Sign in to follow this  
kaczy29

Żądanie zwróciło kod: HTTP/1.1 403 Forbidden

Recommended Posts

witam wchodzę w bing.com narzędzia dla webmasterów klikam na analizator seo i wyskakuje błąd

co to jest za błąd

i jeszcze 1 problem

Pokaż obraz z Bingbot

Adres URL: moja strona

Status: Otrzymano kod stanu HTTP z grupy 4xx.

HTTP/1.1 403 Forbidden

Connection: Keep-Alive

Date: Fri, 16 Aug 2013 19:30:47 GMT

Keep-Alive: timeout=1, max=100

Content-Length: 321

Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1

Server: Apache

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//IETF//DTD HTML 2.0//EN">

<html><head>

<title>403 Forbidden</title>

</head><body>

<h1>Forbidden</h1>

<p>You don't have permission to access /

on this server.</p>

<p>Additionally, a 403 Forbidden

error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.</p>

</body></html>

z góry dziękuję za odpowiedzi

Download High Quality Free WordPress Themes for your Blog

Tani Hosting Stron WWW 20% rabatu na pierwszą płatność na dowolne konto WWW lub Reseller 1698-6737-7963-9232-3967

Nie używam narzędzia binga dla webmasterów, ale pewnie chodzi o to, że:

Robot Binga jest zablokowany (np. w .htaccess), przez co przy próbie odwiedzenia strony dostaje kod HTTP 403 Forbidden.

Zerknij do pliku .htaccess i zobacz.

Edited by dziki_rysio_997

search_auditor_500x80.png

Synoglota - synonimizator języka polskiego i angielskiego: ZOBACZ - lato się skończyło, a promocja trwa! :)

plik htaccess

# BEGIN WordPress

<IfModule mod_rewrite.c>

RewriteEngine On

RewriteBase /

RewriteRule ^index\.php$ - [L]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d

RewriteRule . /index.php [L]

RewriteCond %{HTTP_HOST} !^wpthemess.net [NC]

RewriteRule ^(.*)$ http://wpthemess.net%{REQUEST_URI} [R=301,L]

</IfModule>

# END WordPress

Tani Hosting Stron WWW 20% rabatu na pierwszą płatność na dowolne konto WWW lub Reseller 1698-6737-7963-9232-3967

Z całą pewnością wygląda na to, że bot binga jest blokowany - takie zapytanie daje 403:

GET http://wpthemess.net/ HTTP/1.1
Host: wpthemess.net
User-Agent: Mozilla/5.0 (compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm)
Accept: text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8
Accept-Language: pl,en-us;q=0.7,en;q=0.3
Accept-Encoding: gzip, deflate
Connection: keep-alive

a takie 200:

GET http://wpthemess.net/ HTTP/1.1
Host: wpthemess.net
User-Agent: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:23.0) Gecko/20100101 Firefox/23.0
Accept: text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8
Accept-Language: pl,en-us;q=0.7,en;q=0.3
Accept-Encoding: gzip, deflate
Connection: keep-alive

Różnica jest tylko w User-Agent.

Jeśli to nie .htaccess, to może masz jakiś plugin od "bezpieczeństwa", coś w stylu: Better WP Security (nie wiem, czy to on - rzuciłem tylko okiem "po sieci"; nie wiem też czy on używa .htaccess czy blokuje "zagrożenia" inaczej) lub podobny.

Synoglota - synonimizator języka polskiego i angielskiego: ZOBACZ - lato się skończyło, a promocja trwa! :)

nie mam zainstalowanego takiego pluginu

od ochrony mam tylko

Antispam Bee

AVH First Defense Against Spam Plugin

wyłączyłem i nic, tak samo

To stoi na VPSie, prawda?

Jeśli tak, zobacz jeszcze, czy gdzieś w konfiguracji apache'a nie masz tego wycinanego...

To może być coś w tym stylu:

http://mattiasgeniar.be/2012/02/15/blocking-googlebot-msnbot-bingbot-in-apache-configuration-from-accessing-your-server-site/

Jeśli nie, to od biedy możesz mieć to jeszcze gdzieś w skrypcie wycinane (inna kwestia to to, skąd by się to mogło tam wziąć...):

W takim wypadku ja bym się zalogował na niego przez SSH, wszedł do katalogu, w którym masz skrypt, puścił:

grep -rin bingbot .

i przejrzał wyniki.

Jeszcze bardziej od biedy możesz próbować poszukać tego w bazie - jeśli nie masz pojęcia, w której to może być tabeli, zawsze możesz zrobić dumpa bazy i pojechać grepem czy choćby użyć less albo jakiegoś edytora i przeszukać.

No to na teraz nie przychodzi mi do głowy nic ciekawszego (chyba, że coś przeoczyłem...), niż przeszukać pliki/bazę i zobaczyć, czy gdzieś jeszcze nie jest to wycinane.

Nie przypuszczam, żeby bingbot był wycięty na całym hostingu, bo sprawdziłem w bingu strony, które stoją na tym samym IP, co Twoja i puściłem na nie zapytania podszywając się pod bingbota - dostaję prawidłową zwrotkę i kod 200.

Chyba, że mają jakieś bardziej wyszukane reguły co do blokowania uciążliwych botów/użytkowników (generujących masowe zapytania) - tylko, że blokowanie jest po nagłówku User-agent, a nie po IP.

Edited by dziki_rysio_997

doda jeszcze że ip bota binga jest w statystykach stat4u

czyli że nie jest blokowany ?

a wyświetla się 403 Forbidden

msnbot-131-253-24-114.search.msn.com 131.253.24.114

Wygląda na to, że jest blokowany po nagłówku User-agent, niekoniecznie po adresie IP (robię zapytania ze swojego komputera po prostu zmieniając nagłówek User-agent, więc nie z IP robotów binga).

Z tego, co widzę:

- bot przedstawiający się jako bingbot jest blokowany.

- bot przedstawiający się jako msnbot nie jest blokowany - dlatego go widzisz

I muszę powiedzieć, że nawet mógłbym pomyśleć, że na hostingu blokują z jakiegoś dziwnego powodu bingbota (lub raczej przez pomyłkę...), ale dziwne jest to, że to dotyczy Twojej strony, a sąsiadujących już nie.

Chyba, że z premedytacją zrobili taką blokadę tylko dla Twojej domeny?

Od biedy tak, jak pisałem możesz przeszukać pliki i bazę pod kątem blokady, której się kompletnie nie spodziewasz - jeśli nie znajdziesz to na teraz nie mam innych pomysłów - blokada ze strony hostingu zrobiona "tylko dla Ciebie" na boty jest nieco dziwna, ale na 100% nie mogę jej wykluczyć.

Hosting może mieć ustawioną blokadę robotów ma poziomie całego serwera HTTP w celu "zmniejszenia zużycia zasobów" i wyciśnięcia do maksimum zasobów i klientów z jednej maszyny :olaboga:

HTTP 200 usługi IT - Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL
- Full Stack Developer - :chatownik:

+ Ciekawy VLOG o Dubaju 

A niestety przy niektórych stronach bingbot szaleje. Nie raz zdarzyło się, że bingbot zjadał 95% transferu na kontach hostingowych.

Hosting może mieć ustawioną blokadę robotów ma poziomie całego serwera HTTP w celu "zmniejszenia zużycia zasobów" i wyciśnięcia do maksimum zasobów i klientów z jednej maszyny :olaboga:

No właśnie w tym przypadku o dziwo nie ma (sprawdzałem u "sąsiadów"). Chyba, że blokada per konkretny host, ale ciężko mi w to uwierzyć. :)

Chyba nie pozostaje nic innego, niż zapytać u źródła...