Skocz do zawartości

Sygnał satelity - miernik

krzysiek_web
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam może mi ktoś powiedzieć jak działa taki zwyczajny miernik sygnału satelitarnego z allegro?

Widzę że dużo ludzi to kupuje... ceny od 15zł.

Jak się tym łapie sygnał itd?

Kurcze mam antenę i niestety drzewo mi w tym roku jakoś "dużo" urosło i sygnał zanikł... Próbowałem przenieść cały talerz gdzieś indziej ale sygnał sie co chwilę gubi i obraz w TV znika.

Nie uśmiecha mi się "bulić" montażyście 120zł gdyż tyle to ja płacę za cały rok abonamentu :)

webKS - Wdrożenia stron i sklepów Internetowych.
Usługi Informatyczne 'webKS'.

U mnie byl montazysta - usluga 80zl - 2 min roboty. Mial miernik, ktory na allegro kosztowal 70 zl :P Totalnie bez sensu :P

Wyglada to tak, ze do tej czujki co jest przy antenie od ktorej idzie kabel antenowy, odlacza sie kabel i podlacza sie kabel od czujnika. Pozniej machasz talerzem i widzisz czy sygnal jest mocny czy slaby. Ustawiasz tak jak jest najmocniej. Zadnej filozofii ;) Najlepiej tylko robic w 2 osoby, bo jedna trzyma talerz i patrzy na pomiar, a druga go wtedy przykreci, bo to sa czesto roznice cm. Chyba ze sie go przykreci w miare stabilnie samemu, a pozniej wyreguluje i dokreci na maksa.

Na pewno dasz rade :)

[edit] Jak chcesz po kosztach to powinienes miec w dekoderze sprawdzanie sily sygnalu. Ja robilem tak, ze tata byl na dachu, a ja patrzylem na tv i gadalismy przez komorki (osoba na dachu najlepiej zeby miala glosonomowiacy tryb wlaczony). Pozniej cos sie popsulo i dlatego wzielismy montera, ale i tak nie ustawil lepiej niz my ta metoda z dekodera.

Edytowane przez Carnagge

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Dekoder n-ki sam ustawiałem, z balkonu patrzyłem na siłę sygnału i przede wszystkim na jakość bo tak mi powiedzieli w sklepie. Kolega wzywał montera, ja myślałem że to jakaś wielka filozofia a nie jest, musisz tylko jeszcze sobie sprawdzić jakie nachylenie konwentera masz w swoim regionie bo dla każdego jest inne poczytaj tu https://www.tvsat.pl/obiekty/sam%20mozesz%2...0antene%20n.pdf fakt że do n ale chyba tak samo dla innych platform.