Skocz do zawartości

Google coś miesza?

Rainmaster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktoś zauważył jeszcze takie jaja w google - zaindeksowaną podstronę, pod każdym słowem kluczowym pod jakim była, z opisem zgodnym, tytułem też ale... adresem do innej strony?!

Mianowicie mówię o swojej stronie: www.evermetalzine.com - co nie wpiszecie, rock, metal, koncerty, newsy metal etc - strona jest na pierwszej stronie, ale... adres w wynikach odnosi sie do mojej poprzedniej strony... everzin.mocny.com! Jakim cudem? Wpisy do katalowów, wymiana z linkami, wszystko prowadziło na obecny adres. W wynikach też adres był dobry do czasu, może z jakiś tydzień temu taki zonk się pojawił w postaci zmiany adresu w wynikach - ale co wspólnego ma strona jedna z drugą? Przez to, że ruch leci na tamtą stronę - a nie mam fizycznego dostępu do plików na ftp tamtej strony - w menu przez panel zamieściłem przekierowanie refreshem na właściwy adres. Wie ktoś co jest granie i jak temu zaradzić? Z góry dziękuję za pomoc.

Aha - nie będę zakladał już osobnego tematu, tutaj zapytam - czy zauważyliście też masową indeksację stron, na które google wcześniej patrzał niechętnie? Sprawa też dotyczy www.evermetalzine.com - przez parę misiecięcy google pożarło jedynie 150 podstron i koniec, nie chciało więcej za chiny ludowe. Myślę o zastosowaniu mod rewrite, czytam jak zastosować i nim w ogóle wprowadziłem to w życie na moim htaccess, patrzę jeszcze raz w zaindeksowane podstrony w google i co widzę? Sami zobaczcie: https://www.google.com/search?q=site:www.evermetalzine.com - 18 500 wyników, ładnie zaideksowane podstrony z newsami, tematy na forum, słowem wszystko - jakby google już nie potrzebował mod rewrite ze względu na ? i # w urlach?

I swoją drogą - troszkę lamerskie pytanie - co da mi tak naprawdę i z pożytkiem taka masa zaindeksowanych podstron? Może poza tym, iż wymieniając sie linkiem z kimś dostarczę mu jego linka na tylu tysiącach podstron u siebie?

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Edytowane przez Rainmaster

LaoHost - tani i niezawodny / dhosting.pl - dla stron o dużym ruchu, skalowalne zasoby z płatnością godzinową (link daje 5% rabatu) / spideric - genialny monitoring pozycji niezależny od sytuacji z proxy

Oba adresy prowadzą do tej samej strony??

-w dns-ach

-duplicat content

Poczytaj foruma:)

No właśnie w tym jest problem, iż:

- dnsy są różne, to dwa różne serwery

- content różny

To dwie różne strony!

A czy prowadza adresy do tej samej strony - ani normalnie, ani w wynikach wyszukiwania - nie. Prowadzą do dwóch różnych podstron i w tym problem - gdyby prowadziły do jednej, do tej właściwej, nie obraziłbym się :P A tu taki zonk...

pozycjonero - powiedz mi proszę, czy robiłeś coś w tej sprawie czy sytuacja sama wróciła do normy? U mnie trwa ten stan już ze 2 tygodnie.

LaoHost - tani i niezawodny / dhosting.pl - dla stron o dużym ruchu, skalowalne zasoby z płatnością godzinową (link daje 5% rabatu) / spideric - genialny monitoring pozycji niezależny od sytuacji z proxy