maksik

Jaki kod PKD dla pośredniej sprzedaży

Polecane posty

Witam,

przerabiam temat założenia firmy, która w głównej mierze będzie działała w internecie, na ryczałcie ewidencjonowanym oraz bez VAT-u. Mam problem za wybrać kod PKD do tej sytuacji:

Mam podpisaną z firmą umowę zlecenie w ramach PP, gdzie otrzymuje prowizję za sprzedaż ich produktów. Na swoich stronach piszę różne porady i kieruje potencjalnych klientów na ich stronę sprzedażową. Prowizję otrzymuje dopiero po dokonaniu zakupu. Oni wysyłają towar i wystawiają rachunek dla klienta.

Chcę otworzyć firmę ale przy ryczałcie ewidencjonowanym, nie możliwa jest sprzedaż reklamy i chce jakoś inaczej zaliczyć w PKD współpracę między firmami. Macie jakieś propozycje jak to ugryź i zostać na ryczałcie ? :D

64.99.Z - pozostała finansowa działalność usługowa, gdzie indziej niesklasyfikowana, z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszów emerytalnych

51.18.Z - działalność agentów specjalizujących się w sprzedaży określonego towaru lub określonej grupy towarów, gdzie indziej niesklasyfikowana

51.19.Z - działalność agentów zajmujących się sprzedażą towarów różnego rodzaju

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

51.18.Z - działalność agentów specjalizujących się w sprzedaży określonego towaru lub określonej grupy towarów, gdzie indziej niesklasyfikowana

51.19.Z - działalność agentów zajmujących się sprzedażą towarów różnego rodzaju

Dzięki za odpowiedz ale niestety nie wiele mnie to ratuje, ponieważ pozycja 51.18.Z i 51.19.Z pochodzą z PKD 2004 i wymieniają się w PKD 2007 na 51.18.Z -> 46.18.Z oraz 51.19.Z -> 46.19.Z, oba są wykluczone z ryczałtu według ustawy.

Natomiast przy 64.99.Z w objaśnieniu do PKD możemy przeczytać:

64.99.Z Pozostała finansowa działalność usługowa, gdzie indziej niesklasyfikowana, z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszów emerytalnych

Podklasa ta obejmuje:

− pozostałe pośrednictwo finansowe związane głównie z dystrybucją środków finansowych, w inny sposób niż udzielanie pożyczek:

• faktoring,

• wystawianie swapów, dokonywanie opcji oraz zawieranie transakcji zabezpieczających,

− działalność inwestycyjną na własny rachunek dokonywaną poprzez lokatę kapitału za pośrednictwem przedsiębiorstw wysokiego ryzyka, klubów inwestycyjnych itp.

Podklasa ta nie obejmuje:

− leasingu finansowego, sklasyfikowanego w 64.91.Z,

− obrotu papierami wartościowymi na zlecenie, sklasyfikowanego w 66.12.Z,

− sprzedaży, dzierżawy i wynajmu nieruchomości, sklasyfikowanych w odpowiednich podklasach działu 68,

− inkasowania należności z tytułu roszczeń, bez przejęcia długów, sklasyfikowanego w 82.91.Z,

− przyznawania dotacji przez organizacje członkowskie, sklasyfikowanego w 94.99.Z.

Źródło: GUS

Jak miałbym napisać na rachunku nazwę towaru?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.