pawig

Forumowicze
 • Content Count

  151
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

pawig last won the day on May 2

pawig had the most liked content!

Community Reputation

39 Excellent

Recent Profile Visitors

324 profile views
 1. Dużo się tu dyskutowało o systemie ocen. Ja dziś dostałem takiego "kwiatka". Ocena 4 i komentarz "mile widziane stosowanie nagłówków". Tyle, że ten tekst był podzielony na nagłówki, dokładnie trzy Ja nawet precle piszę z nagłówkami, bo mi tak się po prostu łatwiej pisze. Rozumiem niższą ocenę jakby w tekście były jakieś błędy, literówki, albo nie do końca był dostosowana do wymagań klienta. Ale w takiej sytuacji to ręce opadają Niska ocena za brak nagłówków, które są
 2. Chyba kilku moderatorów musiało zrezygnować ze współpracy z TB, bo czas moderacji w porównaniu z tym jako to wyglądało wcześniej to jest jakaś masakra.
 3. Zatem to też jest pytanie do TB, a konkretnie do moderacji. Jeśli mamy frazę "salon fryzjerski warszawa", a wpiszę w tekście "salon fryzjerski, Warszawa", a po prostu pod tekstem napiszę "salon fryzjerski Warszawa" to czy moderator puści mi taki tekst, bo oczekiwanej przez klienta frazy nie ma w tekście. Gdyby klient dał w opisie taką adnotację to nie było by problemu. W innym przypadku copy ryzykuje, że moderator zwróci tekst to poprawy, a nawet jeśli go klepnie to ryzykuje się, że klient cofnie lub odrzuci, bo stwierdzi, że frazy nie ma w tekście. Dlatego copy czasem robią różne dziwne kwiatki, aby taką frazę wcisnąć w tekst, bo nie mają jasnej informacji czy może być ona nieco odmieniona czy nie. I tak jak napisał kjpkjp fraza podana przez klienta musi być wpisana, bo inaczej system nie przepuści tekstu. Zatem można jedynie w samym tekście napisać ją w odmianie, a pod tekstem formalnie napisać dla formalności w formie nieodmienionej, ale tu pojawia się ten problem, o którym piszę wyżej.
 4. Fajnie też by było, gdyby klienci, który zlecają tekst na frazę np. "salon fryzjerski warszawa" pisali w opisie zlecenia czy akceptują czy nie, aby fraza ta mogła być użyta w zdaniu nie w pełni poprawnym stylistycznie, np. "Ola udała się do salon fryzjerski Warszawa, aby pofarbować włosy". Wydaje mi się, że dla copy byłaby to istotna informacja. Z tego co zauważyłem w opisach zleceń w wielu z nich jest zapis "proszę nie używać sformułowania wpisać w wyszukiwarkę". Wnioskuję z tego, że właśnie w taki sposób wielu copy radzi sobie z takimi frazami. Jest to bardzo proste rozwiązanie, ale klienta może denerwować, że dostaje z 10 tekstów z takim samym zapisem. A tymczasem problem ten można rozwiązać w sposób, o którym napisałem a początku.
 5. Niestety takie nieporozumienia między copy a klientami się zdarzają i będą zdarzać. Między innymi dlatego, że nie ma funkcji kontaktu. I tak wszyscy muszą się domyślać co kto ma na myśli. A oczekiwania są bardzo różne. Jeden klient chce, aby tekst luźno traktował o słowie kluczowym, a inny chce, aby ściśle się na nim koncentrował. Róże są też opisy zleceń. Jedne bardzo szczegółowe, a inne to po prostu fraza kluczowa (i co ciekawe takie zdarzają się nawet przy tekstach tematycznych ) Natomiast niestety fakt, że też jest taki, że to wszystko to trochę loteria. Jeśli klient nie zrobi zlecenia indywidualnego to nie ma pewności kto weźmie jego zlecenia. Ja natomiast nigdy nie miałem z tym problemu. Chyba zawsze trafiałem w oczekiwania klientów, bo 99% moich ocen to 6. Różni są też copy. Jedni się bardzo przykładają, bo zależy im na wysokich ocenach, a tym samym wysokiej stawce oraz na zleceniach indywidualnych. Inni natomiast robią masówkę, aby "nabić" jak najwięcej tekstów w jak najkrótszym czasie i szybko wypłacić sobie te 100zł No niestety świat nie jest czarno - biały. I zawsze będzie tak, że klienci trafią na copy, z których będą bardzo zadowoleni i na takich, których "praca" w ogóle nie będzie spełniała ich oczekiwań. I tak samo jest w odwrotną stronę. Copy raz trafią na klientów, którzy wystawą 6, ale i trafią na takich, którzy robią "kwiatka" pod tytułem ocena 3 i komentarz "Bardzo dobry tekst", no i copy kompletnie nie wie o co kaman, no to w końcu dobry był ten tekst czy nie dobry
 6. Zgadza się. Od pewnego czasu moderacja trochę się obija. Mi się nie raz zdarzyło, że teksty zostały zatwierdzone po niemal dobie. Dziś po godz. 10 napisałem kilka precli. Do tej pory czekają na moderację. A to kurcze tylko precle.
 7. Może napisz pod tekstem informację dla klienta i napisz mu jak to wygląda z tymi ocenami 5. Może to pomoże. Czasem klient nawet nie wie, że szkodzi wystawiając 5.
 8. JFK okres masz czy o co chodzi? Zgłaszanie czegokolwiek nie ma sensu, bo reakcja TB na jakiekolwiek zgłoszenia czy maile trwa lata świetlne. A z innej beczki to znowu widzę, że moderacja poszła na urlop. Już doba minęła jak czekam na klepniecie tekstów przez moderację.
 9. Tak jak napisał poprzednik. Gdyby to były normalne teksty tematyczne to rozeszłyby się raz dwa. Ale recenzji książek przy tej stawce raczej nikt się łapać nie chce.
 10. Pod względem wypłat poprawiło się mega. Jeśli chodzi o komunikację z administracją to nadal jest padaka. Ale to nie jest wątek o TB, więc lepiej skończyć temat, aby się na jakiegoś bana od moderatora nie narazić Wcześniej padło pytanie to tylko odpowiedziałem.
 11. Na TB masz nieograniczoną. Osiągasz 100zł limitu wypłat i wypłacasz. Kasa po 3 dniach na koncie. Ja tam wypłacam sobie kasę co poniedziałek. Takie tygodniówki sobie robię co mi mega pasuje
 12. Dlaczego przesada? U konkurencji masz nieograniczona liczbę wypłat w miesiącu i kasę masz po 3 dniach na koncie. A ja mówię tu tylko o czterech w miesiącu.
 13. Skoro już wprowadzane są zmiany to może by tak skrócić czas oczekiwania na akceptację tekstów przez klientów z 7 do 3 dni Argumentuje to tym, że wielu klientów i tak mając nawet 7 dni nie akceptuje samodzielnie tekstów. Mija po prostu termin i teksty są zatwierdzane z automatu. Co do tego, aby klienci widzieli jaką stawkę ma copy do dobry pomysł. Tylko programiści pamiętać muszą o tym, że inną kwotę otrzymują copy rozliczający się na fakturę, a inną na umowę o dzieło Może by tak też zwiększyć ilość możliwych wypłat w miesiącu Najlepiej 4, ale już dobrze byłoby gdyby były przynajmniej dwie. Fajnie też by było wprowadzić kategoryzacji tekstów, np. na precel, zaplecze i tekst wysokiej jakości i do każdej kategorii przypisać minimalną stawkę za 1000 znaków
 14. Haha a ja dziś nie doczytałem maila i standardowo przesłałem podpisaną umowę Zmiana jest super, mega ułatwi życie
 15. Duża pochwała dla TB i wielki plus - wczoraj zlecenie wypłaty, dziś realizacja Tak trzymać, przy takiej obsłudze chce się pisać