Skocz do zawartości

Wiellokrotne przekierowania 301 podstron

mojeprogramy.com
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mnie "piekli" że nei mogę czekać/szukać odp. na pytanie wiec od razu pytam:

1 Przekierowania

Tak przedstawia się schemat działania...

Mam podstrony zindexowane w google w jakimś "standardzie nazewnictwa" /strona1.php

Zmieniam w htacces adresacje podstron wykorzystując 301 ( /strona1.php -->/kategoria1/strona1.php)

Czekam na reindexacje/zmiany

Po pół roku jednak dochodzę do wniosku że ta adresacja jest zła i chce zmienić ją na inną

Zamieniam wpisy (kasuje stare przekierowania, a tworze nowe z /kategoria1/strona1.php --> /branza1/strona1.php)

Czekam na reindexacje/zmiany

a) Czy po takich zabiegach podstrony serwisu nie ucierpią?

:shout: Kasując stare przekierowania a tworząc nowe wszytko bedzie ok?

c) Czy mam zawsze zostawiać wcześniejsze przekierowania, nawet jeżeli są one nie aktywne ( bo google już dawno przeindexowało strony)?

InternetSpeedTest.pl - speed test ookla, orange, upc, t-mobile, vectra | directX.pl - directx 9, 10, 11, 12 | kodex.pl

2 Czy optymalizacja H1, Title, może być szkodliwa ??

Czytam blg "lexy" i trafiłem na takie coś:

Wewnętrzna optymalizacja to zmodyfikowanie zawartości strony pod kątem wyszukiwarek. W skład tych elementów wchodzą: content, tytuł strony, alternatywne opisy obrazków, metatagi, nagłówki, anchory oraz słowa wyróżnione przez pogrubienie czy kursywę. Dawniej to wystarczyło aby uzyskać wysokie pozycje, przez co z czasem zaczęto nasycać metatagi słowami kluczowymi. Obecnie jest to zagranie dość ryzykowne, gdyż traktowane jako spam i mogące w rezultacie doprowadzić do efektu odwrotnego od oczekiwanego.
Edytowane przez zxc999

InternetSpeedTest.pl - speed test ookla, orange, upc, t-mobile, vectra | directX.pl - directx 9, 10, 11, 12 | kodex.pl

Zoptymalizować a przesadzić z "optymalizacją" to są dwie różne sprawy. Przykładowo, jeśli sprzedajesz rowery górskie to jako h1 możesz wpisać "Rowery górskie", a np: h2 "Rowery górskie XXX". To powinno być ok. Gorzej jak przesadzisz np: h1 "Rowery górskie, Rowery górskie XXX, Rowery górskie YYY, Rowery górskie ZZZ". Czy taki tytuł wygląda poprawnie od strony użytkownika? Tak samo jeśli alty dla obrazków zrobisz w postaci ciągu słów kluczowych.

Strona ma być robiona dla użytkownika/internauty, a nie pod wyszukiwarki.