Skocz do zawartości

Moim zdaniem spam mapa.szukacz.pl


piernik

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.google.com/search?client=opera&...=utf-8&oe=utf-8

W pierwszych trzech miejscach jest link do tej samej strony mapa.szukacz.pl ale z innymi domenami pilot.pl, mapapolski.pl

Dla mnie to jest ewidentny spam. Dlaczego google nie zaakceptowało tego jako duplicate content??

Polskie Szlaki.pl - społecznościowy portal wycieczek po Polsce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to jest SPAM to pojecie wzgledne.

Dlaczego uznac ze to jest SPAM ?

Bo Pilot.pl udostepnil mape szukaczowi czy odwrotnie.

bez sensu.

Zadna z wyszukiwarek nie moze nazwac kogos spamerem bo autor danego projektu postanowil podzielic sie swoim projektem.

Zadaniem algorytmu jest takie rzeczy selekcjonowac ale napewno nazwanie akurat tego spamem to przegiecie.

Moge dzisiaj zrobic ladny rysynek o jakiejs nie typowje nazwie - rozumiem ze jak 10 ludzi go skopiuje bo im pozwole i nazwa go tak samo too bedzie to spamem.

Uwazam ze wspoldzielenie projektow nie mozna nazwac spamem.

A to ze sa 3 wysoko to juz mankamenty google.

Takim to sposobem google byloby spamerem bo kopiuje katalog dmoz, skoro google moze to chyba inni tez moga wspodzielic projekty.

W google katalogu tez dochodzi do duplikate content z malymi zmianami w kodzie i jakos googlowi to nie przeszkadza w indeksowaniu samego siebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spamem nie mam zamiaru nazwac fakt współdzielenia projektu. Miałem tu bardziej na mysli spomowanie wyszukiwarki google.

Ten przykład moim zdaniem ewidentnie pokazuje że tylko jeden z tych adresów powinien pojawiać się w wyszukiwarce - pozostałe powinny być potraktowane przez google jako spam.

Niektórzy piszą na tym forum że strony "www.cos.pl" i "cos.pl" mogą zostac potrakowane przez google jako duplicate content.

W tym przydaku mówimy o 3 totalnie różnych adresach internetowych, których pozycja jest bardzo wysoka.

Polskie Szlaki.pl - społecznościowy portal wycieczek po Polsce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale nadal jest to problem Googla i jego algorytmu.

Zakladajc ze chcesz kupic sobie domeny by je zabezpieczyc jak

domena.com domena.pl domena.com.pl i inne i nie mozna nazwac tego spamem bo umiesciles tam swoj jeden serwis, google powinien wyselekcjonowac jeden znich bez okreslania ze to spam url.

generalnie obecnie ciezko jest cos nazwac spamem a cos nie.

I powinno to wszystko lezec po stronie algorytmu ktory sam decydowalby czy cos jest czy tez nie.

Ja uznaje tak skoro google to pokazuje to znaczy ze google uznaje to jako dobre ;-).

No bo skoro sa takimi gigantami to chyba potrafia napisac algorytm ktory wykryje duplikate content.

Problem mysle w googlu lezy jednak po innej stronie.

Zanim google przeleci domeny i trafi na taka sama a ona ma np modyfikowana czesto tresc to dla google nie jest to duplikat bo raz zaindeksowal inna zawartosc i suma kontrolna jest inna dla danej strony bo tak sadze google analizuje duplikaty.

Inaczej byloby to bardzo procesorozerne.

gdyby dla kazdej posiadanej domeny najpierw szukal podobnych w stopniu 70% czyli zawierajacyhc podobne zwroty a pozniej badal dana grupe stron.

Po pierwsze musialby sprawiedliwie uznac co jest klonem czego.

Bo przeciez zakladajac ze ktos ci robi klona bo widzi twoj nowy wpis w np WP zanim sie zaindkesujesz on szybko kopiuje kod i np na jakiejs republice go umieszcza nastepnie szybko go linkuje by on pierwszy zostal zaindeksowany.

Wtedy moglbys miec problemy z indeskacja wlasnego serwisu.

A co do szukacza to ja sie zastanawiam czemu sluzy ta wyszukiwarka, ani zadnych reklam, graficznie ochydna, jakis wiekszych pozytkow marketingowych tam nie widze a przeciez zjada transfer, sprzet, lacza.

Ze sie to komus chce tak bez dochodowo miec.

Chcialem kupic :-) ale nie odpisali mi nawet wiec widac nie sa zainteresowani sprzedaza, lecz nadal gryzie mnie pytanie czemu sluzy szukacz :-) i komu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywalcie ten duplikat cholera ciło mnie sie dwa x ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak tam Szooku dalej bez ściemy ? ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem google powinien to rozwiązac w ten sposób: domeny www.nazwa.com, www.nazwa.com.pl, www.nazwa.pl powinny jak najbardziej osobno się pozycjonować szczególnie w momencie różnych wersji językowych.

Jednak gdy domeny www.nazwa1.pl i www.nazwa2.pl mają ten sam content jedną wywalić. Którą? Sam nie wiem...

Tak czy inaczej w przypadku mapa.szukacz.pl algorytm google zawodzi.

Polskie Szlaki.pl - społecznościowy portal wycieczek po Polsce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie moje zdanie jest takie że wszystkie mapy jakie teraz sa to jedna wielka padaka

Była kiedyś fajna mapa Polski i niestety już nie ma.

Lipa straszna, a czy SPAM ? Nawet jeśli tak ... zgłoś do Google Spam Raport będziesz mieć czyste sumienie ;)

serce.gifKocham Cię | Życie po Ślubie | Psychopatologia

Popełniłeś tylko jeden błąd ... jaki ? ... RAMBO !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerocool, a map24.com próbowałeś?

Mały OT.

pzdr.

omnia mea mecum porto

In general, it could be argued from the consumer point of view that the better the search engine is, the fewer advertisements will be needed for the consumer to find what they want.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerocool, a map24.com próbowałeś?

Całkiem fajne, tylko troszkę ogólnikowe ;) jednak trafiłem na ulice których chyba nigdzie indziej na mapach Polski nie ma

dzięki

serce.gifKocham Cię | Życie po Ślubie | Psychopatologia

Popełniłeś tylko jeden błąd ... jaki ? ... RAMBO !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności