agland

Domena jakby zamrożona - spostrzeżenia

Recommended Posts

Witam,

Od pewnego czasu obserwuję ciekawe zjawisko na swojej domenie. Mianowicie od około trzech miesięcy strona pomimo linkowania systematycznego poprzez seokatalogi, precle, linki site wide i od miesiąca statlink nie chce wogóle ruszyć z miejsca jeśli chodzi o pozycje. Jedyne zmiany to +/-1 Wszystkie interesujące mnie frazy mam w top10.

Wygląda to tak jakby google wszystkie pozyskane w tym czasie linki zamroziło i nie brało ich pod uwagę. Jak wytłumaczyć taką sytuację? Spotakał się ktoś na swoich domenach z czymś takim. Jak wcześniej wspomniałem sytuacja zaczełą się około początku kwietnia.

Jeśli lubisz kosmetyki, wejdź na klub-konsultantek.pl - stronę o jednym z mlm'ów

Linkować, czekać i nie tłumaczyć. TO moim zdaniem normalne. Pozyskaj więcej linków, a strona ruszy z miejsca. Trzeba też wziąć pod uwagę aktualizację wszystkich DC, która również trwa i trwa.

seowyszbanner.gif

Tylko cz to "ani rusz" wynika ze słabej jakości/ilości linków czy też google może w jakiś sposób zablokowac rankowanie domeny do czasu np. ponowniego sprawdzenia linka. Może coś na wzór mitycznego sandbox-a?

Jeśli lubisz kosmetyki, wejdź na klub-konsultantek.pl - stronę o jednym z mlm'ów

To nie jest normalne. Takie sytuacje są najgorsze, gdy domena stoi w miejscu np. na drugiej stronie przez kilka miesięcy. Nic z tym nie da się zrobić - żadne blasty, linki authority nie pomagają.

Edited by Dark

Był niedawno wielostronicowy wątek >linkuję, a strona stoi<. Winny może być jednorodny profil linków ze słabych źródeł, seokatalog dzisiaj to już nic specjalnego

Może i racja z tym co piszesz o seokatalogach. Na nich w dużej mierze ostatnio się opierałem. Czekam i zobaczę co będzie dalej. Nie mniej jednak z wcześniejszych wypowiedzi wnioskuję, że nie ma czegoś takiego jak zablokowanie/zamrożenie domeny.

Tylko cz to "ani rusz" wynika ze słabej jakości/ilości linków czy też google może w jakiś sposób zablokowac rankowanie domeny do czasu np. ponowniego sprawdzenia linka. Może coś na wzór mitycznego sandbox-a?

Ani rusz to znaczy że waha się +/- 2 i tak już 2 miesiące. I wydaje mi się to w miarę normalne. Wszystko zależy od frazy...

Moderowany >>katalog stron<< - linkfan.pl

Grupa Katalogów Linkfan - http://katalogi.linkfan.pl

Dlatego piszę, że to nie jest normalna sytuacja dla serwisu. To jest rodzaj filtra.

No właśnie też mi się wydaje, że strona w jakiś sposób jest oznaczona przez algorytm albo człowieka co powoduje, że linki nie są brane pod uwagę

W takim razie jak według Ciebie należy postąpić żeby algorytm "zmienił zdanie" i od nowa rankował domenę zliczając wszystkie linki?

Linkować.

Odświeżyć treść.

Zoptymalizować.

Linkować.

Pozdrawiam,

Mariusz

Prawie 7 miesięcy jedna z moich domen miała taką przypadłość. Dwa tygodnie temu się "odkleiła" ;)

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający zlewozmywaki, między innymi jednokomorowe .

Linkowanie w tym okresie nic nie da. Najlepiej przygotować serwis pod nową domeną.