dpx

Forumowicze
 • Zawartość

  106
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

6 Neutral

O dpx

Contact Methods

 • Website URL
  https://katalog.edu.pl

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Polska

Ostatnio na profilu byli

491 wyświetleń profilu
 1. Cześć W Cache google zauważyłem w wersji tekstowej dziwne linki wplecione w stronę w różnych miejscach: Linki te prowadzą do stron takich jak: itp. Strona zeskanowana sitecheck.sucuri.net, w kodzie źródłowym brak linków, sprawdzając stronę online za pomocą zbadaj element pojawiają się. Co można z tym zrobić?
 2. Kiepsko sobie radzi z tym ostatnio. Potrafi kilka razy zmienić "sens" wyników w ciągu miesiąca na daną frazę. Ale zależy to od branży. Każdy oczekuje jak najlepszych wyników na swoje zapytania :), SEO będzie potrzebne jeeeszczee długo. Zmieni się tylko sposób działania.
 3. Kopia strony 1:1

  Tak jest na hekko
 4. Kopia strony 1:1

  Nie jest to ramka i żadne przekierowanie na 100%
 5. Cześć jakiś czas temu był tu poruszany wątek dotyczący kopiowania całej strony łącznie z bazą danych i występowanie duplikatu 1:1. Gdzie, skrypt na bieżąco (z pewnym opóźnieniem) aktualizuje stronę duplikat. Możecie mi powiedzieć jak nazywa się skrypt którym robi się takie rzeczy? Oraz jak można się uchronić przed tym? Czy jedynie można wyciągnąć kroki prawne? Jakie jest wyjście w tej sytuacji. Co mam zrobić z takim duplikatem? Dodam, że domena oryginalna jest PL, a super turbo kopia jest na domenie .org na serwerze hekko, stosuje ukrywanie danych who.is
 6. Znam je na pamięć, dzięki umiem korzystać z Google Pomoc. Napisałem na forum, aby móc zaczerpnąć z doświadczenia innych użytkowników. Nie wszystkie rzeczy są napisane w pomocy Google.
 7. Czy jakiś inny "seo rabin" ma inne zdanie dotyczące dodatkowego wpisu do GSC takiej strony w postaci podkatalogu z inną wersją językową?
 8. Cześć, Chciałbym Was zapytać o dobre praktyki w przypadku kierowania językowego. 1. Mam stronę domena.pl i język PL oraz pod folderem: domena.pl/ua/ (wersję na język Ukraiński). Ma poprawnie wdrożone hreflangi (pl i ua) bez kierowania na region czy jest to bardzo konieczne, aby jednak zadeklarować region np. uk-UA i pl-PL ? 2. Czy warto dodać stronę domena.pl/ua/ jako osobny wpis do GSC ? i ustawić kierowanie? czy wystarczy sama sitemapa z alternatywnymi wersjami - czy może lepiej po zgłoszeniu do GSC utworzyć osobną sitemapę tylko dla UA? Dziękuję z góry za pomoc
 9. Pozycjonowanie strony

  "W sumie to zależy" Najważniejsze by "miejscówka" strona z której jest link była dobrze podlinkowana, fajnie jeśli tematycznie pasuje/nawiązuje do zawartości pod URLem do którego linkujesz. Z moich obserwacji wynika, że jeśli na danej podstronie jest duży ruch czy to z organica czy z social i znajduje się tam Twój link to jest to jeszcze lepsze miejsce
 10. Cześć, Mam ciekawy problem i zastanawiam się czy czegoś nie przeoczyłem. Dlatego postanowiłem napisać. Mianowicie, mam wodrpressa, który pomimo zaznaczonej opcji "wyślij mi maila za każdym razem gdy" ktoś napisze komentarz nic nie dostaje. Dodam, że wordpress wysyła mi za pomocą wtyczki WordFence nomralnie e-maila z powiadomieniami z adresu difoltowego wordpress@domena.pl. Funkcja mail() działa więc prawidłowo. Co jeszcze mogło pójść nie tak? Nie rozumiem tego dzięki z góry za wskazówki.
 11. Kryptowaluty - ceny kart i laptopów

  To bańka spekulacyjna. W końcu pęknie jak każda. Trzymajcie wówczas w ręku cole i popcorn.. Szkoda tylko ludzi, którzy chcą kupić kartę graficzną i muszą zapłacić więcej. Moja karta choć kupiłem ją 2 lata temu kosztuje o 300zł więcej niż wówczas. Można zawsze zaczekać na wysyp kart "lekko używanych" jak już bańka pęknie.
 12. Dokładnie to samo pomyślałem, ale niestety tak to już u nich jest. Nie mój w tym interes. W mojej ocenie tak by było najprościej. Bo przecież przerzucenie kilki kategorii do jednej trwa krócej niż postawienie nowego WP przeniesienie starego i zajmowanie się SEO. Ale ich tam nie obchodzi ilość pracy. Chcą mieć pełne archiwum w postaci takich stronek. Nie moje rybki nie moje akwarium. Współczuje koledze, który się tym tylko opiekuje. EDIT: Dodam tylko, że za każdym razem zmieniają wygląd strony "odświeżają go" to ich motywuje to stawiania kolejnej instancji.
 13. Cześć Mam ciekawą sytuacje, kolega zapytał mnie ostatnio o pewien problem. Mianowice jest strona wydarzenia cyklicznego które odbywa się w każdym roku. Programiści przygotowują za każdym razem nowego wordpressa (a w nim stałe elementy jak: program, prelegenci, galeria, aktualnosci itp.) Każdą poprzednią wersje strony chowają w tej samej domenie w podfolderze. Wygląda to tak: Aktualna strona z wydarzeniem: domena.pl Poprzednia strona z wydarzenia: domena.pl/2016 Aktualna strona z wydarzeniem: domena.com Poprzednia strona z wydarzenia domena.com/2016 (wersja angielska) Wszystko zaindeksowane Przychodzi do sytuacji wdrożenia kolejnej strony właśnie na 2017 i teraz co, agencja seo doradza nie indeksować wordpressa który zostanie skopiowany do folderu 2016. Czy to dobre rozwiązanie? Z pozostałych lat wszystkie się indeksują, site domeny.pl jest ok. 6k. Jak najlepiej wykonać przekierowania w tym przypadku, wszystko przekierować na obecny nowy serwis, czy część np. strony z artykułami publikacjami na ten /2016, a strony jak program, prelegenci na nową wersję? Jakie są najlepsze praktyki?
 14. W Polsce ja osobiście zauważyłem, że lubią kopiować same treści i wklejają je do swoich stronek często zupełnie na innych skryptach, po prostu robią zasys treści i tyle. Kopiowane są treści nawet z blogów sklepów internetowych większych i tych mniejszych to nie ma znaczenia. Nic z tym nie idzie zrobić.
 15. Szkoda, a wyniki w Google Grafika? Czysta statyczna strona html czy WP, nie ma większego znaczenia. Ważne jak zoptymalizujesz serwis. Czasem przy zwykłej statycznej stronie HTML5 jest to dużo łatwiejsze. Zależy od programisty, czy jest ogarnięty. Ja przeprowadziłem test widoczności strony w czystym HTML5 i WordPress'a.Przy optymalizacji na podobnym poziomie, nie widać większych różnic. Siła tkwi w treści witryny.