Skocz do zawartości

Mam kawał dobrej strony, słabo chwyta ją Google

Loon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam kawał naprawdę dobrego portalu, który funkcjonuje w sieci od dobrych 7 lat, dorobił się kilkunastu tysięcy wartościowych podstron - https://www.playback.pl Strona w granicach rozsądku czyni zadość wymaganiom SEO, nigdy specjalnie nie napalałem się na pozycjonowanie, martwi mnie jednak, że mimo tak dobrej treści, recenzji, dyskusji na forum, etc. z Google wchodzi na nią raptem nieco ponad 100 osób dziennie. Zdaje sobie sprawę, że przy takiej witrynie jest to fatalny wynik, dlatego proszę o wyjaśnienie co może być nie tak.

Edytowane przez Loon

Strona wygląda ładnie... ale to nie wszystko... Może czas zacząć ją pozycjonować...

CPM Leader - Najlepsze Reklamy CPM w internecie...

AdFreestyle - Najlepsze Reklamy CPC w internecie...

CPM Fun - Najlepiej płatne Reklamy CPM w internecie...

• 2 tygodnie później...

dorobił się kilkunastu tysięcy wartościowych podstron

No niestety, może mieć i milion stron a mimo to będzie miała mało wejść jeśli nie będzie odpowiadała na zapytania w google. Proponuję wykorzystać narzędzia google do opracowania głównych fraz, na które ma się pojawiać strona w wynikach wyszukiwania i zacząć pozycjonować lub zlecić sprawę dobrej firmie.

Audyt, to audyt. Zajmijmy się tym, co jest, czyli tak jak powiedzili koledzy wcześniej Page rank: 3 i zaindeksowanych 29,500 stron. Domena ma już swoje latka, bo od 2004 roku, jak widzę. Mało społecznościowych aspektów: Tweeter, Facebook i Google+ powinno ruszyć do przodu.

Teraz co jest i powinno być:

- tytuł strony jest w porządku poza jednym dwukropkiem, który powinien zniknąć

Playback.pl - gry: komputerowe i na konsole, film, muzyka, książka

- brak opisu strony, co jest kategorycznym błędem ;-)

- brak słów kluczowych na stronie, co jest równie kategoryczne

- plusem jest to, że masz nagłówki - minusem, że źle wykorzystane

(na każdej stronie h1 to playback.pl, natomiast h2 to jest to, co powinno być h1 - koniecznie do zmiany)

- stosunek treści strony do kodu to 29.33%, podnieś do 50% i będzie cacy ;-)

- niezadeklarowany język strony

- brak pliku robots.txt

No i to chyba tyle z mojej strony. Jak pozmieniasz to, to wtedy będziemy myśleć co dalej ;-)

Musisz ją zacząć pozycjonować, nie ma jakiś poważniejszych błędów w optymalizacji wykluczających pozycjonowanie.

Sugeruję też przenieść serwis z dreamhostu na jakiś polski hosting, bo można usnąć czekając na załadowanie się strony.