dpx

Forumowicze
 • Zawartość

  127
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

6 Neutral

Contact Methods

 • Website URL
  https://katalog.edu.pl

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Polska

Ostatnie wizyty

709 wyświetleń profilu
 1. Pamiętaj, że kupując subdomenę jesteś uzależniony od dystrybutora końcówki. Np. rezygnacja z udostępniania/zmiana przeznaczenia przykład mil.pl. Google traktuje to tak samo jak każdą inną domenę tego poziomu.
 2. dpx

  RODO / GDPR infografika

  można podsumować, że na tą chwile jest znanych kilka nowych tematów i ogólny zarys tej ustawy, ale tak serio poznamy rzeczywisty kształt tych zmian bliżej maja zapewne.
 3. dpx

  Dwa nagłówki h1

  O nagłówkach już było tyle dyskusji, że chyba nie znajdziesz jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli nie dasz rady zmienić tego samemu. Zostaw i optymalizuj stronę zwracając uwagę na pozostałe czynniki, a jest ich 200. Dopuszczone jest użycie wielu nagłówków h1 zgodnie ze standardem HTML5.
 4. dpx

  Onet zamyka Blog.pl

  To który następny blogspot.com? To trend w którym zapewne pójdzie większość platform blogowych. Na blog.pl była fajna i popularna strona "raportzpanstwasrodka". Ciekawe czy uda im się przenieś wszystko. Szkoda takich stron.
 5. MacOS już dawno łatkę miał wprowadzoną (10.13.2). Póki co nie widać lamentów użytkowników na spadki wydajności. U mnie po wprowadzeniu łatki na W10, mam i5 3 generacji - to jedyne co odczułem ponowny powrót problemów z zamrażaniem ekranu. Zrobię niebawem test i zobaczę czy jest duży spadek na wydajności.
 6. dpx

  20 lat pozycjonowania

  Bo Pio to był ( nawet jest) taki święty
 7. Cześć, Robię dzisiaj operacje zamiany domen na zupełnie inną. Oczywiście zrobię wszystkie niezbędne przekierowania, zgłoszenia go GSC, aktualizacje sitemapy, robots itd. - zgodnie z: Pytanie co zrobić z kontem GA? czy wystarczy że zmienię w konfiguracji nazwę domeny? dla mojego obecnego konta i widoków? Czy lepiej utworzyć nowe? z Fb pixel też muszę dokonać zmiany?
 8. dpx

  Pady serwerów OVH

  Może wychodzą oszczędności i efekt eksperymentów z kontenerową zabudową.
 9. dpx

  Pady serwerów OVH

  @Mion ja wspominam dobre czasy kiedy wystarczyło wysłać zwykłego e-maila na pomoc@ i im się to automatycznie ticketowało. Odpisywali szybko. Teraz przez ten system ticketowy ich czas odpowiedzi ( jak i jakość komunikacji ) wg. mnie znacznie się pogorszył.
 10. dpx

  Pady serwerów OVH

  Podsumowanie całej tej awarii znajduje się tutaj: jakby ktoś chciał poczytać. Tekst dosyć spoko.
 11. dpx

  Pady serwerów OVH

  Żeby na deklaracjach się nie skończyło. Mimo wszystko, oszczędności szybko się mszczą. Jak widać... Mam nadzieję, że wyciągną szybko wnioski. Co jak co ale to pierwszy taki efekt down w OVH. Wcześniej nie było takich głośnych i globalnych problemów.
 12. dpx

  Pady serwerów OVH

  Myślę, że samo OVH zrobi promocje ;D Jeśli wykroczy to za podawany przez nich SLA to zazwyczaj rekompensują. W zależności od czasu trwania awarii.
 13. dpx

  Pady serwerów OVH

  Powoli rusza, na twiterze jest info, że wstają jest "in progress". Trochę cierpliwości
 14. dpx

  Pady serwerów OVH

  Zaczynają już robić restart zasilania.
 15. dpx

  Wordpress dziwne linki

  Oberwałem teraz coinhive jakby tego było mało. Zauważyłem to tylko dlatego, że programiście nie zlecałem optymalizacji tylko sam zabrałem się za porządki w plikach js. Nie zauważyłbym tego, bo mam originublocka i tam blokowany jest ten skrypt. Jednak jedno spojrzenie w konsole wystarczyło. Myślicie że wirus z kompuera usera mógł zainefkowac wordpressa?