pawig

Forumowicze
 • Zawartość

  36
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  2

pawig wygrał w ostatnim dniu 14 Luty

pawig ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

10 Good

Ostatnio na profilu byli

208 wyświetleń profilu
 1. No to fakt. Dużo też zależy od tego czego dotyczy zapytanie. Jeśli jest to jakaś "pierdoła" to odpowiedź jest dość szybka. Jeśli sprawa jest bardziej skomplikowana to trzeba zaczekać dłużej.
 2. To chyba nie pozostaje nic innego jak pisać do TB, tylko jak wiadomo tam się na odpowiedź czeka i czeka... :/
 3. Tylko żebyśmy się dobrze zrozumieli. Przychód to suma kwot brutto i to kwota w kolumnie Przychód, a wypłaty to kasa, która wpłynęła fizycznie na konto i to jest w kolumnie Dochód.
 4. Mam! Okazało się, że mail wpadł do spamu. Dzięki na informacje, inaczej dalej bym tak czekał i czekał
 5. ;Przychód to kwota brutto. W sumie to TB mógłby nam już przesłać pity-11, bo i tak ma je już gotowe. Pomogłoby to sprawdzić poprawność deklaracji przygotowanej przez Ministerstwo. Jeśli chodzi o kwestię samodzielnego policzenia przychodu z TB to mnie zawsze zastanawia jedna rzecz. Jak potraktować te 3zł za przelewy. Czy przychodem jest suma wszystkich kwot brutto, a każde 3zł doliczyć do kosztów? Ale w sumie te 3zł jest netto, a nie brutto. I czy podatkowo można opłatę za przelew wynagrodzenia potraktować jako koszt uzyskania przychodu? Czy może zsumować wszystkie kwoty brutto, odjąć od nich wszystkie 3zł za przelewy i dopiero taką kwotę potraktować jako brutto Bo jeśli weźmie się jakiś netowy kalkulator wynagrodzeń to zawsze kwota netto wychodzi od kwoty brutto pomniejszonej o 3zł. Nie wiem jak to dokładnie traktować
 6. Musisz wybrać tematykę, wtedy pojawia się pole do wpisania opisu.
 7. Sytuacja na TB jest słaba mniej więcej od połowy grudnia. Pamiętam, że w październiku i listopadzie codziennie było nawet kilkaset tekstów dostępnych do napisania, a bywały dni, że liczba ta sięgała nawet 1000. Od połowy grudnia zleceń było coraz mniej. Wtedy można to było jeszcze tłumaczyć okresem świątecznym, ale po nowym roku sytuacja się nie zmieniła. W styczniu zleceń było bardzo mało, a luty zaczyna się tragicznie.
 8. Copy z czołówki rankingu mają zapewne bardzo dużo zleceń indywidualnych. To, że my czasem widzimy, że nie ma zleceń do realizacji to nie oznacza, że zleceń nie mają copy z czołówki.
 9. Tu akurat literówki nie było. Po prawej stronie też mi pokazywało słowo kluczowe 1/1, a mimo to nie przechodziło. Choć tylko przy jednym tekście miałem taką sytuację.
 10. Czy ktoś też miał dziś taki problem, że tekst został napisany, w tekście znalazło się wymagane słowo kluczowe, ale po kliknięciu na "Wyślij" system nie puszcza tekstu i podaje komunikat, że słowo kluczowe musi pojawiać się w tekście przynajmniej raz? A słowo kluczowe w tekście jest.
 11. Mogę się mylić, ale z tego co zauważyłem to już od dawna TB opiera się jedynie na kilku klientach, którzy stale zlecają teksty. To można łatwo poznać, bo opisy zleceń są niemal takie same, więc łatwo wywnioskować, że wychodzą one od jednego klienta. Jeśli chodzi o zaleczówki to zauważyłem, że stale zleca może 3-4 klientów. Jeśli chodzi o precle to od dawna był to ledwie jeden klient (słynne precle na 5-6k). No to jeśli rzeczywiście jest tak, że na TB zleca stale ledwie kilku klientów no to stąd robią się takie przestoje. Jest okres, w którym zlecają oni bardzo dużo tekstów, otrzymują je i teksty te wystarczają im na dość długi okres do wykorzystania i dopiero kiedy teksty te im się kończą to zlecają następne. Ostatni kwartał zeszłego roku to czas kiedy zleceń było dość dużo, zatem być może teraz tych kliku klientów nie ma zapotrzebowania na nowe teksty. Oczywiście fakt, że TB może opierać się na ledwie kilku klientach nie pociesza.
 12. W ogóle ostatnio jest dość mało zleceń... Pamiętaj jak jeszcze w listopadzie codziennie było nawet po kilkadziesiąt zleceń na zapleczówki. Od nowego roku jeśli dziennie jest ich kilka to już jest sukces.
 13. Hmm tak się zastanawiam i wydaje mi się czy nie lepiej dla klienta byłoby zamiast zlecać jeden tekst preclowy na 6k zlecić dwa teksty zapleczowe po 2k. Kasa za teksty taka sama, a jakość tekstów dużo lepsza. Chyba, że klientowi mniej zależy na jakości, a bardziej na nabiciu jak największej ilości znaków. A co do jakości tych tekstów preclowych. Żaden copy nie będzie dla precla robił researchu w necie i szukał informacji merytorycznych. Dlatego pewnie te teksty jeszcze do 2-3k są całkiem niezłym preclem, a potem to już miszmasz wokół temu byleby dobić do końca. Zlecając takie precle trzeba się niestety z tym liczyć. Tyle, że dla mnie byłoby to po prostu strata pieniędzy.