Jump to content

czechowsky

Forumowicze
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by czechowsky

 1. Okej, na ten moment zmieniłem tagi H2 na podstronie "co to jest rower górski", i zedytowałem kilka starszych wpisów w które wrzuciłem linki wewnętrzne z docelowym anchorem. Dzięki za pomoc, zobaczymy czy coś załapie.
 2. A jak polecałbyś to rozwiązać? Ogólnie kategoria "rowery górskie" ma o niebo lepszy profil linków w porównaniu do podstrony "co to jest rower górski", która nie ma praktycznie żadnego linka zewnętrznego oprócz wewnętrznego linkowania. Czy mam usunąć podstronę "co to jest rower górski" i zrobić 301 na kategorię "rowery górskie" czy jak?
 3. Cześć, przychodzę do Was z problemem, jakim moim zdaniem jest kanibalizacja jednego ze słów kluczowych na mojej stronie. Chciałbym się Was poradzić czy to może być powodem, czy powinienem szukać gdzie indziej. Tak więc mam stronę przykładowo superbike.pl, na której najważniejszą dla mnie frazą kluczową są "rowery górskie" znajdujące się pod linkiem superbike.pl/kategoria/rowery-gorskie. W tym miejscu mam sporo tekstu, produkty, oraz dużą ilość linków kierujących do tej podstrony. Moja druga strona która prawdopodobnie zjada moją kluczową frazę to "co to jest rower górski" (warto zaznaczyć że jest rower a nie rowery) znajdujące się pod linkiem superbike.pl/co-to-jest-rower-gorski/. Przez dobre kilkanaście dni fraza "co to jest rower górski" skakała od 10 do 60 pozycji, codziennie była na innej stronie i kierowała na prawidłową podstronę czyli superbike.pl/co-to-jest-rower-gorski/, natomiast teraz utknęła gdzieś w czeluściach na 7 stronie Google i kieruje na... superbike.pl/kategoria/rowery-gorskie. Fraza "rowery górskie" przez długi czas była na 1-2 stronie, a teraz tak samo jak fraza "co to jest rower górski" zleciała na 4-5 stronę, i nie chce ruszyć dalej. Czy to może być właśnie przez kanibalizację? Nawet gdy na podstronie gdzie mam "rowery górskie" wszystko jest opisane w liczbie mnogiej, a na podstronie "co to jest rower górski" mam tę właśnie frazę w H1?
 4. Cześć, mam pytanie odnośnie duplikacji treści. Sprawa wygląda tak, że prowadzę sklep z około 150 produktami, i mój znajomy otwiera platformę w której będzie sprzedawał produkty z innych sklepów na zasadzie dropshippingu. Zorganizował to w ten sposób, że pobiera produkty z innych sklepów (które wyrażają zgodę), wraz z opisami, cenami, wariantami itd, i umieszcza je u siebie, następnie bierze na siebie sprzedaż i rozlicza się na zasadzie prowizji. I teraz pytanie, czy mam się czego obawiać, jeżeli moje produkty są zaindeksowane powiedzmy od 2 lat, a on pobierze je wraz ze wszystkimi opisami, i wrzuci na stronę która powstała miesiąc temu? Czy Google może potraktować nie jego a moje opisy jako duplikację?
 5. Dzięki Panowie, wszystko jasne. Temat do zamknięcia.
 6. Witajcie, jestem w trakcie rozwijania zapleczowej strony, która jednocześnie będzie na siebie zarabiała poprzez artykuły sponsorowane, i w związku z wrzuceniem kilkunastu wpisów w różnym odstępie czasu, naszło mnie pewne pytanie. Czy Waszym zdaniem, ma sens edycja starych wpisów, i dodawanie w nich wewnętrznych linków do nowych które pojawiły się dopiero co na blogu? Przykładowo, mam wpisy: 1. Zielone owoce napisany 10.10.2000 2. Czerwone owoce napisany 11.11.2000 3. Żółte owoce napisany 12.12.2000 I czy teraz gdy dodaję wpis przykładowo niebieskie owoce napisany 01.01.2001, to czy warto zedytować poprzednie wpisy (oczywiście jeżeli znajduje się w nich fraza niebieskie owoce), aby ją podlinkować do nowego wpisu? Pozdrawiam!
 7. Może same w sobie nie kopią, ale są fajnym sposobem dywersyfikacji oraz kierowania ruchu do siebie. :)
 8. Dziękuję za odpowiedź. Rzeczywiście, też mam problem z interpretacją działania drugiego atrybutu, ale zauważyłem że konkurencja go stosuje. Starałem się znaleźć informacje w internecie, ale tak na prawdę żadnych szczegółów.
 9. Witam, drogie Panie oraz drodzy Panowie, mam pytanie odnośnie atrybutów noopener i noreferrer. Tak więc jestem współautorem bloga w którym czasem wrzucamy inspiracje znalezione w internecie, podając link do źródła - czasem jest to Instagram, czasem Pinterest, a czasem inna platforma. Czy w takim wypadku wrzucamy atrybut nofollow, ale zastanawiam się o dodaniu atrybutów nooopener i noreferrer ze względu na większą anonimowość. Czy warto z nich skorzystać? No i pytanie, czy w takiej formie można ich użyć? rel="noopener noreferrer nofollow"
 10. W sumie w 99% przypadków, zdjęcia używane w demo motywów są pobierane z Shutterstocka i innych portali ze zdjęciami stockowymi, więc bardzo łatwo wykupić i mieć do nich pełne prawo.
 11. Witaj Basiu, też jestem tu nowy, i powoli się oswajam. Sporo wiedzy można wyciągnąć z forum!
 12. No ale w jakiej firmie? Przecież jest różnica między np. Apple a Markiem kodującym po godzinach w piwnicy.
 13. Napisałem do Ciebie PW, jak możesz sprawdź w wolnej chwili.
 14. Dzięki za odpowiedź. Jutro na spokojnie przeanalizuję co mówiłeś, i postaram się bardziej przybliżyć problem.
 15. Czy wiesz może jak to zrobić w Yoast SEO? No i w jaki sposób to zrobić aby nic nie uszkodzić? Czy wystarczy po prostu dodać tam linki? :)
 16. Witam wszystkich, przychodzę do Was z z pewnym problemem natury technicznej. Tak więc pracuję nad portalem ogłoszeniowym na postawionym na WP, na płatnym motywie. Wspomniany motyw generował linki dynamiczne, w związku z czym wraz z informatykiem przebudowaliśmy jego strukturę w taki sposób, że generuje bardziej przyjaźnie pod SEO, czyli przyklad.pl/kategoria/miasto. I tutaj pojawia się problem, ponieważ w mapie strony utworzonej przez Yoast, owe linki nie widnieją, i mimo przesłania mapy około 3 tygodni temu, nasza kochana wyszukiwarka wciąż ich nie zaindeksowała, i z tego co widzę nie zamierza... Indeksuje wszystko jak leci, oprócz tych linków. Kilka razy próbowałem ręcznie zgłaszać adresy przez GSC, utworzyłem podstronę w której wewnętrznie linkuję, i niestety, także bez skutku. I teraz pytanie, czy jest możliwość edycji mapy XML, czy po prostu powinienem uzbroić się w cierpliwość, bo może kiedyś Google je znajdzie? :)
 17. Coś poszło nie tak w poprzednim poście, proszę o usunięcie. Wykorzystałem kody: PIO-S4 PIO-S5 Dziękuję!
 18. Ok, dziękuję za odpowiedź. Pytam w kontekście podstrony którą chciałbym pokazać Googlowi, i która miałaby kierować do innych podstron z tym że nie chciałbym jej pokazywać w wynikach wyszukiwania aby nie dublowała z innymi o podobnych nazwach. Czy w takim razie warto zastosować takie rozwiązanie?
 19. Witajcie, borykam się z pewną zagwozdką odnośnie atrybutu "noindex". Jak dobrze rozumiem, owy atrybut oznacza że Google nie zaindeksuje danej podstrony w wynikach wyszukiwania, i teraz pytanie czy w przypadku jeżeli na tej podstronie znajdują się linki, to czy będzie brał je pod uwagę podczas ustalania rankingu? Oczywiście zakładając że podstrony nie ma w Google, ale jest linkowana, czy jest to w ogóle możliwe? Czy takową podstronę Google całkowicie omija z daleka? :)
 20. Kody 1, 2, i 3 wykorzystane mimo że nikt nie zgłosił. :/
 21. Myślę że to nie do końca trafne porównanie, tym bardziej że konkurencja ma kilkunastoletnie domeny i miliony linków z bardzo dobrych źródeł. No a mój klient zaczyna od zera ...
 22. Witam wszystkich. Panowie i Panie, pracuję obecnie nad nową stroną, i dotarłem do momentu utworzenia wewnętrznej mapy strony (zauważyłem taki element na stronach konkurencji). I teraz pytanie, czy to ma w ogóle sens pod SEO? Wydaje mi się że może przyspieszyć indeksację fraz, szczególnie gdy dobrze podlinkuję tę podstronę. A co Wy o tym myślicie? Każda z fraz to link do tej kategorii.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy