Jump to content

pawig

Forumowicze
 • Content Count

  350
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Everything posted by pawig

 1. Byłoby jednak miło jakbyście odnosili się do propozycji zgłaszanych przez Waszych użytkowników merytorycznie To, że nie planujecie zmian w takiej formie na platformie to jedno, ale odnieść się merytorycznie do propozycji to drugie
 2. Tak jest z preclami i opisami do katalogów. Jak bierzesz to w sumie musisz od razu napisać. Jeśli przez parę minut żadnego ruchu nie wykonasz to tekst Ci "spada". Przy zapleczowkach od razu masz rezerwację na 3 dni.
 3. Moim zdaniem TB powinno w ogóle zrezygnować z tych punktów karnych i w konsekwencji blokady konta. 10 punktów nabić może sobie nawet najlepszy copy. W życiu różne nieoczekiwane sytuację mogą się zdarzyć. I co teraz taki copy ma mieć przez 60 zablokowane konto. Przecież on nie będzie siedział z założonymi rękoma tylko w tym czasie pisać będzie dla konkurencji. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie dla TB. Zamiast tych punktów karnych lepiej jest wprowadzić inne rozwiązania: 1. Umożliwić copy przedłużenie realizacji zlecenia o 24h. Taka opcja niby jest, ale można z niej skorzystać raz na 92 dni. Oznacza to, że praktycznie jej nie ma. Chyba lepiej, aby w sytuacji kiedy copy widzi, że z jakieś przyczyny nie da raty zrealizować zlecenia w terminie to, aby mógłby ten termin przedłużyć. Lepiej, aby klient dostał tekst dobę później niż w ogóle, a copy dostał punty karne. 2. Wprowadzenie możliwości rezygnacji z podjętego zlecenia. Powód ten sam co wyżej. Dodatkowo zdarza się, że copy biorą zlecenie dość pochopie. Lepiej, aby mógł z niego zrezygnować niż pisać średni tekst. W takiej sytuacji inny copy może podjąć się pisania tego tekstu niż zrobić to lepiej, bo akurat mu tematyka będzie pasować. 3. Możliwość rezerwacji tylko jednego zlecenia (nie tekstu, zlecenia). Korzyści: a) copy nie weźmie full zleceń na raz, a potem się z nimi nie wyrobi, b) lista ogólnie dostępnych zleceń będzie w końcu pełna, a nie non stop pusta, c) skończy się zaklepywane zleceń kto pierwszy ten lepszy (i przez to pkt a). 4. Jeśli jednak nadal terminy byłby przekraczane i teksty nierealizowane to proponuję wprowadzić system polegający na tym, że za każdy niezrealizowany w terminie tekst copy dostawałby do swojej średniej ocenę 1. To obniżałoby średnia, a tym samym stawkę. Ale byłaby to mobilizacja dla copy, aby szybko napisać dobre teksty i poprawić sobie średnią. Nie miałby blokowanego konta i nie pisałby w tym okresie dla konkurencji. Co ważne, jakby się taki copy zorientował, że na innej platformie może zarobić więcej to mógłby już w ogóle na TB nie wracać. Nie wiem czy taka sytuacja byłaby dla TB korzystna. Zwłaszcza jeśli dotyczyłaby dobrego copy.
 4. Trochę nie kumam u Was tego tematu punktów karnych. Mi się nie raz zdarzyło przekroczyć 10. Wystarczyło napisać maila i za 2-3 dni punkty karne były anulowane. Żaden problem, nie trzeba wystosowywać pisma
 5. Ten "licznik" od dawna nie działa prawidłowo i temat był wałkowany x razy kupę czasu temu.
 6. No ja mam... hmm... swoją "czarną listę" klientów, dla których w ogólne już nie realizuję zleceń I myślę, że nie tylko ja
 7. Nie zawsze tak jest. Są klienci, którzy w jeden zleceniu zlecają do napisania np. 10 tekstów. Ale są i tacy, którzy wolą to robić pojedynczo. Wrzucą zlecenie na jeden tekst, dostaną go i znów wrzucają zlecenie na jeden tekst w tej samej tematyce. W takiej sytuacji może się wydawaj, że jakieś zlecenie wisi i wisi.
 8. Następnego dnia roboczego realizowany jest przelew. Przynajmniej u siebie zauważyłem, że jest to robione z samego rana. Także zwykle jest tak, że jak zlecam wypłatę to przelew jest realizowany następnego dnia z rana i popoludniu kasa jest już fizycznie na koncie.
 9. Opłaca się brać te zlecenia, które oferują atrakcyjny stosunek ilości znaków do stawki...
 10. A kumasz co to jest marketing i z czym to się je? GC chce przyciągnąć nowych klientów, abyś miała robotę i kasę. No to sama sobie strzelasz w stopę takim postem. Nie kumam.
 11. Jak najbardziej pisz do GC. Powinnaś dostać kasę za wykonaną pracę! Na GC klient ma możliwość wysłania zlecenia do wybranego copy (typ zlecenia prywatne - dostępne jedynie dla użytkowników wskazanych przez zleceniodawcę). Być może klient chciał, aby zlecenie zrealizował konkretny copy, ale nie zaznaczył tego w formularzu zlecenia. To tylko i wyłącznie jego problem. Na drugi raz niech będzie bardziej uważny. Tobie należy się jak najbardziej kasa za wykonaną pracę. W innym wypadku to czyste złodziejstwo. Z innej beczki dzięki za podanie danych klienta, dla którego nie warto ryzykować pisać tekstów.
 12. Aaaa kumam. No a można budować portfolio online złożone z linków do stron, na których opublikowane są napisane przez nas teksty... ?
 13. Przecież możesz pokazywać teksty w swoim portfolio w formie plików graficznych, np. JPG.
 14. Mi się wczoraj udało złapać 4 zlecenia na łączną liczbę 17 tekstów zapleczowych. To pierwsze zlecenia na zapleczówi jakie udało mi się złapać/zobaczyć od prawie dwóch tygodni. Mowa o zleceniach ogólnych, nie prywatnych. Dziś już też nic nie widziałem.
 15. Stawki rosną z roku i rok i to widzi każdy, kto pisaniem zajmuje się przynajmniej kilka lat. Oczywiście, że z perspektywy copy chciałoby się , aby były wyższe. No, ale trzeba znaleźć złoty środek i moim zdaniem w tej chwili nie ma tragedii. Problem jest gdzie indziej. Są mianowicie Klienci , którzy wybierają np. kategorię precel, płacą stawkę za precla, ale jak przeczyta się opis zlecenia to wynika z niego, że oczekują tekstu o zdecydowanie wyższej jakości. To jest problem. Gdyby Klienci wybierali precla i oczekiwali precla to nie byłoby problemu. Gdyby wybierali tekst średniej jakości i oczekiwali tekstu średniej jakości to nie było problemu. Tymczasem część Klientów (oczywiście nie wszyscy!) próbuje nieco zaoszczędzić wybierając kategorię za niższą stawkę, ale oczekując tekstu wyższej jakości. Moim zdaniem problem polega na tym, że Klient może wybrać kategorię X, następie usunąć wszystkie określone tam wymagania i wpisać własne. Nie chce się tu odwoływać do konkurencji, ale tam działa to nieco i inaczej i działa. Mianowicie są jasno określone wymagania co do każdej kategorii znane Klientom i copy. Klient nie może ich modyfikować, ale co najwyżej w opisie zlecenia nieco naprowadzić copy i napisać o jaki tekst mu chodzi. Tymczasem na GC jest taka oto sytuacja. Niby są kategorie tekstów, określone są do nich wymagania. Ale z perspektywy platformy są one dla copy nie znane. Poznaliśmy je tylko dlatego, że zostały wrzucone tu na forum. Gdybym nie był użytkownikiem tego forum to nie miałbym pojęcia co na GC oznacza np. "tekst średniej jakości". Co zlecenie to inne wymagania klienta przy tej samej kategorii. Podsumowując, to jak w tej chwili działa kategoryzacja tekstów w ogóle nie rozwiązuje problemu, dla którego część copy (w tym ja) postulowało jej wprowadzenie. Ogólnie rzecz ujmując nie ma żadnej różnicy przed wprowadzeniem kategorii tekstów i po ich prowadzeniu.
 16. Postawa dorosłej, wcześniej myślałem, że inteligentnej osoby. Nie ma jak to argument w dyskusji, aby po prostu wszystkich, którzy mają inne zdanie wyzwać od tłuków. Żal...
 17. Wiem, że w obecnym czasie zleceń jest tyle co kot napłakał, ale widział ktoś choć kilka zapleczówek w ostatnim czasie na TB? Czy może ja mam takie pecha, że nic złapać nie mogę. Nie mówię tu o zleceniach prywatnych tylko ogólnie dostępnych.
 18. Haha to samo pomyślałem Niby jedynie od czasu do czasu zajrzy na GC, ale jest pierwsza do blokowania konta innym Logika warta tego, abyśmy wstali od komputerów i zaczęli bić brawo
 19. Tak. Na TB tak jest od samego początku. Tam powinno być brutto, a nie netto. Nie wiem czy to jest błąd, który nigdy nie został poprawiony czy no... specjalne wprowadzanie w błąd. Generalnie każda stawka za tekst jest brutto, jak się klinie w zakładkę "Zarobki i ocena" to tam też jest kwota brutto. No trzeba o tym pamiętać. A czy to błąd czy coś zamierzonego to nie wiem, ale tak było od zawsze.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy