Jump to content

czechowsky

Forumowicze
 • Content Count

  42
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ciężko podać przykład nie znając branży. Ja na jednej ze swoich stron wykorzystuję w ten sposób: strona.pl/pomysly/dania-miesne (pomysły zamiast kategorii, i razem z nazwą kategorii tworzą frazę kluczową). Więc sama fraza Dania Mięsne z dobrym tekstem nie powinna dublować frazy Pomysły na Dania Mięsne które mam na innej podstronie, a przynajmniej u mnie się to sprawdza bo jak wiadomo Google to jedna wielka zagadka.
 2. To już zależy w jaki sposób budujesz stronę. Tagi i kategorie można wykorzystać na wiele różnych sposobów, i niekoniecznie muszą powielać się z frazami kluczowymi. Możesz zrobić z nich np. długi ogon.
 3. Same w sobie 301 nie, ale podstrony na które przekierują już tak. To właśnie te podstrony chciałbym pozycjonować. Chodzi mi tylko o to, aby Google nie zaindeksował tych dynamicznych linków z wyszukiwarki (których teoretycznie nie będzie bo będą 301 zrobione).
 4. Co do punktu 1 to planuję zrobić w ten sposób aby wyniki wyszukiwania kierowały na zrobioną przeze mnie stronę na której wrzucę swoją treść. No i na tą podstronę będzie przekierowanie 301 z wyszukiwarki oraz z linków z artykułów i innych podstron. Wtedy Google nie powinien trafić na link dynamiczny, dobrze rozumuję?
 5. 1. Czyli jak zrobię przekierowanie 301 z wyników wyszukiwania na daną podstronę to nie mam co się obawiać duplikacji? 2. Czy Google indeksuje strony do których nie ma dostępu? Czyli np takich których nie ma w menu ani nie ma do nich żadnych odnośników? Oczywiście w przypadku gdy mapa XML nie jest zgłoszona.
 6. Jeszcze jedno pytanie przyszło mi do głowy. Czy warto puścić stronę z dobrej jakości treścią wcześniej do indeksacji gdy niektóre podstrony są jeszcze w budowie? Chodzi konkretniej o to że mam spory blog z masą dobrej treści i w wolnych chwilach pracuję nad sklem na tej samej stronie, i po prostu zastanawiam się czy lepiej puścić część tej strony już teraz żeby zdobywała pozycje, a gdy sklep będzie gotowy po prostu opublikować nowe podstrony? Tym bardziej że ani struktura linków bloga ani samych wpisów się nie zmieni.
 7. Cześć, chciałem Was zapytać w jaki sposób Google indeksuje wyniki wyszukiwania z wewnętrznej wyszukiwarki na stronie? Czy tylko podąża po linkach gdzieś umieszczonych, czy sam robot potrafi jej użyć i zaindeksować jej wyniki?
 8. Nie, po prostu je wyindeksuje, a gdy robót znów trafi na stronę ponownie wrzuci do indeksu. Yoastem możesz nadać im atrybut noindex.
 9. OK, dzięki. Czyli posiłkować się komendą site u wujka G i tak sprawdzać?
 10. Nie nie, 301 będzie z drugiego bloga, a ten który padł chce przekopiować arty 1 do 1. Dlatego pytam czy Google potraktuje to jako duplikację, jeżeli są już wyindeksowane. Ich jest bardzo dużo, dlatego chciałem tylko uzupełnić je o kilka linków. Przy zmianach, bardzo ingerować?
 11. Cześć! W ostatnim czasie udało mi się od konkurencji odkupić 2 blogi związane z moją branżą, z których 1 jest fajnie zaindeksowany i zamierzam go przekierować za pomocą 301 na swoją stronę firmową, a drugi miał masę treści ale jest od około roku wyindeksowany. Czy jeżeli przepiszę artykuły które są wyindeksowane z Google, to muszę obawiać się że Google potraktuje je jako duplikacja treści? Czy Google przechowuje gdzieś takie informacje, oprócz samej wyszukiwarki? Jak myślicie?
 12. Dzięki Panowie! Spróbuję powyższych opcji, ale zastanawiam się jeszcze nad zakupem Clusterica, czy w tym narzędziu będzie podobna opcja? Widziałem że ma opcję wykonania kompletnego audytu strony, więc może tam uda się znaleźć uszkodzone linki.
 13. Cześć! Jakich narzędzi używacie do szukania uszkodzonych linków na stronach? Czy w ogóle są takie które przeskanują mi daną stronę, czy to wymysł mojej fantazji?
 14. Okej, na ten moment zmieniłem tagi H2 na podstronie "co to jest rower górski", i zedytowałem kilka starszych wpisów w które wrzuciłem linki wewnętrzne z docelowym anchorem. Dzięki za pomoc, zobaczymy czy coś załapie.
 15. A jak polecałbyś to rozwiązać? Ogólnie kategoria "rowery górskie" ma o niebo lepszy profil linków w porównaniu do podstrony "co to jest rower górski", która nie ma praktycznie żadnego linka zewnętrznego oprócz wewnętrznego linkowania. Czy mam usunąć podstronę "co to jest rower górski" i zrobić 301 na kategorię "rowery górskie" czy jak?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy