Skocz do zawartości

Update Pingwina (5/6.10.2012)


Dr Spin

Rekomendowane odpowiedzi

Nie macie takiego wrażenia, że te ruchy +/- dotyczą wyłacznie Waszych stron?

Czyli po sprawdzeniu wyników jedyna róznica to brak sprawdzanej strony, pojawienie się sprawdzanej strony, albo kilka oczek w dół dla sprawdzanej strony. A reszta stron albo idzie w góre bo zwolniło sie miejsce, albo idzie w dół bo wrócił wynik.

Sprawdzałem to tylko dla top10 przy kilku stronach i odniposłem takie wrażenie.

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie macie takiego wrażenia, że te ruchy +/- dotyczą wyłacznie Waszych stron?

Czyli po sprawdzeniu wyników jedyna róznica to brak sprawdzanej strony, pojawienie się sprawdzanej strony, albo kilka oczek w dół dla sprawdzanej strony. A reszta stron albo idzie w góre bo zwolniło sie miejsce, albo idzie w dół bo wrócił wynik.

Sprawdzałem to tylko dla top10 przy kilku stronach i odniposłem takie wrażenie.

Mam podobne wrażenie. Jakie z tego wnioski?

Najlepszy stomatolog i ortodonta w Katowicach - Freshmed - piękny uśmiech to zdrowy uśmiech :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zakręcony właśnie tak jest, generalnie cały top zostaje, jak już wylatuje moja, to wchodzi za nią jedna i ta sama (co opisałem na przykładzie frazy "blackmagic design" (dalej tak mam, że raz widzę strony, raz nie, mimo, że sekundę wcześniej tam była... to zaraz jej nie ma)

Nie wiem tylko jak Google to robi, że fakt, faktem robi powiązanie ze stronami, które pozycjonuje, bo przecież we wszystkich przeglądarkach mam wył. zapamiętywanie jakichkolwiek danych, a na dodatek miałem takie same ustawienia od paru miesięcy i tak się nie działo, jak ostatnio.

Bynajmniej powiązania między stronami też nie ma... Jedne linkowanie słabiej, inne zaś mocniej, bez żadnych SWL, SB, XR, i innych spamów. Prywatne katalogi, blogi i inne stronki, które służą za prywatne zaplecze (generalnie konkurencja tam nie ma wstępu) - to jedyne powiązanie. No i fakt, że np. sitemap'y katalogów są zgłoszone do Google i jakiś 10% blogów też, ale to tyle.

Zadałem pytanie o te całe zawirowania na forum dla webmasterów Google:

https://productforums...ing/hxB5Wsrtqkc

Tak zwany "Top contributor" czyli osoba PRO na tym forum odpowiedziała tak:

Zmiany wyników to normalna rzecz. Google nie gwarantuje żadnej witrynie określonych pozycji. Poza tym musisz sobie zdawać sprawę że istnieją sytuacje nadzwyczajne, awarie, testy i inne przypadki, kiedy usługa może zachowywać się odmiennie niż do tego przywykłeś.

Jest tam też temat o tych linkach z katalogów etc. że zajmują czasami parę podstron, no cóż odkąd jest huśtawka to widzę tego więcej niż było, choć i tak mieli to ograniczyć (parę miesięcy temu)

Huśtawka sama z siebie się nie zrobiła, tylko trudno wytłumaczyć błąd ludzki, który starają się naprawić... bo jak widać, co do jednego zgodni jesteśmy wylatują tylko strony, którymi się zajmujemy, nie konkurencja...

Wiem, też że zjawisko wylatywania tylko swoich stron, nie dotyczy wyłącznie top10, ale również i np. top30....

EDIT:

Tym trudniej wytłumaczyć to zjawisko, że to nie dzieję się dla wszystkich stron, które robię, ale dla jakiś 40%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie o te całe zawirowania na forum dla webmasterów Google:

https://productforums...ing/hxB5Wsrtqkc

Tak zwany "Top contributor" czyli osoba PRO na tym forum odpowiedziała tak:

Zmiany wyników to normalna rzecz. Google nie gwarantuje żadnej witrynie określonych pozycji. Poza tym musisz sobie zdawać sprawę że istnieją sytuacje nadzwyczajne, awarie, testy i inne przypadki, kiedy usługa może zachowywać się odmiennie niż do tego przywykłeś.

A czego Ty się spodziewałeś? Że ten przygłup Moher/Dido Ci coś mądrego odpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się już ustabilizowało (strony nie skaczą nawet po jednokrotnym odświeżeniu strony) sprawdzałęm również na enginach szukajki takich jak onet czy WP o obecnie wszystkie pokazują to samo. A jak tam u Was ?

Nowości z branży zoologicznej czyli wszystko dla psa i nie tylko https://www.dlapieska.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie:

skakało w zeszły weekend tj 12-13.01.2013 potem się uspokoiło tzn powracało a dziś od rana znów tyle że teraz nie skacze a są nowe wyniki

jedne zadbane, dopieszczone i chuchane cały czas na minus, reszta którymi przestałem się zajmować wraca

powoli zaczynam myśleć o zmianie branży aby nie być uzależniony od guwnianego google-srogle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie o te całe zawirowania na forum dla webmasterów Google:

https://productforums...ing/hxB5Wsrtqkc

Tak zwany "Top contributor" czyli osoba PRO na tym forum odpowiedziała tak:

Zmiany wyników to normalna rzecz. Google nie gwarantuje żadnej witrynie określonych pozycji. Poza tym musisz sobie zdawać sprawę że istnieją sytuacje nadzwyczajne, awarie, testy i inne przypadki, kiedy usługa może zachowywać się odmiennie niż do tego przywykłeś.

A czego Ty się spodziewałeś? Że ten przygłup Moher/Dido Ci coś mądrego odpowie?

Właśnie - co chciałeś uzyskać ?

BTW:

Wkleja gościu te linki "wytycznych" a sam się nich nie stosuje na swoich stronach. Swoją drogą zastanawiam się skąd onet wpadł na pomysł żeby go zatrudnić - może moderuje bluzgi na forach onetu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, czy sprawdzanie pozycji, pozycjonowanych stron (masło maślane) może mieć negatywny wpływ na pozycje ? Mam kilkanaście stron, i na serwerze skrypt, który odpytuje Googla o ich pozycje na rózne frazy, codziennie. I zastanawiam mnie fakt czy Google srugle może jakoś powiązać, że cały czas z tego samego IP jest sprawdzanych kilkanaście stron (powiązanych zresztą tematycznie) i w efekcie jakoś karać za to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie, automatyczne odpytywanie jest niezgodne ze wskazówkami :)

https://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=pl&answer=66357

Investkredit.pl - gdy szukasz pośrednika finansowego lub Investto.pl - kredyty masz firmę i myślisz o leasingu albo Banki.co.pl - gdy akurat jesteś w Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś Ci obiąża serwer lub ktoś korzysta z Twojego łącza nie tak jak powinien, to co robisz?

Investkredit.pl - gdy szukasz pośrednika finansowego lub Investto.pl - kredyty masz firmę i myślisz o leasingu albo Banki.co.pl - gdy akurat jesteś w Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie:

skakało w zeszły weekend tj 12-13.01.2013 potem się uspokoiło tzn powracało a dziś od rana znów tyle że teraz nie skacze a są nowe wyniki

Rozumiem . Czyli Googalsek mielił wynikami od soboty do chwili obecnej a teraz pokazują się tylko nowe pozycje . Czyli można by rzec że już po frytkach i na powrót starych wyników nie ma co liczyć.

Nowości z branży zoologicznej czyli wszystko dla psa i nie tylko https://www.dlapieska.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwik ładnie pokazujejak widzą naszą strone inni - co ciekawe nie monitoruje secjalnei żadnych fraz :> ale zauważyłęm że jest więcej wejść z poza 10 a nawet 20 czy 30, co oznacza że albo na różnych dc jest sporo linkow do tej samj strony ktora sie nei podoba userom i szukaja dalej, albo wyplywaja "kwiatki" .

Podaruj 1% Oli Borwik

Wspieraj charytatywnie na SEO forum PIO  intermedialna od zawsze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności