Skocz do zawartości

Google nie indeksuje podstron


marti

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Od ponad 5 miesiecy robot google nie zaindeksowal nawet polowy zawartosci mojego serwisu www.spozywka.net

Wortal ma ponad 1000 artykulow w bazie i tylko garstka z nich jest zindeksowana. W dodatku indeksuje sie sam adres (bardzo dlugi z reszta:))

czy ktos moglby mi pomoc w rozwiazaniu problemu?

4 miesiace temu wykonalem jakims programem mape ale nic to nie daje.

Co najsmieszniejsze ... crawl siedzi na mojej stronie co kilkanascie minut jednak nie moge go zachecic (nie potrafie) aby zapamietywal artykuly wortalu.

Serwis oparty jest o PHP-Nuke 7.0

Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Co najsmieszniejsze ... crawl siedzi na mojej stronie co kilkanascie minut jednak nie moge go zachecic (nie potrafie) aby zapamietywal artykuly wortalu.

Nie ma w tym nic smiesznego....

W adresach widać SID=... Jesli to jest sesja to jes to przyczyną problemu...

Przyjazne URL to nastepny problem...

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze sie przy okazji podepne,

mianowicie mi takze googlebot nie za bardzo chce indeksowac stron. Zarejestrowalem sie w google i podalem mu adres mapy, ma ona status ok, srednio 2 razy dziennie ja pobiera mimo to site:www.sebafoto.com praktycznie sie nie zmienia.

Drugie pytanie: czy google bedzie usuwac stary adres strony www.sebafoto.fc.pl? mimo przekierowania 301 google caly czas w wynikach wyszukania pokazuje czasami stary adres, ktory w dodatku ma zaindeksowane wiecej stron

kolejny problem to linki, link:www.sebafoto.com widzi ich tylko 15, dla porownania yahoo i msn widza ich ponad 500

moze jest cos co mozna na moim serwisie zmienic aby byl bardziej przyjazny dla google?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebcio80, Twój problem jest dość zbliżony

wszysztkie podstrony mają identyczny title i meta description a to nie jest zbyt dobrze

edit: masz też dużo podstron z fotkami, gdzie nie ma wystarczającej unikalnej treści (tekstu)

edit: zaglądnij w źródło - masz powtórzone dwa razy TITLE, DESCRIPTION, KEYWORDS, ROBOTS - chyba wiem o co Ci chodziło :rolleyes: ale ta kombinacja nie wychodzi Ci na dobre - pamiętaj że robot czyta źródło nie analizując styli

tak jak pisał Erbit, możesz postarać się o zamiane linków z parametrami na te html'owe - podobno przyjazne robotom

o 301 jest trochę postów, generalnie jeszcze kilka miesięcy temu było tak że google usuwał zbędne 301-ki i serwis przekierowujący grzecznie się wykruszał z indexu

stary adres rzeczywiście jest w indexie ale to "wynik uzupełniający" - chyba nikt jeszcze nie wyjaśnił co to dokładnie znaczy, być może to taki, który już nie będzie ponownie indexowany

o nieprawidłowych wynikach funkcji link: tez jest sporo na forum - zdaje się że nikt nie potrafi wyjaśnić dlaczego tak jest więc się nie przejmuj

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, niestety w php jestem dosc slaby, lepiej wychodzi mi robienie zdjec ;-) postaram sie pozmieniac tytul strony, chociaz pewnie to bedzie trudna sprawa bo idzie on podobnie jak caly metatag z jednego pliku header.tpl

edit: ok juz title zmienilem, mysle ze teraz jest super ;-) sprawdzcie

co do zamiany adresow w html to poczytam o tym troche i jak nie bede czegos wiedzial lub kapowal to zapytam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jednego pliku header.tpl

Masz dla przykladu www.sebafoto.com/picture.php?cat=195&image_id=3660

Mozesz 'wyjac' w php nr 'cat' oraz nr 'image_id' (lub tylko 'image_id') i w oparciu o nie zróżnicować odpowiednie meta.

W tym pliku zamiast <meta description... robisz tak:

<?
switch ($_GET['image_id']) { 
case 1:
echo ('<meta description="jakis meta dla zdjecia 1">');
break;
case 2:
echo ('<meta description="jakis meta dla zdjecia 2">');
break;
case 3:
echo ('<meta description="jakis meta dla zdjecia 3">');
break;
case 3660:
echo ('<meta description="jakis meta dla zdjecia 3660">');
break;
case 0:
default:
echo ('<meta description="jakis meta wszystkich zdjec (domyslne meta)">');
break;


}
?>

i po klopocie.

Coprawda to dosc zmudne, przydala by sie baza...

Potraktuj to jako przyklad - tak mozesz tez robic z TITLE.

Inna metoda to w pliku gdzie masz include('header.tpl'); robisz tak:

switch ($_GET['image_id']) { 
case 1:
include('header1.tpl');
break;
case 2:
include('header2.tpl');
break;
case 3:
include('header3.tpl');
break;
case 3660:
include('header3660.tpl');
break;
case 0: // domyslne headers.tpl
default:
include('header.tpl');
break;


}

i tworzysz tyle headers.tpl ile masz zdjec oczywiscie kazdy headers musi w nawie pliku zawierac odpowiedni numer (to tez zmudne - przydala by sie baza).

Pełen automat do includowania wszystkich header1.tpl moglby wyglądać tak:

include('header'.$_GET['image_id'].'.tpl');

i wtedy tak jak dla drugiego przykladu tworzysz sobie poszczegolne pliki .tpl

header1.tpl

header2.tpl

header3.tpl

...

header3360.tpl

to tez zmudne - przydala by sie baza...

Niemniej są to przykłady - moze cos Tobie podpowiedzą.

[edyta]

mylnie podalem nazwy plikow... oczywiscie nie includeXX.tpl tylko headerXX.tpl, juz poprawiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erbit z title sobie juz poradzilem, sprawa byla banalnie prosta, po prostu moja niewiedza dala o sobie znac, z podwojnym metatagiem tez sobie poradzilem, tu takze dala o sobie znac moja niewiedza :rolleyes:

czy calkowicie inny metatag to taka wazna rzecz? czy wystarczy inny title?

twoj przyklad wydaje mi sie ok, jesli porobil bym headresXX.tpl tylko dla niektorych (wazniejszych) dzialow i kategorii na mojej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy calkowicie inny metatag to taka wazna rzecz? czy wystarczy inny title?

Jesli na stronie nie masz tresci, description zastąpi ten brak i bedzie miało znaczenie. Generelnie takie description powinno zawierac może np. opisy tych zdjec... Wazne by byly one poprostu różne.

Inne meta tagi dla G są mniej wazne albo wcale.

[edyta]

Skoro poradziles sobie z title... to tak samo (na tyej samej zasadzie) poradz sobie z 'descrition' - dokladnie tak samo jak z title.

Wejdz w ten link www.google.pl/search?q=site:www.sebafoto.com&hl=pl&lr=&c2coff=1&start=90&sa=N

popatrz co jest w opisach... To efekt braku tresci. Daj zroznicowany description dla tych zdjec... Moze wystarczy poprostu dla tego zdjecia www.sebafoto.com/picture.php?cat=18&image_id=548 dac description 'wszystko inne jest tylko tłem'. !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z title bylo banalnie prosto, wystarczylo <title>{PAGE_TITLE}</title> i po klopocie, z descrition chyba tak latwo nie bedzie ale zastosuje twoj pierwszy przyklad aby porobic przynajmniej inne opisy do poszczegolnych kategorii

edit: robienie go dla kazdego zdjecia to bedzie niezla udreka... mam fotek prawie 2000...

www.sebafoto.com/picture.php?cat=18&image_id=548 - ta fotka ma juz descrition - jak kazda inna obecnie, po prostu byla ona indeksowana przez google jak jeszcze descrition nie miala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj mych wypowiedzi, jesli to nie jest konieczne... - szkoda bazy forum.

z title bylo banalnie prosto, wystarczylo <title>{PAGE_TITLE}</title> i po klopocie,

w pliku headers.tpl

<META NAME="Description" CONTENT="{PAGE_TITLE}">

:rolleyes:

pozdrawiam.

p.s

ładne zdjecia..

[edyta]

Pamietaj, ze to tylko propozycje... Decyzja jest Twoja. Generalnie chodzi o to aby zroznicowac description.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w twoim ostatnim przykladzie title i Description beda takie samo. Czy to nie bedzie stwarzac problemow i nie bedzie ograniczac? Ogólnie chcialbym aby w Description bylo wiecej slow

mozna by bylo zrobic tak aby byl staly Description i do kazdej fotki bylby do niego dadawany title

Description staly + {PAGE_TITLE} aby bylo w metatagu

i cczy jak tak da rade to zrobic to roznica Description nie bedzie za mala? badz co badz tylko jedna lub dwa slowa

edit: no juz wiem ze mozna tak zrobic, pytanie czy warto? zrobić taki opis:

<META NAME="Description" CONTENT="{PAGE_TITLE}, Zdjęcia sportowe. Żużel, koszykówka, cheerleaders. Galeria z meczy drużyn: Śląsk Wrocław, Atlas, MOS, Ślęza Siechnice. Tapety. Fotoreporter: Sebastian Stankiewicz.">

wiec opis bedzie sie zmienial zawsze ale tylko o jedno, dwa slowa, czy to sie sprawdzi? problemem moze byc tez czasami potwarzanie sie slow, czy google to nie bedzie przeszkadzac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj mych wypowiedzi, jesli to nie jest konieczne... - szkoda bazy forum.
Przepraszam za cytowanie, ale to jest BARDZO ważna sugestia.

Zbędne cytowanie zwiększa wielkość bazy danych etc., etc... Co za tym idzie może spowodować, że "pewnego ranka nie będzie teleranka".... tak kiedyś było, to jest FAKT :rolleyes:

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności