Skocz do zawartości

Nowi użytkownicy i żywioł pytań


mkane

Rekomendowane odpowiedzi

Też jestem nowym użytkownikiem tego forum i może nie powinienem się za bardzo wypowiadać ale zastanowiam się w jaki sposób unikąc masy podstawowych pytań i nowych wątków przez użytkowników, którzy się rejestrują i od razu bez czytania walą pytanie, które jest wałkowane w innym wątku od tygodnia.

Wiekszość z nich otrzymuje odpowiedzi nie za bardzo zgodne z tym co chcieliby przeczytać. Najczęściej "użyj Szukaj" :( i zaraz jest lament jacy jesteśmy nie fajni i jak ich zrażamy do tego forum.

Wiem, że każdemu, nawet "staremu" wyjadaczowi może się zdarzyć i zdarza się zadawanie trywialnych pytań (to jeszcze nie jest źle) ale rzadko jak widze zdarza się zadawanie pytań , które są notorycznie wałkowane.

Nie wiem czy te forum ma taką opcje ale udzielałem się na forum, gdzie by założyć nowy wątek trzeba było odczekać jakiś czas po rejestracji na nadanie takich uprawnień mimo, że można było już uczestniczyć w rozmowie. Często jednak wolałem się nie wypowiadać bo nie byłem pewiem czy "dobrze gadam".

Był to czas jak ja spędzałem na czytaniu wątków i tych starych i tych, które się pojawiały. Dzięki temu byłem na bierząco a jak nadchodził dzień, że już mogłem (hehe :) ) nagle się okazywało, że na większość pytań znam odpowiedź.

Jak widać w stopce zarejestrowanych userów jest ponad 3k a ja widzę, że max z 200 userów jest w miare aktywnych. Ciekawe ilu jest zarejestrowanych, którzy zadawali tylko jedno pytanie, aktualnie ich nurtujące, i przestawali korzystać z "dobrodzieństw" tego forum.

Moja opinia o tym forum jest OK, uważam, że nie na wszystkie odpowiedzi można dostać tutaj odpowiedź ale czytając "między wierszami" można wiele wywnioskować. Przecież oczywiste jest to, że wszystkimi informacjami nikt się nie podzieli.

Czytam też inne fora ale są i takie, gdzie dowolność poczynać luserów powoduje mase wątków, mase "dialogów" a ja i tak wchodzę tam raz na tydzień, siedze przy monitorze godzine, wszystko zdołam przeczytać a niewiele się dowiem.

Wole jakość nie ilość.

Pewnie ten mój wątek za jakiś czas odejdzie do lamusa w czarną otchłań o nazwie "Idź do ostatniej strony" ;) ale zanim tak będzie prośba do adminów by się zastanowili nad moją propozycją o ile są możliwości techniczne.

Zapewniam, że forum czytelników nie straci a jak jakby tak było to "pechowców nie potrzebujemy" B)

p.s.

By mi ktoś tego nie wytkął, oświadczam, że pierwszy mój post na tym forum był powodem pośpiechu i nie używania "Szukaj" i trafił na zasłużone swoje miejsce czyli do Kosza . Hehe

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zarzuce moim pomyslem wdrozenia systemu wiki. Wiem, ze to tylko zbior definicji, ale od czegos trzeba zaczac. A gim-smerfy, tudziez pokemony, czesto nawet terminologii nie znaja. Tak przynajmniej moznaby ich odeslac do wlasciwego hasla. A ze wiki jest wysoce hipertekstowa i skondensowana szybciej nabeda podstaw (bo nie beda musieli sie przekopywac przez zgryzliwe komentarze :) )

By mi ktoś tego nie wytkął, oświadczam, że pierwszy mój post na tym forum był powodem pośpiechu i nie używania "Szukaj" i trafił na zasłużone swoje miejsce czyli do Kosza . Hehe

Trzeba sie bylo przywitac w stosownym dziale ;)

Oficjalna strona serii Football Manager ( FM 2005, FM 2006 ) - CM Revolution

Forza MLKS Woźniki Śląskie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu sugerowałem coś takiego, cytuję:

Inną kwestią jest "zmuszenie" nowych do czytania FAQ i innych przyklejonych tematów. Nie wszyscy urodzili się na forum, żeby śmigać po tematach i działach, niektórzy nawet nie wiedzią, co znaczy skrót FAQ. Rozwiązaniem byłby hack, który wysyła automatycznie pw do nowo zarejestrowanego użytkownika - w treści napisałoby się prośbę o przeczytanie na początek takich i takich tematów i podanie do nich linków... PW jak wiemy, trudno nie zauważyć.

W takim PW oprócz wątków przyklejonych, instrukcji opcji "szukaj" znalazłby się link do:

podstawy - kompletne

:)

Hm?

"Wielkie uczyniłaś pustki w kraju naszym,

Ty żałosna partio tym rządzeniem waszym.

(...)

Z każdego kąta żałość człowieka ujmuje

A kraj już nowych rządów tęskno wypatruje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie nie czytalem tego watku ale wiem o co chodzi - chyba najwyzszy czas zeby ktos napisal cale podstawy - kompletne i postaram sie to zrobic ;)

107716[/snapback]

I po kilku dniach zobaczysz swój poradnik na allegro...

BTW - obecna sytuacja, która zmusza choc do przewertowania forum, zniechęca ludzi kompletnie nie znajacych się na internecie, oraz nie majacych choć odrobiny samozaparcia do zajmowania się "pozycjonowaniem". Kto chce się nauczyć pozycjonowania - z pewnością zdoła tego dokonać czytająć to forum i zdobywająć własne doświadczenie.

Tylko nieliczni użytkownicy tego forum to zawodowi pozycjonerzy. Większość osób tutaj pozycjonuje własne strony - czy to dla adsense, czy sklepy internetowe, czy też hobbistyczne, bo chcą by ich strona była łatwo znajdowalna w sieci. Owszem stanowią dla siebie swoistą konkurencję (na frazy), ale jest to zdrowa konkurencja, nie polegajaca na szkodzeniu rynkowi pozycjonowania, nie zajmuje się depozycjonowaniem stron itp.

Z takiego poradnika masowo skorzystają pokemony - będą spammować na swoich stronach, masowo korzystać z linkorów i innych takich, zapchają darmowe katalogi bezsensownymi wpisami i prowadzącycmi do stron ze spammem. Zajmą się też hałupniczym pozycjonowaniem - a sam dobrze wiesz, jak allegrowicze źle wpływają na rynek.

No chyba ze zamierzasz swój poradnik udostępniać odpłatnie ;), albo jego pierwszym przykazaniem będzie"

"Załóż na swojej każdej domenie katalog - skoncentruj sie na podniesieniu jego page ranku i zamieśc do niego dane na forum PIO" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, spoko - rewolucji nie bedzie ;) ale przynajmniej pozwoli zrozumiec zasade dzialania wyszukiwarek i nie bedzie to klepanie tego co pisza na forum bez zrozumienia w kod strony tylko juz kazdy bedzie wiedzial o co chodzi i search wystarczy do skompletowania wiedzy (przynajmniej w wiekszosci przypadkow)

wiec chyba jednak bedzie rEWOLUCJA :)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sie bylo przywitac w stosownym dziale :P

107726[/snapback]

Tak też uczyniłem z czerwonymi ze wstydu polikami w drugim poście.

spoko, spoko - rewolucji nie bedzie  ;)  ale przynajmniej pozwoli zrozumiec zasade dzialania wyszukiwarek i nie bedzie to klepanie tego co pisza na forum bez zrozumienia w kod strony tylko juz kazdy bedzie wiedzial o co chodzi i search wystarczy do skompletowania wiedzy (przynajmniej w wiekszosci przypadkow)

wiec chyba jednak bedzie rEWOLUCJA  :)

107747[/snapback]

No tak ale myśle, że dalej będzie tak samo jak jest teraz.

Przecież są "przyklejone tematy" i każdy kto chce mógłby je przeczytać tylko, że mało komu się chce. Zebranie tego w jedno miejsce nie załatwi sprawy.

Do tego jeszcze jak się ich ktoś odsyła to czy to do "szukaj" czy to "przyklejonych" to piszą, że ten ktoś jest "be" .

Moja idea jest taka, by wystopować bezmyśle wklepywanie tematów bez przeczytania podstaw. Jesteś w stanie wymusić czytanie "kompendium podstaw", przed pisaniem pierwszych postów ?

Z moich obserwacji wynika, że właśnie na początku przebywania na forum ma się mase pytań z podstaw. Każdy ma to samo i mało kto się zastanowi czy ktoś już nie zadał tego pytania.

Ktoś napisał, że wchodzą tutaj ludzie nie mających podstawowych wiadomości na temat internetu. IMHO to nie jest forum dla takiej publiki i oni nic nie wyniosą z tego forum opócz informacji, że istnieje coś takiego jak SEO, tymbardziej nic nie wniosą ;)

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież są "przyklejone tematy" i każdy kto chce mógłby je przeczytać tylko, że mało komu się chce. Zebranie tego w jedno miejsce nie załatwi sprawy.

teraz bedzie tak - jak sie admini zgodza - bedzie FAQ taki ze po przeczytaniu faktycznie podstawy kazdy bedzie nie tyle znal co rozumial a jak komus sie nie bedzie chcialo czytac i bede pytal bez pytania o podstawy to bedzie :)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz bedzie tak - jak sie admini zgodza - bedzie FAQ taki ze po przeczytaniu faktycznie podstawy kazdy bedzie nie tyle znal co rozumial a jak komus sie nie bedzie chcialo czytac i bede pytal bez pytania o podstawy to bedzie  :)

107758[/snapback]

Ok FAQ można a nawet dobrze jest zrobić, forma nie istotna. Może być Wiki lub podstrona z pyt. i odp.

Przyczepie się jednak do moje propozycji ;) bo mysle, że w połączeniu z FAQ zdało by to egzamin.

Po prostu zablokować , powiedzmy na tydzień, możliwość tworzenia nowych wątków, technicznie będzie to chyba wykonalne.

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zablokować , powiedzmy na tydzień, możliwość tworzenia nowych wątków, technicznie będzie to chyba wykonalne.

107762[/snapback]

Jest to o tyle niepraktyczne, ze czasami trafia cie newbie z dosc spora wiedza. Poza forum tez istnieja materialy o pozycjonowaniu :) Taki ktos moze miec ciekawy problem badz pomysl. A jak mu zabronisz pisac, to poprostu oleje forum.

Moze po prostu rozszerzenie modteamu i profilaktyczne zamykanie temtow i ostrzezenia/bany dla upierdliwych? Brutalne, ale dosc skuteczne.

Oficjalna strona serii Football Manager ( FM 2005, FM 2006 ) - CM Revolution

Forza MLKS Woźniki Śląskie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu, co Wy macie do tych noobów zadadzą debilne pytanie? Trudno. Odpowiedź była setki razy? Daj mu link do tego tematu bo przez takie odpowiedzi "To już było poszukaj" powstaje cholerny śmietnik i trudno coś znaleźdź w szukarce(zwłaszcza jeśli coś ma 3 znaki np. "301").

Intru zrób FAQ tylko nie zapomnij umieścić w nim kodu na przekierowanie 301 :)

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności