Skocz do zawartości

Czy renegocjujecie z klientami umowy?


sting2005

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie czy co jakiś czas renegocjujecie z klientami umowy.

Przykładowo rok temu podpisaliście umowę, zaraz dobiegnie ona końca. Wiadomo, że koszty pozycjonowania idą w górę. W górę też idą oczywiście wszystkie koszty życia więc podniesienie cen powinno być tego konsekwencją. Interesuje mnie też to jak klienci reagują na takie njusy z waszej strony?!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...klient czasami chce obniżki bo konkurencja w seo rośnie

Tego akurat nie chcę w tym temacie rozważać choć bym bardzo polemizował z tą konkurencją. Dla mnie nie jest konkurencją gostek co pozycjonuje za 5 zł.

Temat ma dotyczyć klientów, którzy rozumieją co mogą zyskać przez dobre pozycjonowanie a nie klienci, którzy uważają, że im taniej tym jakość pozycjonowania taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz podnieść cenę, zakładam że proponujesz usługi stabilne i dobrej jakości, poinformuj o tym kontrahenta dużo wcześniej. Klient stopniowo się z tym oswoi. Zaproponuj dodatkową usługę w ramach "rekompensaty" np. dodatkowa fraza w pakiecie.

Gdy współpracujesz z kimś dłużej masz szansę żeby Twoja podwyżka została zaakceptowana. Nie każdemu chce się szukać nowej firmy, sprawdzać ją itd. Większość ludzi którzy mają konkretną kasę/odpowiedzialność woli skupiać się na swojej pracy a nie na szukaniu tańszej usługi.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...klient czasami chce obniżki bo konkurencja w seo rośnie

Tego akurat nie chcę w tym temacie rozważać choć bym bardzo polemizował z tą konkurencją. Dla mnie nie jest konkurencją gostek co pozycjonuje za 5 zł.

Temat ma dotyczyć klientów, którzy rozumieją co mogą zyskać przez dobre pozycjonowanie a nie klienci, którzy uważają, że im taniej tym jakość pozycjonowania taka sama.

To nie konkurencja, to seosamobójca ;)

forum.png

Strony internetowe, sklepy internetowe, pozycjonowanie, aplikacje mobilne, projektowanie graficzne - xfect.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, renegocjuję umowy - ale w dół. Jak wbijesz klienta to utrzymanie go na topach to z reguły małe piwo i Twoje koszy pozycjonowania maleją, a nie rosną.

Chyba że sprzedałeś pozycjonowanie na Allegro za 10 zł; )

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, renegocjuję umowy - ale w dół. Jak wbijesz klienta to utrzymanie go na topach to z reguły małe piwo i Twoje koszy pozycjonowania maleją, a nie rosną.

Dokładnie, po wygaśnięciu umowy podnosić ceny? absurd. Jest wolny rynek, trzeba konkurować z tymi co liczą taniej i walczyć o klienta.

ekreacja.png

Świadczymy usługi pozycjonowania i tworzenia stron WWW - www.e-kreacja.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale linki cały czas trzeba pozyskiwać, a wiadomo, że im dłużej się robi tym wolnodostępnych żródeł linkowania jest coraz to mniej i trzeba mieć coraz większe ilości punktów. Do tego dochodzi jeszcze coraz większa dywersyfikacja czynników wpływających na pozycjonowanie, wiem, że social media póki co ma stosunkowo marginalne znaczenie, ale z czasem może być już inaczej:-)

UX+SEM=ROI!

mail:dszpak(malpa-at)gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest klient na frazy regionalne (słabe) to raczej większych kosztów nie ma (zaplecza najczęściej nie trzeba, czasami wystarczy dodać do jakiegoś katalogu...) więc ja bym ceny raczej nie podnosił. Jeśli natomiast jest to coś większego gdzie już musisz mieć dobre i duże zaplecze + zajmuje ci to dużo czasu to spokojnie możesz podnieść cenę.

Darmowe szablony pod SEOKatalog

Darmowy katalog stron - dodaj swoją stronę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli natomiast jest to coś większego gdzie już musisz mieć dobre i duże zaplecze + zajmuje ci to dużo czasu to spokojnie możesz podnieść cenę.

Bez jaj, to znaczy tylko tyle, że Twoja pierwsza wycena była do xxxx. U mnie ZAWSZE koszty maleją. Więcej zaplecz, silniejsze domeny, starsze strony i starsze linki. To zawsze działa. Chyba że robisz tylko rotacją, wtedy fakt, ceny będą Ci rosnąć. No ale to nie jest pozycjonowanie. I to nie ważne czy jesteś white czy black.

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się łapie Klientów na ceny z allegro to nie ma co się dziwić ;)

Mając pewne doświadczenie na przestrzeni x czasu, jesteś w stanie robienia wyceny dla Klienta wkalkulować koszty, ba! nawet ew. wpadki i koszty Ci nie urosną... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty Ci nie urosną... ;)

Panowie (Panie też), ogólnie rosną koszty życia, zwiększa się jego standard a politycy też dbają o swoje i każą sobie płacić. Wciąż więcej. Różne ukryte formy opodatkowania, wiecie o co chodzi ;)

Dlatego, moim zdaniem, należy myśleć o podnoszeniu cen swoich usług. Pamiętając o ograniczaniu kosztów bieżących i inwestycjach. I dopieszczaniu klienta ;) Pamiętajcie, że SEO nie polega tylko na utrzymywaniu topów. Warto interesować się klientem, mieć oko na jego stronę, czasem coś podpowiedzieć...

Tylko nie da się tego zrobić za cenę z allegro. Dlatego ceńcie się a klientów szanujcie i dopieszczajcie :)

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności