machanek

Forumowicze
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

machanek last won the day on May 30

machanek had the most liked content!

Community Reputation

4 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. machanek

  Myszka pionowa

  Dodam jeszcze od siebie ( kogoś kto siedzi za biurkiem 25 lat ), myszka to nie wszystko. Każdy element stanowiska pracy jest ważny, krzesło - biurko - klawiatura - monitory. Niestety wszystko co dobre kosztuje, jednak przy tym wyborze górę powinien brać rozum. Czasem odwiedzam swoich klientów którzy wspaniale prezentują swoje najnowsze iphony za 5k, siedząc przy tym na krzesłach biurowych z jysk.
 2. machanek

  Myszka pionowa

  Ja korzystam z dwóch myszek w zależności jak bardzo doskwiera mnie ból nadgarstka. Jedna z nich jest właśnie pionowa i mogę śmiało polecić - Logitech MX Vertical. Druga standardowa to MX Master 2S - też polecam warunkiem w tym przypadku jest jednak duża dłoń. Ceny ich są trochę z kosmosu, ale idzie często wyrwać na amazon w promocji.
 3. machanek

  XRumer 12.0 Elit + Xevil Ultra 3.0

  Czy istnieje możliwość zakupienia samego Xevila ? Na stronie niby jest buy ale nie ma ceny...
 4. Zlecę wykonanie opisów na stronę na podstawie filmów z YouTube. Około 1-2k znaków, filmy zwykle są to poradniki branża medyczna. Struktura i cena do ustalenia. data.grzegorz@gmail.com
 5. machanek

  Duże spadki frazy w google

  Ogólnodostępne polskie strony z adresacja gov.pl, a to czy sobie do Ojca Mateusza pisujesz zostaw dla siebie bo do tematu nic nie wnosi...
 6. machanek

  Wiele kont Google/Gmail z jednogo IP

  Znam sieci ISP gdzie z jednego IP wychodzi do kilkuset klientów ( co może dać nawet około 1k urządzeń powiązanych z kontami google), wiem również że od kilku miesięcy takie lokalizacje zgłaszały problemy z wyskakującymi recaptcha podczas wyszukiwań w przeglądarce. Wcześniej przez wiele lat problem nie istniał czyli widać zmiany w polityce google.
 7. Zastanawiam się, co może być przyczyną dużych spadków najważniejszej frazy w pozycji notowanych od marca? Wiem, że nastąpiły dwukrotnie zmiany algorytmu Google, jednak czy tak radykalne? Strona przed zmianami pływała pomiędzy pozycjami 8-16. Profil linków był dosyć naturalny, pochodził z kilku mocny katalogów, stron rządowych, mapek, kilku artykułów, reklamy z tematycznych stron, oraz przekierowania 301 ze starej domeny. ( Linkowane w 99% bez anchorów). Parametry strony w Ahrefs UR 22 DR 25. Strona ma raczej standardową budowę, główna to slider, teksty, zdjęcia, poniżej siatka grid z wpisami tematycznymi na blogu, stopki. Przeczytałem kilka informacji w sieci, co niosły ze sobą zmiany w algorytmie. Wyczytałem, że strony z małą ilością linków zostały osłabione ( na tą chwile strona już skakała w okolicach 40 pozycji) postanowiłem dołożyć reklamę z jedynego Forum tematycznego branży ( około 1,2 mln odwiedzin rocznie). Reklama w formie adresu strony, ( wprawdzie wiedziałem, że wiąże się to z kilkoma tysiącami linków) pomyślałem, że jednak sprawdzę zawsze zostaje google disavow tools. Mimo upływu około 3 tygodni, linki nie miały żadnego wpływu na pozycję. W między czasie zauważyłem, chociaż nigdy wcześniej tego nie sprawdzałem, że jestem bardzo wysoko we frazach powiązanych z blog i branżą ( jednak nie taki jest cel). Gdzieś również udało się przeczytać kolejną informację, że podczas zmian kwietniowych gogle przeanalizowało strony pod kontem słów kluczowych. Teraz zastanawiam się czy jest sens przeniesienia wpisów blogowych ze strony głównej na np. adres/blog/ oraz przebudowania treści ( ewentualnie rozbudowania)? P.S proszę bez hejtu
 8. machanek

  pozycjonowanie

  Jestem "wierzący" jednak chyba nie aż tak mocno.. Biznes popłynie, równie szybko jak powstał - przy średniej zapytań na frazę "koszulki religijne" -590. Warto było odwiedzić forum planując inwestycje ( chociażby te z UP), dowiedziałbyś się jak ogromny nakład finansowy na marketing należy ponieść w tej branży.
 9. machanek

  Własny serwer a zakup domen.

  Po kilku miesiącach lektury z forum, zdaje sobie sprawę że najlepsze rozwiązanie to domeny z xx letnią z historią ( krótkie,naturalnie podlikowane, i jeszcze najlepiej tematycznie nawiązane ). Moje podejście do sprawy jest hobbistyczne w tym temacie, przechwytywanie takich domen wymaga czasu, wiedzy i środków. Pozwolić sobie mogę tylko na niewielka inwestycję. Dziękuje chętnym za rady, wybiorę prawdopodobnie zakup w AM.
 10. machanek

  Własny serwer a zakup domen.

  Kiedyś chciałem zrobić podobnie w OVH, w drugą stronę - "hosting + domena". Zakup osoba prywatna a faktura na firmę. Otrzymałem informacje z support OVH że nie ma takiej możliwości, "przed wystawieniem faktury na koncie muszą znajdować się dane firmowe".
 11. machanek

  Własny serwer a zakup domen.

  Nie rozumiem odejścia od tematu, chciałbym uzyskać informację czy jest sens pozyskiwania domen od różnych podmiotów.
 12. machanek

  Własny serwer a zakup domen.

  Nie kupowałem go, to jeden z serwerów który jest wykorzystany u Nas w firmie. Użycie zasobów na poziomie 2 %, szkoda by się kurzył - ma dobrą lokalizację, zasilanie awaryjne i całkiem ładnie wpięty 1Gb/1Gb światłem. Adresy oczywiście IPv4.