Skocz do zawartości

Monitor

moody
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spędzam ostatnio trochę czasu przed komputerem i wobec tego wypadałoby chyba wreszcie zainwestować w jakiś lepszy monitor. Mam jednak parę wątpliwości:

1) 4:3 czy panorama?

2) Ile cali?

3) Jaka rozdzielczość?

Na czym Wy pracujecie? Co wybrać żeby raz na pół roku można było w coś zagrać z przyjemnością?

dokładnie, zalezy również jaki chcesz przeznaczyć budżet na to

ja np. mam samsung p2450 - przyzwoity, ale jak się długo siedzi, oczka bolą

poza tym ma już troche, na rynku napewno jest coś lepszego

Wczasy Egipt, Urlop w Turcji

Imieniny obchodzą..... - złóż Życzenia imieninowe

Przygotuje unikalne teksty turystyczne, kontakt - PW

Monitor generalnie do pracy w Office - Word + Excel. Do tego dochodzi oczywiście przeglądanie internetu i od czasu do czasu jakaś gierka. Budżet chciałbym zamknąć w 300zł, stąd myśle o czymś mniejszym - 18,5 - 19''

Chodzi mi generalnie o to czy wziąć 4:3 czy panoramę i w jakiej rozdzielczości pracować. Trochę wypadłem z tematu przez 5 lat bez zmian.

ja polecam monitorki DELL'a. Mam https://www.ceneo.pl/7610698 i sobie chwalę. W porównaniu z niskobudżetowym 22" LG, który mam podpięty jako drugi... hmm, nie ma porównania :)

A dla leniwych: sprzątanie białystok ;]

A dla relaksu możesz zapalić kadzidełka

faceplus_banner_234x60_black.png Punkty FanCop od 3pln / 1k

SPRZEDAM: Volvo S40 1.9D, 2002; 220k przebiegu. Lokalizacja: Białystok; Tel 724-148-596

ja np. mam samsung p2450 - przyzwoity, ale jak się długo siedzi, oczka bolą

Jak bolą cię oczy, to masz złe ustawienia jasności, kontrastu, albo masz w pomieszczeniu złe oświetlenie. Pamiętaj, że musi być zawsze drugie źródło światła w pobliżu ekranu, a jasność i kontrast monitora powinny być dopasowane do otoczenia, w którym pracujesz.

Szukam aktualnego właściciela domeny filmside.pl

Proszę o kontakt na PW.

4:3 sie nie oplaca, bo to przezytek. Panorama przy codziennym uzytkowaniu tak jak napisales - Office + net jest znacznie wygodniejsza. Poza tym jest juz tendencja do dostosowywania wszystkiego do panoram np. layoutu stron, bo praktycznie wszystkie laptopy maja panoramy i monitory tak samo. Jakbys chcial nowy monitor to bys musial szukac 4:3 w jakis profesjonalnych seriach, bo ciezko taki normalnie znalezc. To tez by dyskwalifikowalo budzet 300zl.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Witam,

ja polecam coś takiego:

https://allegro.pl/salon-eizo-lcd-23-ev2335...1825504314.html

teraz mam flexscan s1910 - kupiony kilka ładnych latek temu (zero problemów, plamki praktycznie nie widać).

w następny miesiącu kupię tego z linka co podałem. siedziałem przy nim 3 dni i ... eh, miodzio :nonono:

moody sie pyta o monitor za ok. 300zl, a Ty mu polecasz za 2000zl...

Ja bym polecal jakiegos Samsunga. Sam mam SyncMaster 205BW i sie swietnie sprawdza juz od kilku lat. takiego kupisz do 300zl uzywanego. Musisz popatrzyc na allegro co tam maja ciekawego do 300zl. Samsungi ogolnie w kazdym modelu maja bardzo dobre matryce, u innych firm bywa roznie.

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Monitor generalnie do pracy w Office - Word + Excel. Do tego dochodzi oczywiście przeglądanie internetu i od czasu do czasu jakaś gierka. Budżet chciałbym zamknąć w 300zł, stąd myśle o czymś mniejszym - 18,5 - 19''

Ja mam 4 rok Mediona z Allegro 19 za niecałe 370zł - poszukaj :nonono:

Jakub Jaworowicz

Zobacz mój Blog o WordPress i Marketingu

Mediona i inne wynalazki to sobie daruj bo jest to mega shit. Wystarczy postawic obok siebie jakis markowy monitor i tego Mediona i juz uznasz, ze nie wiesz jak mogles na czyms takim pracowac :D Poza tym lepiej dbac o oczy, bo ich akurat nie da sie niczym zastapic.