dpx

Forumowicze
 • Zawartość

  96
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

6 Neutral

O dpx

Contact Methods

 • Website URL
  https://katalog.edu.pl

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Polska

Ostatnio na profilu byli

425 wyświetleń profilu
 1. To bańka spekulacyjna. W końcu pęknie jak każda. Trzymajcie wówczas w ręku cole i popcorn.. Szkoda tylko ludzi, którzy chcą kupić kartę graficzną i muszą zapłacić więcej. Moja karta choć kupiłem ją 2 lata temu kosztuje o 300zł więcej niż wówczas. Można zawsze zaczekać na wysyp kart "lekko używanych" jak już bańka pęknie.
 2. Dokładnie to samo pomyślałem, ale niestety tak to już u nich jest. Nie mój w tym interes. W mojej ocenie tak by było najprościej. Bo przecież przerzucenie kilki kategorii do jednej trwa krócej niż postawienie nowego WP przeniesienie starego i zajmowanie się SEO. Ale ich tam nie obchodzi ilość pracy. Chcą mieć pełne archiwum w postaci takich stronek. Nie moje rybki nie moje akwarium. Współczuje koledze, który się tym tylko opiekuje. EDIT: Dodam tylko, że za każdym razem zmieniają wygląd strony "odświeżają go" to ich motywuje to stawiania kolejnej instancji.
 3. Cześć Mam ciekawą sytuacje, kolega zapytał mnie ostatnio o pewien problem. Mianowice jest strona wydarzenia cyklicznego które odbywa się w każdym roku. Programiści przygotowują za każdym razem nowego wordpressa (a w nim stałe elementy jak: program, prelegenci, galeria, aktualnosci itp.) Każdą poprzednią wersje strony chowają w tej samej domenie w podfolderze. Wygląda to tak: Aktualna strona z wydarzeniem: domena.pl Poprzednia strona z wydarzenia: domena.pl/2016 Aktualna strona z wydarzeniem: domena.com Poprzednia strona z wydarzenia domena.com/2016 (wersja angielska) Wszystko zaindeksowane Przychodzi do sytuacji wdrożenia kolejnej strony właśnie na 2017 i teraz co, agencja seo doradza nie indeksować wordpressa który zostanie skopiowany do folderu 2016. Czy to dobre rozwiązanie? Z pozostałych lat wszystkie się indeksują, site domeny.pl jest ok. 6k. Jak najlepiej wykonać przekierowania w tym przypadku, wszystko przekierować na obecny nowy serwis, czy część np. strony z artykułami publikacjami na ten /2016, a strony jak program, prelegenci na nową wersję? Jakie są najlepsze praktyki?
 4. W Polsce ja osobiście zauważyłem, że lubią kopiować same treści i wklejają je do swoich stronek często zupełnie na innych skryptach, po prostu robią zasys treści i tyle. Kopiowane są treści nawet z blogów sklepów internetowych większych i tych mniejszych to nie ma znaczenia. Nic z tym nie idzie zrobić.
 5. Szkoda, a wyniki w Google Grafika? Czysta statyczna strona html czy WP, nie ma większego znaczenia. Ważne jak zoptymalizujesz serwis. Czasem przy zwykłej statycznej stronie HTML5 jest to dużo łatwiejsze. Zależy od programisty, czy jest ogarnięty. Ja przeprowadziłem test widoczności strony w czystym HTML5 i WordPress'a.Przy optymalizacji na podobnym poziomie, nie widać większych różnic. Siła tkwi w treści witryny.
 6. Visual Composer i inne page buildery strasznie śmiecą kod. Są ok, jednak zmienia się stosunek kodu vs treści. Warto tego pilnować. Decyzja należy do Ciebie
 7. Screaming Frog SEO Spider - jest darmowe tylko do 500 url'i jakbyś potrzebował większą stronę przeskanować to użyj BeamUsUp SEO Crawler to darmowy program działający podobnie jak Screaming Frog.
 8. od 1-5 wiem, zrobiłem rozeznanie po ludziach mieszkających na Ukrainie. Pytanie tylko, czy kombinować z adresem pisanym cyrylicą (w języku Ukraińskim) czy lepiej uderzać znakami znanymi w UTF-8
 9. Cześć, Mam do Was pytanie. Zastanawiam się nad nazwą URLi dla strony która będzie przeznaczona na rynek Ukraiński. Czy pójść w znaki z utf-8 jak te: robota v polshe czy pisane cyrylicą: робота в польщі Macie jakieś doświadczenia? Które adresy może są lepsze? Uzależnić to od wersji jaką użyje na stronie?
 10. Tu nie ma wielkiej filozofii. Wszystko działa jak trzeba. Ktoś płaci więcej to i więcej robisz i więcej możesz się zaangażować. Zależy czy umowa jest za efekt czy ryczałt. Przy ryczałcie ciężko to ocenić. Jeśli budżety różne to tak obliczasz czas by ten kto płaci więcej miał więcej Twojego czasu. Jeśli czujesz, że dasz radę i masz możliwości ogarnąć w TOP10 trzy firmy na te same frazy to do dzieła. Sam sobie odpowiedz na pytanie czy będziesz wobec nich uczciwy i czy będziesz mój spojrzeć sobie później w oczy. Chyba, że Ci to obojętne. Agencja którą znam się nie przejmuje. Nie ma to dla nich znaczenia. Dzielą się pracą pomiędzy specjalistów. Czasem nawet jeden ma dwie lub więcej konkurencyjnych firm. Dają radę.
 11. Na początek zoptymalizuj swoją stronę. Listę problemów masz tutaj: https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=pl&url=http%3A%2F%2Fkreatywnastrona.pl%2F
 12. Wystarczy jak podasz jedną wersję sitemap_index.xml. Posiadasz wersje językowe strony?
 13. Pewnie mają swoje sposoby. Do pewnego momentu mogą to sprawdzić. Banki co lepsze informowały o tym klientów. Bo wg. Państwa Bank jeśli przelewa takie środki to bierze "czynny udział" i dlatego ze względu na odpowiedzialność będą rygorystycznie tego przestrzegać.
 14. i chyba korzystać z zagranicznych serwisów bankowych. Banki mają obowiązek anulować transakcje jeśli pochodzi z takich źródeł mam tu na myśli zyski z uczestnictwa w takich grach.