theqkash

Forumowicze
 • Content Count

  241
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

theqkash last won the day on May 4 2018

theqkash had the most liked content!

Community Reputation

62 Excellent

Contact Methods

 • Website URL
  https://www.simpleideas.pl

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Interests
  simpleideas.pl Łukasz Nowak
  biuro@simpleideas.pl
  tel. 327970707
  NIP 6492196784
  REGON 243585475

Recent Profile Visitors

1,693 profile views
 1. theqkash

  Hosting Reseller

  Kuba aktualnie z tego co wiem boryka się z pewnymi problemami przez które się nie pojawia ani tutaj ani nigdzie. Jeśli natomiast chodzi o cały temat, to hostingi reseller z wielu powodów stały się nieopłacalne i powodują dla każdej ze stron więcej problemów niż pożytku. Dlatego tak jak wspomniał @Mion, pójście w stronę VPSa to bardzo dobre wyjście. Wiele firm oferuje gotowe rozwiązania, a te które nie oferują chętnie poprowadzą przez proces instalacji panelu i wspomogą w podstawowym zakresie przy jego późniejszym zarządzaniu.
 2. theqkash

  Problem z kontem w Aftermarket.pl

  Z formalnego punktu widzenia zmiana właściciela domeny jest możliwa w każdym momencie, kontakt można zmienić w aftermarket bez podawania hasła drugiego poziomu. W praktyce więc spowodowana totalnym roztargnieniem i brakiem odpowiedzialności autora tematu sytuacja, mogła się przyczynić do tego, że ktoś te domeny przepisał na siebie i będzie nimi dowolnie dysponował zgodnie z prawem. Jeśli dane kontaktu zostały faktycznie zmienione to nie widzę pola manerwu ani via Aftermarket, ani via NASK. Równie dobrze bowiem może być tak jak zostało tu wcześniej przytoczone, że OP te domeny sprzedał/przekazał ale nagle mu przestały pasować warunki i stara się tak sprawę odkręcić. Oczywiście to hipotetyczne założenie, ale z punktu widzenia sytuacji jak najbardziej możliwe. Stąd też, bez względu na rozstrzygnięcie, nie widzę żadnej winy aftermarketu. Fakt, że zmienili nagle sposób logowania z loginu na maila nie zmienia kompletnie niczego, poza dezorganizacją którą w zasadzie mogli sobie faktycznie odpuścić. A co do oczekiwania na czas odpowiedzi - polecam napisać zgłoszenie do OVH. Ostatnimi czasy nie udało mi się uzyskać odpowiedzi w czasie krótszym niż 20 dni i to w typowej sprawie. Tutaj sprawa jest jednak nietypowa.
 3. W cenniku pewnie jest :-) Z innych historiii, o12.pl aktualnie podniosło ceny. Klienci wcześniej korzystający z usług hostingowych w cenach oscylujących w okolicach 200zł aktualnie muszą płacić trochę więcej (np. 800zł), podobnie ceny za domen zostały zrównane z tymi na nazwa.pl (120zł netto rocznie). Bardzo ładnie to wszystko co piszecie wyżej i to co ja napisałem widać tutaj: https://top100.rootnode.pl/
 4. Trzeba natomiast uważać żeby migracja nie odbyła się bez chociaż jednego przedłużenia domeny w nazwa.pl, bo sobie można zrobić w ten sposób kuku.
 5. Wątpię. Chyba że załatwisz to u nich na miejscu lub przez eurid (chyba się da) Wyłączyli.
 6. A kto Ci każe tam domeny trzymać? ;-) Bierz authinfo i w drogę. Ale tak, jest nowy cennik, każda z domen kosztuje 120zł netto rocznie.
 7. theqkash

  Toplista firm hostingowych

  Na szybkości możesz wpisać nazwę grupy kapitałowej w wyszukiwarce, trochę sobie uprościsz Nie do końca, a za chwilę będziesz widział dlaczego.
 8. theqkash

  Problem z odzyskaniem domeny

  Na kogo jest domena we whois? Jeżeli na klientkę to spokojnie w NASK coś wywalczysz. Jeżeli nie, średnie szanse na wywalczenie czegokolwiek tą metodą.
 9. Na użytkownika rootnode siedli ponieważ porównał jedną firmę z drugą jeśli chodzi o wyniki czasu ładowania strony, czym się nazwa.pl chwali.
 10. Cześć, pozwolę sobie podbić, bo w sumie powiązany temat ;-) https://forum.rootnode.pl/topic/87-opinie-o-nazwapl/?do=findComment&comment=7569 Nie wiadomo czy za chwilę na tym forum też nie znajdą się posty naruszające dobre imię :-)
 11. theqkash

  Toplista firm hostingowych

  W praktyce niestety tak, niektóre z zaplecz udało się wyłapać i można je gdzieś głębiej znaleźć, choć z drugiej strony posiadając taki zbiór domen jaki mamy, teoretycznie jest możliwość "obrócenia" rankingu, tzn. wyświetlania ilości domen skierowanych fizycznie na serwery konkretnego operatora hostingowego, bazując o pochodzeniu adresu IP. Pojawia się jednak problem związany z dzierżawą pojedynczych adresów lub bloków adresów, myślimy jeszcze jak to mądrze rozwiązać.
 12. theqkash

  Toplista firm hostingowych

  Przede wszystkim lista nie określa tego kto jest największym rejestratorem, a na czyje DNSy kierują domeny, więc ilość domen jaką dany rejestrator posiadał nie ma tak dużego znaczenia. Lista istnieje pod adresem https://top100.wht.pl już od wielu lat, natomiast w związku z wymieszaniem jej z domenami wszystkich końcówek oraz przejęciem przez pewną firmę na N, a także wywaleniem podstron umożliwiających miesięczne analizy itd., w mojej ocenie nie można tej listy traktować jako wiarygodnej. Mając nadzór nad listą jako wiarygodny, niezależny podmiot, mogę przedstawić stan faktyczny, jak również analizować go na wiele kryteriów. Na pewno lepiej się operuje na faktach-faktach, niż na zaburzonych faktach kreowanych dla samego siebie, tak jak może to mieć miejsce w przypadku w/w alternatywy. Planowane jest uruchomienie dodatkowych kryteriów, dzięki którym na przykład uda się ocenić jaki procent domen widocznych w rankingu to domeny które zostały chociaż raz przedłużone. Myślę, że mocno przewróci to ranking i da pogląd na nieco inne dane.
 13. theqkash

  Toplista firm hostingowych

  Słuszna uwaga - przekażę wyżej. Na stronach z wykresami pojawi się jeszcze trochę więcej informacji, ale to niebawem
 14. theqkash

  Śmieszne zdjęcia FB

 15. theqkash

  Toplista firm hostingowych

  Dzień dobry, Pozwolę wrócić z tematem. Powoli zbliżamy się do czasu "wyjścia" z fazy beta. Ostatnie tygodnie (i jeszcze 2-3 następne) mogą podawać nieco nietypowe wzrosty - jest to związane z pobieraniem dość sporego zasobu domen, które stopniowo pojawiają się u dostawców.Po zakończeniu tego importu przewidujemy, że baza będzie na tyle kompletna, że narzędzie będzie w pełni miarodajne. W obecnej chwili posiadamy już ponad 1.904.037 domen polskich, co przy całkowitej ilości domen .pl w ilości na dzień dzisiejszy 2.569.457 (z czego 1.965.577 to domeny drugiego poziomu z końcówką .pl) wydaje się wynikiem wystarczająco zadowalającym.Przewidujemy, że pozostałe domeny, stanowią "sztuczną" część naszego rynku domenowego, tzn. domen które zostały zarejestrowane np. w promocji i nigdy nigdzie się nie pojawiły, a także domeny wykorzystywane przez zaplecza SEO w domenach funkcjonalnych i regionalnych, które nie pojawiały się na listach domen wygasłych.Potwierdzać te przypuszczenia może ilość źródeł z jakich dane zostały pobrane.Na ten moment projekt posiada funkcjonalny, chóć uproszczony system wykresów, a także rózne opcje filtrowania wyników. W przyszłości pojawią się dodatkowe rozwiązania, które dadzą mozliwość ograniczania zliczanych wyników tylko do domen o określonej charakterystyce, o czym będziecie informowani na bieżąco.W tym miejscu chciałbym po raz kolejny podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do rozwoju tego projektu. Gdyby nie Wy, takie miejsce z taką ilością danych nigdy by nie powstało. Dziękuję również wszystkim firmom hostingowym za to, że podesłały swoje listy domen, co również znacznie przyczyniło się do zwiększenia zasobu domen w bazie.