Skocz do zawartości

wwws.pl co to ma byc?


niktorek

Rekomendowane odpowiedzi

Do Hetzner przed chwilką napisałem, obecnie oczekuję na odpowiedź.

Mam nadzieję, że jak zobaczą kilkanaście zgłoszeń to zareagują. Tylko to nie skończy sprawy - gość zmieni serwerownie. Coś czuję, że trzeba będzie się bardziej z tym gimnastykować.

Rapidshare to nie wszystko. Tak jak życie bez błyszczyka ma sens.

Lubię czytać ciekawe komiksy z kolorowymi obrazkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
W sumie to dziwię się, że inne serwisy nie reagują na to - np. banki

Nie wiedzą jeszcze ? Poza tym to nie sprint - wszystko trwa. Za jakiś czas właściciel tego serwisu dostanie rachunki za bezprawne publikowanie treści.

Pozycjonowanie lokalne, Wymiana linków tematycznych, Tematyczne artykuły sponsorowane.  >>>>> Informacje na stronie :  Tani hosting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niewierze, fala oburzenia na forum gdzie ludzie organizują "akcje odwetowe" jak ktoś się przeciwstawi ich świętemu prawo do rżnięcia treści witryn i RSS-ów :) Nie ma to jak moralność Kalego w działaniu ;)

Poza tym, jakby nie było - to zwykły cache.

No jasne, czyli wg Ciebie można rżnąć co i ile się chce tak ?

Nie wiem jaka jest moralność wszystkich z forum, ale ja nie kopiuję bezczelnie treści od osób, które sobie tego nie życzą, czy to ze strony czy z RSS, bo to nie ma znaczenia - owszem kiedyś miałem czytnik RSS online, ale były to fragmenty z podaniem źródła/linku, a nie kopia całej witryny i można było napisać aby coś usunąć.

To co jest na tej stronie, to nie jest zwykłe cache, tylko kradzież treści wykorzystywana w celach zarobkowych.

W odróżnieniu bowiem od takich serwisów jak Archive.org czy Cache wyszukiwarek, nie ma możliwości zablokowania ich robotów, czy żądania usunięcia strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość od mBanku:

Witam,

w nawi?zaniu do przes?anego maila uprzejmie informuj?, ?e tre?? Pana wiadomo?ci zosta?a skierowana do upowa?nionego Pracownika Banku. Dzi?kujemy za przekazane informacje.

W przypadku dalszych pyta? prosz? o kontakt.

Pozdrawiam

Emilia Kruszek

Zesp? mLinii

mBank

Czyli czekamy aż ktoś z wyższych stanowisk się tym zajmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gonzo23: No fajnie czyli kopiowanie przez innych czyjejś treści w celach zarobkowych to WIELKIE chamstwo, jak ty kopiujesz czyjeś treści w celach zarobkowych - to "czytnik online" ;)

Pisał ktoś do Hetznera ? Ja dostałem odpowiedź od Netartu, że strona nie jest hostowana u nich tylko w Hetzner, co w sumie jest dość logiczne jak na serwis w takiej skali

Serwis takiej skali? :) Żartujesz sobie? Gdybyś się uparł to na darmowym yoyo mógłbyś coś takiego postawić :)

No jasne, czyli wg Ciebie można rżnąć co i ile się chce tak ?

To kwestia dyskusyjna, tylko by wypadało, żeby mieć jakiś jakiś ogólny podgląd na temat. Bo jak ktoś inny komuś coś zerżnie a ta osoba nie chce żeby jej treść kopiowano to zaraz tutaj jest płacz "bo przecież my to wielcy seowcy i kopiowanie to nasze prawo, bo jak inaczej mamy niby pozycjonować"?

Jakoś sytuacja się zmienia jak ktoś komuś jego treść skopiuje. W czym jest lepsze słanie donosów do mBanku od tego co robi Szook. Jakoś nie widać fali oburzenia i banów. Straszna hipokryzja. Skoro wszyscy tu są tacy "anty" odnośnie spamraportów to odrazu powinno się tu pojawić paru "obrońców moralności" i odpowiednio ustawić osoby które te raporty posłały (o wylocie z forum nawet nie mówię, ale wydawało mi się, że słanie raportów czy publikacja list to tutaj prawie jak zbrodnia) :)

Jak Szook wstawia liste witryn to wielki płacz, bo psuje biznes. Jak ktoś z kolei skopiuje coś komuś z tego forum - to można słać maile do banków i na policję - jakoś nikt nie ma problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Szook wstawia liste witryn to wielki płacz, bo psuje biznes. Jak ktoś z kolei skopiuje coś komuś z tego forum - to można słać maile do banków i na policję - jakoś nikt nie ma problemu ;)

Tylko jest różnica pomiędzy przestrzeganiem wytycznych Google, a przestrzeganiem prawa. Do tego pierwszego nikt nie może nas zmusić, w drugim przypadku jesteśmy do tego zobligowani. Poza tym swoją wypowiedzią wrzucasz wszystkich do jednego worka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że tak chcę wam dać trochę do myślenia :D Co to znaczy, że nikt nas nie może zmusić do łamania wytycznych google a może zmusić do łamania prawa (??) ... nie nadążam :)

To znaczy, że jak następnym razem znajdę coś swojego w jakimś takzwanym "czytniku online" to mam od razu na policję kablować a potem przyjść tutaj się pochwalić na forum jaki ze mnie fajny obywatel i zapytać kto ma przezemnie problemy to wtedy będę fajny? :)

Chyba jednak bym wolał posłać spam-raport, jeśli robienie bydła innym jest teraz takie modne to może chociaż wersja light a nie od razu taki hardcore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy, że nikt nas nie może zmusić do łamania wytycznych google a może zmusić do łamania prawa (??) ... nie nadążam :D

Dzięki za zwrócenie uwagi :) Poprawione.

O ile w obu przypadkach (czyli wwws.pl i "czytniki online") mamy do czynienia z łamaniem prawa autorskiego, to jednak w pierwszym jest to w mojej opinii poważniejszy przypadek, stąd ta dyskusja tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku czytników RSS autor zezwala na to poprzez umieszczenie i udostępnienie kanałów. W tym przypadku wątpię aby np mBank zezwolił na kopię swojej strony - szczególnie, że tu chodzi o interes jego klientów i kwoty rzędu milionów złotych a nie RSS z zaplecza.

Takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności