Skocz do zawartości

Ogarnięcie wszystkich domen, hostingów itp

D3eX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Każdy pewnie używa innego sposobu na ogarnięcie tego całego bałaganu z wkupionymi domenami, hostingami, hasłami do nich itp. Więc takie pytanie jak sobie z tym radzicie, co uważacie za najlepszą metodę?

Może jest to excel a może zwykłe foldery i w nich dokumenty tekstowe a może inne narzędzia do tego ? :D

Edytowane przez D3eX

Kto pyta, nie błądzi  :nauka:

Domeny w Exelu z tabelkami gdzie podpięta, kiedy płacić, jakie subdomeny itd, a hostingi w zakładkach. Jak czegoś szukam to najpierw po domenie i później w zakładki :D ok 100 domen da radę ogarnąć.

"Internet - miejsce, w którym mięczak jest kozakiem, amator specjalistą, czternastka osiemnastką, a człowiek z problemami psychoterapeutą."

Domeny trzymać u max 2-3 rejestratorów, zaglądać do panelu kilka razy w miesiącu, mieć ustawione powiadomienia na @ do którego często zaglądamy i problem domen nie istnieje. Gorzej z przedłużaniem kupionych/sprzedanych linków, wynajętych punktów SWL itp. do tego bardzo dobrą rzeczą jest przypominacz (ja używam pluginu do FireFox - ReminderFox) :D

Prowadzony od 2009r. katalog firm zrewitalizowany w 2022r. :)

Ja podobnie jak koledzy wyżej tz. w formie dużej tabeli.

33859178.png

Coś takiego pozwala mi uniknąć tego całego chaosu :)

Pzdr :D

Dobra tabelka tylko Excel daje możliwość dowolnego sortowania takiej tabelki np. według nazwy domeny, dat następnych odnowień, rejestratora czy hostingu na którym jest domena. Naprawdę przydatny bajer :D

"Internet - miejsce, w którym mięczak jest kozakiem, amator specjalistą, czternastka osiemnastką, a człowiek z problemami psychoterapeutą."

To i ja się podepnę pod ten temat bo jakoś wcześniej nikt mi nic nie odpisał na moje pytanie :D.

Korzystacie z Google docs jeżeli chodzi o rozrysowywanie zaplecza, umieszczanie w dokumentach wykupionych linków, serwerów, domen itp, aby każdy z pracowników miał dostęp do danego konta i podgląd tego co się dzieje? Umieszczać czy nie umieszczać tam takich plików? :), w końcu to Google :).

skuteczna-reklama.com.pl - zobacz jak się skutecznie reklamować.

Mi się wydaje, że mają inne lepsze zajęcia niż czytanie cudzych dokumentów:]

kiss-me.info.pl  Google chroni Twoją witrynę przed obniżaniem jej pozycji w rankingu i usunięciem jej z indeksu w wyniku działania innych webmasterów :] / Tomasz Rachwałnanangfdfvfdfxdffffff test

Myślę że Google (jako firma) nie ma tu znaczenia - nie kontrolują prywatnej twórczości swoich klientów, jeśli o to chodzi. Możesz spokojnie realizować swoje plany u nich lub gdzie indziej.

A jak masz nadal wątpliwości to możesz zawsze pomyśleć o wykupieniu abonamentu na wirtualny dysk, ale z tego co się orientuje są wersję darmowe ;)

Ale G jest OK :)

Dobra tabelka
Dzięki :D

Pzdr :)

najlepsza metoda to zaprojektowany system do zarządzania zapleczem i hostingiem jednym kliknięciem myszki otrzymuje wszystkie domeny na danym hostingu, jeśli potrzebuje mam szczegółowy rozpis domeny wszystkie hasła do niej ( panel, ftp, msql ) i do tego mogę w każdym momencie dopiąć linka na takiej domenie lub sprawdzić na jakiej domenie są aktualnie linki i na jakim IP ( system piramidy ). Idealne rozwiązanie do zaplecza > 100 domen i nie trzeba nic pamiętać dostęp z każdego miejsca.

"Na szczycie zawsze znajdzie się miejsce" 

W Excelu też fajnie można zrobić odwołania do arkuszy i wszystko wyświetla jak na tacy, no ale taki system zarządzania wydaję się dość dobrym pomysłem, a mógł byś zdradzić jakie ceny za taki system, :D ?

Projekt taki na dużą skalę mógł dość dobrze zarobić, oczywiście w przystępnej cenie, gdyż dużo ludzi dalej używa starego dobrego excela+notatnika ;)

Edytowane przez D3eX

Kto pyta, nie błądzi  :nauka: