Skocz do zawartości

zmiana tresci skopiowanej strony


Easy_Rider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Osatnio zapragnalem zrobic sobie kopie manuala php, sciagnalem zrodlo, wrzucilem na serwerek domowy poki co, na testy, zrobilem regule mod rewrite'a zgodnie z instrukcjami diwiego, znalezionymi w tym topicu: https://www.forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=8695&st=0.

.htaccess:

Options FollowSymLinks
RewriteEngine On
[URL=https://zenada.no-ip.biz/php_manual/]php_manual[/URL]
RewriteRule ^(.*).html$ index.php?strona=$1 [L]

index.php:

<?php
// wybrana strona z manuala
include($_GET['strona'].'.html');
?>

Udalo mi sie wrzucic nawet moj css za pomoca bashowej komendy 'replace', ale problem w tym ze najwygodniej byloby gdyby zainkludowane stronki byly tylko trescia bez sekcji BODY i HEAD. Jak wyciagnac/usunac te sekcje z wielu stronek na raz, tak zeby inkludowane stronki posiadaly tylko czysta tresc? Moze istnieje jakies inne rozwiazanie?

Pozdrawiam

Edyted tego samego dnia o 11.53:

PS. php_manual (serwerek dziala czesciej niz rzadziej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze są na to metody... nie wiem tylko po co chcesz spamować tym manualem PHP. Dlatego tez ja Tobie w tym nie pomogę.

102707[/snapback]

Manual to zly pomysl na darmowy kontent ? Sama idea wykorzystania czyjegos kontentu jest zla? A gdybym znalazl stronke z ciekawa trescia, ale slabo wyeksponowana i nie wypozycjonowana czy wowczas uwidocznienie takiego kontentu w fajnej formie i zwiekszonej widocznosci w necie to tez idea zla? Jestem na zlej drodze? Jest jakas dobra droga nie powiekszajaca ilosci spamu w necie poza tworzeniem swojej tresci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakas dobra droga nie powiekszajaca ilosci spamu w necie poza tworzeniem swojej tresci?

Sądze, że jest... własna koncepcja!

Myślę, że zadałeś dość słuszne pytania niemniej takie jest właśnie moje zdanie, być może inni będą mieli inne.

Dla mnie internet jest żródłem informacji i uzupełnianie go o to co już jest nie ma najmniejszego sensu... chyba, że zrobisz coś lepiej, inaczej ale powielanie tego co juz jest dla mnie jest absurdem... Niestety jestem w takich sprawach idealistą.

Pozdrawiam.

[edyta]

Na ostatnim spotkaniu PiO w Łodzi (pierwszym spotkaniu) była mowa o manualu PHP. Niestety trudno było go zaindeksować w całości - domniemana przyczyna to 'duplicate content'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sa tworzone i udostepniane jakies raporty ze spotkan?

Hmm... Nie...

Spotkanie takie (przynajmniej łódzkie) odbywa sie czysto w atmosferze towarzyskiej a nie w atmosferze wykładów.

PiO jest niekomercyjne więc i takie spotkania nie są znikąd finansowane. Poprostu zbiera sie grupa ludzi przy piwie czy kawie i sobie dyskutuje...Przyznaje, ze to dość ciekawa forma wymiany informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakas dobra droga nie powiekszajaca ilosci spamu w necie poza tworzeniem swojej tresci?

Dla mnie internet jest żródłem informacji i uzupełnianie go o to co już jest nie ma najmniejszego sensu... chyba, że zrobisz coś lepiej, inaczej ale powielanie tego co juz jest dla mnie jest absurdem... Niestety jestem w takich sprawach idealistą.

102773[/snapback]

Dlatego Erbit ma podpis "Żaden ze mnie pozycjoner..." :(

Kopie dmoza, czy biblii sa rzecza powszechna wsrod uzytkownikow tego forum. Tez tego nie pochwalam. Uwazam, ze podchodzi to pod spam. Inna sprawa jest skutecznosc takiego procederu...

BTW: ciekawe ilu z tych co maja kopie biblii czytala ja ;)

Oficjalna strona serii Football Manager ( FM 2005, FM 2006 ) - CM Revolution

Forza MLKS Woźniki Śląskie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdujesz tag BODY i zamkniecie body i wyciagasz wszystko co jest miedzy nimi. Zaden problem.

Oficjalna strona serii Football Manager ( FM 2005, FM 2006 ) - CM Revolution

Forza MLKS Woźniki Śląskie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm html_strip / regexp

102798[/snapback]

Dzieki, bawie sie chwile z guglem juz, jeszcze zadnych rezultatow nie mam w sumie konkretnych, ale to chyba dobry kierunek .. znalazlem takie wyrazenie chyba jakie potrzebuje ale nie umiem go zastosowac

<TAG[^>]*>(.*?)</TAG>

Znajdujesz tag BODY i zamkniecie body i wyciagasz wszystko co jest miedzy nimi. Zaden problem.

;) pewnie jak juz to zrobie to tez uznam ze to zaden problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności