Skocz do zawartości

Silnik pod sklep internetowy


Krokiet

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ;-)

Mam takie pytanie odnośnie sklepu w sieci. Obecnie mam zainstalowaną preste na mojej stronie, nie powiem żeby to bylo jakieś wypaśne, piękne i łatwe. Bo żeby było po myśli właściciela trzeba wiele zmian dokonać. Zastanawiam się czy nie będzie lepszą decyzją przejście na skrypt Wordpressa??

Czy możecie opowiedzieć o swoich doświadczeniach z prestą i wp? Doradzić, który będzie lepszy?

Plusem w prestashop jest to, że jest on w wersji pl. WP silnik sklepowy bodajże jest eng, co mnie zniechęca. Ale jeżeli będzie to proste i przyjemne wolałbym spróbować WP. No i czy instalacja WP jest cięzka, wymagana jest uprzednio strona postawiona na WP? Bo planuje zrobic sklep + blog wiec z wp i wpshop musiałbym skorzystać - nie będzie to powodowało żadnych problemów??

Duże zmiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostań przy prestashop, bo to typowy silnik sklepu. Wordpress z założenia ma służyć czemuś innemu.

Zainwestuj w dobrego grafika, który Ci zrobi "wypaśną" skórkę do presty.

To czego Ci będzie brakować zleć programiście lub poszukaj w sieci.

boxnaprezent.pl - wyjątkowe BOXy prezentowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pchaj się na WP - to nie jest sklep. Można z niego zrobić jakiś tam sklepik, ale to będzie proteza, więc jeśli ma to być sklep z prawdziwego zdarzenia, to zostań przy skrypcie sklepu, bo najbardziej się do tego nada. Presta jest całkiem wdzięczna, trzeba tylko popracować nad oprawą graficzną.

erepublik-badge-125x125.gif 125x125_2.jpg hekko.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, w takim razie bardzo dziękuje Wam za odpowiedzi :)

Zostaje przy prescie, skoro temat już wisi szukam osoby, która pare elementów mi zmodyfikuje odpłatnie - wiem ze najlepiej dodać w dziale zlecenia, też tak zrobie, ale jezeli ktoś przegląda temat zapraszam do kontaktu na PW :-)

Duże zmiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma to być sklep z prawdziwego zdarzenia to zdecydowanie Prestashop lub jakikolwiek inny skrypt sklepu internetowego (ja jednak polecam Preste). Da Ci to możliwość późniejszego prostego rozbudowania sklepu o nowe moduły funkcjonalności czy dodatki jakie są dostępne w sieci do presty ze sklepem na WP na pewno będzie gorzej...

Bo żeby było po myśli właściciela trzeba wiele zmian dokonać.

Trzeba... ale wątpię aby w sklepie na WP było inaczej a wiele rzeczy na pewno będzie na sklepie WP jeszcze trudniej zrobić niż w Preście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili otrzymałem bardzo dobre opini o silniku GekoSale tworzonym przez polaków, fajne jest to ze jest tam wszystko po polsku... ;)

Czy ktoś z Was miał stycznośc z gekosale i jak wypada przy projekcie prestashop?? Wydaje mi się ze gekosale jest bardziej prosty i intuicyjny, presta zaś skomplikowana ale jakie są możliwości tych sklepów, który wydajniejszy??

Pozdrawiam

Duże zmiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krokiet presta ma ten plus nad geko, że ma znacznie więcej pluginów i skórek (gotowców). Natomiast jeśli potrafisz kodować to geko wydaje mi się równie ciekawą opcją.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję rozwój tego sklepu (gekosale) i ogólnie jak na razie wszystko wygląda całkiem nieźle.

Czytałem jednak komentarze na forach, że jest to kolejne podejście tej ekipy do silnika sklepu, poprzednie zostały porzucone, ale nie wiem dlaczego. Być może ktoś rzuci więcej światła na ten temat.

erepublik-badge-125x125.gif 125x125_2.jpg hekko.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krokiet, gdzieś w necie było chyba porównanie wydajności PrestaShop z GekoSale przy większej ilości produktów oraz kategorii.

mcmagik, zgadza się, że PrestaShop ma znacznie więcej pluginów. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że PrestaShop nie jest oprogramowaniem polskim i nawet formy płatności ustawia się poprzez moduły. Co do grafiki to jak najbardziej masz rację, do GekoSale chyba nie ma gotowych skórek, ale po działających sklepach widać, że da się graficznie dostosować sklepy na tym sofcie.

Pavvel, nie zamierzam bronić "tej ekipy" w temacie wcześniejszych projektów, bo tamto zachowanie uważam za naganne, zwłaszcza jeśli chodzi o Lento. Miejmy nadzieję, iż tym razem sytuacja się nie powtórzy. Co do kolejnego podejścia to akurat obecne różni się o tyle, iż to ich pierwszy, autorski silnik sklepu pisany od podstaw. NetCart to był modyfikowany osCommerce, Lento było polską wersją Magento, a w tamtym czasie Magento działało koszmarnie ze względu na wymagania systemowe. GekoSale też do niedawna nie było demonem prędkości, mówiąc delikatnie, ale obecnie zasuwa dość ładnie nawet na przeciętnym hostingu współdzielonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności