Skocz do zawartości

Jak ocenić konkurencyjność frazy


Beerbant

Rekomendowane odpowiedzi

Można przyjąć ,że dla 95%(lub więcej) słów kluczowych ilość wyników tożsama jest z "konkurencyjnością" tudzież trudnością frazy.

Tego typu schemat wyceniania ma bardzo dobrą ceche - jest nią prostota.

Zgadzam się.

Co do ilości reklam AW, wyświetlających się po wpisaniu frazy - nie uważam, żeby był to jakiś bardzo ważny wskaźnik. W dobie setek agencji wciskajacych klientom na łatwe frazy adwordsa...

Przykład - "nietrzymanie moczu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe. Jestem początkującym, dlatego wierze w to co tutaj napisaliście, niemniej jednak znalazłem wczoraj frazę, która chyba należy do tych 5%. Jest to jedno słowo, wpisane w google daje 54,900,000 wyników. Na pierwszym miejscu jest wikipedia - OK, ale na drugim i dalej strony które mają po kilka linków (100 to najwięcej, max. pr to 1 [wykluczając wiki]). Tak, wiem, że liczy się moc tych linków także, ale ona nie jest za specjalna - sprawdzałem przez Yahoo Site Explorer. To już te opony, które przeczytałem tutaj, że są bardzo trudną frazą dają ok. 30 mln. wyników, a tam strony mają po kilkadziesiąt tysięcy BL nawet.

Czy powinienem sobie odpuścić taką frazę, czy warto spróbować ? Moim celem jest oczywiście top 10.

PS. Miesięczne wyszukiwania tej frazy to tylko ok. 5,5k [exact match]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz np w google : administrator windows , administrator linux

Gratuluje pozycji, ale ten fakt ma potwierdzić to, że nie zawsze ilość wyszukań jest tożsama z konkurencją ? (oczywiście mam na myśli to, że "administrator linux" nie jest trudną frazą, a pomimo to ponad 66 mln wyników)

Czy dobrze Cię zrozumiałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast iść na łatwiznę i się kierować ilością stron w Google na daną frazę, zróbcie analizę stron z top10-20 ile posiadają bl, jakiej jakości to bl, wiek tych stron i kilka innych elementów. To daje bardziej wiarygodne wnioski co do konkurencyjności i trudności w pozycjonowaniu danych fraz.

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ale jak masz do wyceny kilkadziesiat fraz dziennie to sie robi problem...

Jaki problem? Albo sie rozwijasz, np zatrudniasz ludzi i idziesz do przodu, albo stoisz w miejscu (lub nawet sie cofasz) i zaczynasz schodzić z jakości. :P

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając odpowiednie narzędzia chyba mniej niż 10 i to nie do samych wycen co nie zmienia oczywiście faktu, że osoby, które siedzą non stop przy wycenach potrafią co nieco (by nie napisac dużo) już ustalić nawet po pierwszym rzucie oka na top20 :P

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm zaczynam się coraz bardziej przekonywać, że degradacja znajomości języka ojczystego jest procesem constans :P , wydaję mi się, że napisałem w topicu ocena a nie wycena ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności