Skocz do zawartości

Google UK

cederson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Obecnie mieszkam w UK pracuje sobie i sprzedaje żarówki na ebayu:) Postanowilem że dodatkowo założe sklep internetowy. I oto jest https://hq-auto-lighting.co.uk/. Czy macie jakies rady jak podbić Google UK. Od czego zacząć, gdzie umieszczać linki. Czy wogóle mam szanse dogonić np. https://www.powerbulbs.co.uk/ który jest na pierwszym miejscu wpisując np "car bulbs". Co myślicie o moim serwisie?;)

Pozdrawiam Wszystkich Rodaków:)

najpierw zoptymalizyj ten sklep, a równolegle zdobywaj linki, najlepiej ze stron w domenach co.uk z odpowiednim anchorem

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Proponuje zacząć optymalizację od sekcji meta, niech ona odpowiada poszczególnym produktom na stronie.

a teraz masz w kategoriach choćby w title takie coś

Car Bulbs HQ-AutoLightingSidelight Bulbs

Poza linkami powalcz też treścią, przecież można o każdej żarówce napisać trochę więcej niż dwie linijki.

...

plus przyjazne linki i wywalenie sesji

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Żeby Twoja strona się pokazywała na google.co.uk z zaznaczonym "pages from the UK", co podejrzewam, że większość ludzi w UK zaznacza szukając sklepu z żarówkami, to Twoja strona musi być na serwerze znajdującym się fizycznie w UK.

Poszukaj sobie w necie Seach Engine Friendly URL V1.8 i HeaderTags_V_2.5.4_1_2 Chyba je znajdziesz na polskim OS'ie.

Reszta tak jak mówią poprzednicy.

Żeby Twoja strona się pokazywała na google.co.uk z zaznaczonym "pages from the UK", co podejrzewam, że większość ludzi w UK zaznacza szukając sklepu z żarówkami, to Twoja strona musi być na serwerze znajdującym się fizycznie w UK.

Byłem tym Michale zdziwiony, ale mój zięciunio w sukieneczce :blink: w krate w ogóle tego nie zaznaczał, przy jakimkolwiek wyszukiwaniu. Na moje pytanie stwierdził, że nie zna nikogo kto by zaznaczał "pages from the UK". Pytałem córki, czy jej mąż i pobratymcy to debile :pytajnik: ale stwierdziła, że faktycznie u niej w biurze też tak nikt nie robi. Więc nie byłbym tego Twojego stwierdzenia tak pewny. Poza tym "pages from the UK" ogranicza chyba zapytanie do stron z brytyjskich domen, a nie do brytyjskich serwerów. Czy się mylę ?

To jak jest wkońcu z tum serwerem? musi być w UK czy tylko domena wystarczy. Napiszcie jak cos wiecie.

Więc nie byłbym tego Twojego stwierdzenia tak pewny.

Chodziło mi o przypadek jak ktoś mieszkający w danym kraju, który na dodatek jest anglojęzyczny (tak samo jak USA, skąd jest większość stron anglojęzycznych) szuka sklepu internetowego w celu dokonania zakupu. W takim przypadku zapewne chodzi o sklep znajdujący się w tym kraju, a nie w innym i po przeglądnięciu Top10 wyników orientuje się, że te sklepy są w USA, więc ogranicza swoje wyszukiwanie do "Pages from UK".

Takie jest moje zdanie i nikogo do tego nie przekonuję, ale ja bym tak zrobił.

Poza tym "pages from the UK" ogranicza chyba zapytanie do stron z brytyjskich domen, a nie do brytyjskich serwerów. Czy się mylę ?

Tak, mylisz się.

TLD nie ma znaczenia jeżeli chodzi o ograniczanie kraju poszukiwania w Google.

Nie mam w tej chwili żadnego własnego przykładu na google.co.uk ale mam na google.fr.

Fraza: pozycjonowanie

google.fr:

wyniki światowe - wszystko wygląda normalnie, ilość wyników 1 930 000.

wyniki z Francji - z czołówki jest tylko forum.optymalizacja.com, które się znajduje na serwerze fizycznie we Francji a reszta wyników to prawdopodobnie strony korzystające z hostingu OVH, który też ma serwery we Francji. Ilość wyników 21 300.

Jak widać TLD, w tym przypadku .fr, nie ma żadnego znaczenia.

Jak myślicie powinienem zmienić sewer na angielski, czy dam rade na polskim osiągnąć dobre wyniki w UK. Serwery w anglii są 2 lub 3 razy droższe.

I jeżeli zostawie sklep narazie na polskim serwerze, osiągne jakies tam wyniki, a w przyszłości będe chciał się przenieśc na serwer w UK to czy będe musiał zaczynć wszystko od początku(chodzi mi o pozycjonowanie)?

Edytowane przez cederson

Czegoś tu nie rozumiem. Skoro serwer, na którym znajduje się forum.optymalizacja.com stoi we Francji i kierując się założeniami michała, to jakim cudem w google.pl pod hasłem "pozycjonowanie i optymalizacja" i z zaznaczoną opcją "Szukaj na stronach kategorii: Polski" to forum wyświetla się na pierwszym miejscu ?

Bardzo płatny katalog stron oparty na WordPressie.

Naukowo o kulturystyce i fitness w serwisie FitnessLab.pl.

oj Fahowiec, już jakiś czas tutaj jesteś to powinieneś się doczytać o geolokalizacji i o regionalnych googlarkach, które na to zwracają uwagę

a tutaj link do friendly url dla OS commersa

www.oscommerce.com/community/contributions,2796/category,all/search,engine+friendly+urls

Edytowane przez Beerbant

Dlatego, że ograniczasz wyszukiwanie do stron w języku polskim, a nie do kraju Polska.

Język polski ma to do siebie, że jest używany tylko w Polsce i nie ma potrzeby ograniczania wyszukiwania do stron z danego kraju.

W przypadku języka angielskiego czy francuskiego jest taka potrzeba, bo te języki są używane w różnych krajach.

Może jeszcze jeden przykład, tym razem z językiem angielskim na https://www.google.co.za

Pages from South Africa - Wyników jest tylko 106.

Tak jak Ci napisałem, jeżeli ktoś jest, jak twierdzi fibbia *Debilem*, i zaznaczy "Pages from UK" to jeżeli Twoja strona jest a polskim serwerze to jej nie zobaczy w wynikach.

Michale, czyli misiu z Anglii czy Australii powinien z definicji, o ile mu zależy na lokalnym rynku, kupować hosting z serwerem w swoim kraju - czy tak ?