dpx

Forumowicze
 • Zawartość

  81
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

5 Neutral

O dpx

Contact Methods

 • Website URL
  https://katalog.edu.pl

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Polska

Ostatnio na profilu byli

373 wyświetleń profilu
 1. Oba języki na jedną? To nie lepiej mieć osobną wersją polskawersja.pl i angwersja.com ? Tak lepiej osiągnąć wyniki na poszczególne rynki.
 2. Tak właściciel chciał, aby były i tu i tu 301 nie wchodziła w grę. Nowa strona nie mogła wyglądać na "pustą" więc Janusz chce wypełnić treścią skopiowaną (też pasuje tematycznie) niż napisać unikalne. Goni go termin publikacji.
 3. Robiłeś już kiedyś taki zabieg? czy po prostu tak uważasz? Co za tym rozwiązaniem przemawia bardziej?
 4. Cześć przedstawiam wam głupią sytuacje z pkt widzenia SEO. Mamy dwa serwisy aaa.pl (istnieje w sieci od wielu lat) i bbb.pl (nowa strona jeszcze nie jest opublikowana) właściciel wymyślił, że skopiuje 20 artykułów (sporych 8k-15k zzs) z aaa.pl na bbb.pl i tam ponownie je opublikuje. Najlepszym rozwiązaniem oczywiście są unikalne teksty. Jednak tutaj nie ma wyjścia. Pozostają do wyboru dwie ścieżki: 1. Na serwisie bbb.pl ustawić noindex, follow dla tych duplikowanych artykułów 2. Ustawić na duplikowanych w bbb.pl artykułach canonical 1:1 do skopiowanego artykułu z aaa.pl Które z tych 2 to najlepsze rozwiązanie z "gorszego zła"?
 5. ja używam Zenno Poster od ZennoLab i na tych serwisach na których nie ma problemu to częściowo się udaje. Co masz na myśli pisząc bezpieczny?
 6. A co polecisz na pliki zewnętrzne? np. Wykorzystaj pamięć podręczną przeglądarki Ustawienie daty wygaśnięcia lub maksymalnego wieku zasobów statycznych w nagłówkach HTTP powoduje, że przeglądarka wczytuje z lokalnego dysku twardego zasoby pobrane wcześniej, zamiast ponownie pobierać je z sieci. Skorzystaj z pamięci podręcznej przeglądarki w przypadku następujących zasobów: http://connect.facebook.net/en_US/fbds.js (20 minut) https://mc.yandex.ru/metrika/watch.js (60 minut) https://www.google-analytics.com/analytics.js (2 godziny)
 7. Cache skonfiguruj najlepiej w pliku htaccess używając: <IfModule mod_expires.c> jeśli ustawisz dla wszystkich zasobów to masz szansę że ten temat będziesz miał załatwiony Nie trzeba na WP, korzystać z żadnych wtyczek do cache, wystarczy wrzucić kod np. jak tu: inmotionhosting.com/support/website/htaccess/apache-module-mod-expires przed # BEGIN WordPress. Na początek wystarczy.
 8. Przesłałeś stronę do rozpatrzenia w "Pobierze jako Google" w GSC (dawniej google webmaster tools) ?
 9. Wystarczy że jest jakikolwiek formularz. Obecnie https można nawet za darmo zainstalować więc w czym problem, żeby go nie mieć. @Marudny Jeśli chodzi o przekierowania to: support.google.com/webmasters/answer/93633?hl=pl pomoc.zenbox.pl/pl/kb/articles/jak-mog-wymusi-przekierowanie-z-http-na-https pomoc.home.pl/baza-wiedzy/przekierowanie-301-w-pliku-htaccess
 10. Jeśli nie masz potrzeby blokowania zasobów plik robots powinien wygladać tak: User-agent: * Allow: / Sitemap: http://domena.pl/sitemap.xml
 11. Najwidoczniej za słabo, skoro włączyłeś cache, a dalej wskazuje Ci to jako błąd. Musisz poszukać skutecznych sposobów, zazwyczaj jest to uruchomienie specjalnych dyrektyw w pliku htaccess czy konfiguracji serwera. Wszystkie skrypty zewnętrzne skompresuj (css, js). Dużo pracy z tą witryną przed Tobą.
 12. Musisz sprawdzić warunki kuponu, z tego co wiem, to działa on tylko na koncie na jakim został przypisany. Chyba że to kupon na start ale dawniej takie nosiły nominał 200zł i tyczyły się osób które startują.
 13. Dramat. Jeśli ktoś mówi, że taka strona jest Ok pod SEO to nie ma ma o tym pojęcia. Najlepiej nie kontaktuj się z taką osobą co by ograniczyć kłamstwa i brednie jakimi Cię częstuje Tak, stronę musisz poprawić w takiej sytuacji, koniecznie. Weź pod uwagę też RWD bo prawdopodobnie od 2018 roku wejdzie zmiana w algorytmie dotycząca Mobile-First Index
 14. Pamiętaj że to narzędzie wskazuje to jak strona będzie szybko i sprawnie ładować się dla Twoich użytkowników, uczyć stronę lepszą dla nich Nie ukrywam, że znam przykład, gdzie strona ma niskie osiągi i jest to specyficzny agregator bo forum, i mimo to osiąga top1-3 na frazy gdzie inna strona super przygotowana ledwo top10-20. Nie ma reguły. Liczy się content, ale nie można zapominać o optymalizacji.