwykle dość drogie (abonament lub płatność za kolejne analizy).

SEO-Odkurzacz to program desktopowy, który umożliwia przeprowadzenie wyżej wymienionych działań bez ponoszenia regularnych kosztów - opłata jest jednorazowa. Myślę, że może to być dobre narzędzie zarówno dla tych, którzy pozycjonują jedynie kilka własnych stron, jak i firm, które chciałyby zredukować koszty ponoszone podczas przeprowadzanych analiz i audytów.

Na skróty: Pobierz program | Instrukcja obsługi | Zakup przez sklep internetowy | Oficjalna strona programu

Pytania/uwagi/zamówienia bezpośrednie: bok@nanomedia.pl lub PW

Aktualna cena: na dole tego posta.

Jaka jest funkcjonalność programu?

mozliwosci.png

Jakie parametry analizuje program?

mozliwosci_co_analizuje.png

Program działa wielowątkowo, do wyliczania niektórych parametrów wykorzystuje bramki proxy (podane jako lista lub adres API).

Dane importowane są z pliku z listą lokalizacji linków (wyeksportowanego np. w GWT) - w ramach kolejnych aktualizacji możliwe jest rozszerzenie o automatyczne pobieranie tych danych (proszę o informację o API linków, które Was interesują).

Jak to wygląda?

screeny.png

Plany rozwojowe:

rozwoj.png

Aktualna cena programu:

cena.png

Dane firmy:

NanoMedia Damian Kiełbasa

NIP: 9222828810

REGON: 061496025

e-mail: bok@nanomedia.pl

tel. 507 981 566

Pozwoliłem sobie na napisanie oddzielnego posta (którego niestety forum mi scaliło z poprzednim... - za chwilę to wyedytuję), ponieważ chciałbym aby pierwszy post w tym wątku zawierał tylko aktualne informacje dotyczące narzędzia.

Program jest jeszcze "ciepły". Zaimplementowałem w nim to, co wydaje mi się szczególnie przydatne w analizie linków.

Chciałbym, żeby jego rozwój przebiegał z Waszym udziałem. Zachęcam do zgłaszania propozycji.

Dla pierwszych Użytkowników przygotowałem promocyjne ceny - do końca września program można zakupić za jedyne 55zł.

Dla osób, które już kupowały moje produkty/usługi cena jest jeszcze niższa - tylko 45zł (w tym przypadku proszę o kontakt bezpośredni - PW lub bok@nanomedia.pl).

Wersja demo pozwala na zapoznanie się z funkcjonalnością programu - ograniczenie polega na tym, że analizowane są jedynie domeny zaczynające się na literę "a". :)

Naturalnie przygotowałem również instrukcję obsługi, zachęcam do przejrzenia choćby w celu zapoznania się z funkcjonalnością programu. :)

Zapraszam do zadawania pytań, zgłaszania propozycji oraz składania zamówień (ze sklepu internetowego lub przez PW/email).

Pozdrawiam,

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 296
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jakoś nie doczytałem skąd pochodzą linki. Trzeba je importować np. z GWT?

Moje skromne przemyślenia na temat pozycjonowania próbuję przedstawiać na blogu -> https://blog.karlosky.pl
Osoby zainteresowane współpracą w zakresie SEO zapraszam na stronę www.topmaker.pl oraz https://pozycjonowanie-bialystok.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, listę linków należy zaimportować, zaraz uzupełnię informację.

Do rozważenia w pierwszej aktualizacji jest możliwość importu tych danych przez API - proszę tylko o info, czy chcielibyście to mieć + namiary na API usługi dostarczającej linków.

To jest pierwsza wersja, zachęcam do zgłaszania propozycji - chciałbym, aby narzędzie było rozwijane w określonym przez Was kierunku.

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak dorobisz automatyczne pobieranie linków z GTW dla poszczególnych stron na różnych kontach + cykliczne pobieranie linków i porównywanie z linkami, które zostały pobrane za pierwszym razem, aby wyłuskać nowe linki, to pewnie kupię program. Wszystko w celu wydobycia naturalnych linków + możliwość podania swoich linków jako "nienaturalne" i na ich podstawie odsiewanie linków z GTW (linki, które ja pozyskuje zazwyczaj chcę odsiać, aby zostały tylko linki, których ja nie dodawałem - albo linki naturalne, albo szkodliwa konkurencja).

2. Pobieranie powiadomień dla różnych kont w GWT.

2 punkt mam w ZennoPoster i 1 też miałem zamiar automatyzować, ale może w twoim programie by się taka funkcja znalazła :)

O7vVmZ7.gif

Punkty statlink.pl - dobra cena + gratis Skrypt i eBook, Blog SEO/SEM i Tatuaże na Dziarownia.pl (tatuaże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arve_lek: Do zrobienia (oczywiście najpierw muszę się w tym "rozejrzeć"). ;)

@nowyyy31: Masz na myśli pobieranie danych dotyczących analizowanej domeny, czy pobieranie parametrów poszczególnych domen (w których zostały znalezione linki)?

W najbliższych kilku dniach będę chciał najpierw rozwiązać ewentualne trudności związane z działaniem programu, o ile się takie pojawią.

W dalszej kolejności z Waszych uwag wyodrębnię podzbiór funkcjonalności na pierwszą aktualizację (połowa/druga połowa października, może szybciej - zależy od zakresu prac).

Co do pobierania parametrów z zewnętrznych serwisów/API - pozostaje jeszcze kwestia ustalenia, które by to miały być - to już zależy od Was.

@nowyyy31: Co do komunikatu, który Ci się wyświetlił - przypuszczam, że zacząłeś wybierać plik do zapisu raportu i anulowałeś wybór.

Pewnie lepiej byłoby, gdyby komunikat był przyjaźniejszy albo najlepiej, żeby wcale go nie było - pozmieniam to przy najbliższej okazji.

Zaraz jeszcze dopytam na PW, czy to ten problem, czy miałeś jakiś inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli pobieranie danych dotyczących analizowanej domeny, czy pobieranie parametrów poszczególnych domen (w których zostały znalezione linki)?

dla domen gdzie zostały znalezione linki…

@nowyyy31: Co do komunikatu, który Ci się wyświetlił - przypuszczam, że zacząłeś wybierać plik do zapisu raportu i anulowałeś wybór.

Dokładnie....

Pozycjonowanie stron firmowych więcej na www.nowapozycja.pl

Domeny pod zaplecze praktycznedomeny.pl z ruchem niezlyadres.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wydanie dziś tego programu, nie było podyktowane dzisiejszą premierą MOCNO, ale to MOCNO reklamowaną usługą Radka Kubery :faja: ?

Absolutnie nie - to przypadek. :)

Szczerze mówiąc, myślałem, że jego system już działa od jakiegoś czasu.

Pierwsza planowana przeze mnie data startu SEO-Odkurzacza to była... połowa sierpnia.

Niestety prace z różnych względów się przeciągnęły i program wyszedł miesiąc później (dzięki czemu mam nadzieję, że soft już w wersji 1.0 będzie naprawdę użyteczny).

Pozdrawiam,

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wydanie dziś tego programu, nie było podyktowane dzisiejszą premierą MOCNO, ale to MOCNO reklamowaną usługą Radka Kubery :faja: ?

ja wiem czy "mocno", ja nic nie zauważyłem :) No przynajmniej tutaj w dziale Narzędzia nic nie widzę, albo mi zablokowało ;) A gdzie to jest tak "mocno" reklamowane? (telewizję rzadko oglądam, na ulicy dziś też nie zauważyłem, w warzywniaku i mięsnym też cisza,w monopolowym nie byłem :D )

P.S. Tak bardziej serio: temat oczywiście troszkę znam (ale nie wiedziałem o premierze dziś). Jeśli dobrze się orientuję to tamto jest "webowe". Za pewien czas można się spodziewać atrakcyjnej oferty na sprzedaż list, bo jak ludzie zaczną tam do bazy dorzucać swoje linki to pięka baza się pozbiera i jeszcze za to zapłacą ;) Sprytne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to jest tak "mocno" reklamowane?

Qazy - nie dawny artykuł o czyszczeniu linków na silesiasem.pl i Grupa SEO na Google+ i jeszcze polski Hangout. Co z tego ma Karol Dziedzic nie wnikam

@Rysio/Damian

Cena bardzo przystępna, jestem ciekawy co zostanie jeszcze do softu dodane.

Ładowanie strony w 2 sekundy, polecam: Lh.pl . Test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem :)

Zobaczymy co to cudeńko potrafi, jeśli spełni moje wymagania to odpuszcze sobie tworzenie swojego dedykowanego programu do analizy profilu linków ;)

Domeny na sprzedaż - pod zaplecze SEO, strony PP, strony firmowe, sklepy internetowe.

Zapraszam również na podstronę z darmowymi narzędziami SEO >> https://techformator.pl/darmowe-narzedzia-seo/

Jeżeli jesteś zainteresowany publikacjami wpisów gościnnych, napisz do mnie @.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W programie jest przycisk: "Skąd brać linki?", który miał prowadzić do wpisu na blogu na ten temat.

Wstyd się przyznać, ale rąbnąłem się w adresie... i prowadził do 404. Przed chwilą to poprawiłem (zmieniłem adres na blogu, więc niczego nie trzeba pobierać).

Prawdopodobnie pod koniec tygodnia przygotuję malutką, nieoficjalną aktualizację (tzn. bez podbicia numeru wersji) - znajdą się w niej uwagi ważne, ale mało obszerne funkcjonalnie.

Na pierwszy ogień pójdzie:

- opcja konfiguracyjna dotycząca tego, ile razy ponawiać pobieranie parametrów, których nie udało się pobrać przez błąd proxy

- myślę, że również to, o czym wspomniał @piomoo, czyli sortowanie i może też własna czarna lista

@rokko: Jeśli brakuje jakieś funkcjonalności (w szczególności jeśli można by było coś fajnego jeszcze wyliczać/analizować) - zachęcam do zgłaszania propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dałoby się zrobić równoległą funkcjonalność do oceny stron zapleczowych, katalogów, precli itd. Adresy ręcznie albo z pliku txt albo jeszcze inaczej - wrzucamy seokaty z jakiejś grupy i sprawdzamy, a potem decyzja - tu dodajemy, tu nie.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności