Skocz do zawartości

Czy potrzebny jest plik robots.txt


marcisz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem tu nowy, nowy takze w temacie optymalizacji. Dlatego mam pytanie.

Przepuscilem swoja stronke przez filtr optymalizacji na jednej ze stron, wyskoczylo kilka rzeczy do poprawki miedzy innymi : ' brak pliku robots.txt ".

Zaczalem sledzic fora i opinie, generalnie zdania sa bardzo podzielone jedni pisza ze trzeba, ze powinien byc, inni ze to juz przeszlosc, ze zadne robaczki sobie z tego nic nie robia.

Dajcie znac jak to widzicie i czy macie takie pliki u siebie.

Jesli tak to prosze przeklejcie takze zawartosc takiego txt-ka.

Pozdro600

https://www.szperaj.com - Darmowe ogloszenia dla Polakow mieszkajacych za granica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie ma jakiś "twardych dowodów" na to że taki plik ma bezpośredni wpływ na pozycje...

Ja tam czasami stosuje robots txt, a czasami nie, ale to ze względu na to czy chcę aby konkretne roboty indeksowały/bądź nie daną stronę.

Z drugiej strony jeśli masz np. duplicate content w ramach jednej domeny, no to takim plikiem robots.txt możesz

sobie zablokować konkretną podstronę - więc w teorii uchronić się od jakiś kar itp...

"... Z wyborem firmy SEO jest troszkę jak z wyborem marki samochodu..."

Polecam skuteczne pozycjonowanie warszawa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robots.txt sluzy raczej temu aby np. nie indexować stron których sobie nie życzymy. Kiedys mi google zaindeksowało strone w takiej postaci www.strona.pl/_test/index.php i reszta podstron, nigdzie nie bylo linkowane bo strona byla w trakcie tworzenia, a jak przenioslem do glownego katalogu to w serpach wyswietlalo sie rownolegle obie wersje strony wiec w tym przypadku z pomocą przyszedł właśnie robots.txt i po kilku dniach znikło z serpów.

SFM Filtry - wysokiej jakości filtry powietrza do systemów wentylacji i klimatyzacji.

W naszym sklepie internetowym filtry powietrza do wentylacji kupisz szybko, tanio i bezpiecznie.

centrale telefoniczne Siemens, Panasonic, Slican

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności