Jump to content

marinea

Forumowicze
 • Content Count

  55
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral
 1. Patrząc na nastawienie jednych do drugich, to strach tu cokolwiek podawać... Patrząc na Twoje wcześniejsze wypowiedzi na tym forum, to wiesz co to jest "nienaturalne linkowanie" - więc nie rozumiem sensu Twojego pytania? Coś chcesz konkretnego udowodnić?
 2. Hmm, czy ja wiem czy w drobnicę...? Jakby się dogadać za jakiś procent od obrotu strony... No chyba, że faktycznie robisz te 2k stron, co ktoś tam wcześniej pisał i kasujesz po 5k za każdą, to wychodzi, że masz te 10 mln. obrotu miesięcznie - to wtedy się nawet z Tobą zgodzę, że drobnica.
 3. @waldek2, u mnie też nic nie daje czyszczenie profilu linków, zdobywanie wartościowych itd. Powiadomienia o filtrze brak. Korzystałeś z DT? Wrzucam przykładowo jakiś dobrze opracowany artykuł na stronę, tekst poza top100, usuwam tekst, wrzucam na nową stronę, praktycznie bez linków, wchodzi do top20. Jeśli to faktycznie pingwin i działa w "real time", to może jak "przemieli" dane to wypuści stronę, a jak nie, to zwrócę się do @blake o naprawienie "zjeba... linkowania".
 4. W maju 2012 roku kiedy ukaranych zostało sporo dużych serwisów za nienaturalne linki, w tym my, i kontaktowałem się z wydawcami serwisów, miałem informacje, że było to weryfikowane i zatwierdzane przez pracowników google. Po pokajaniu się w google, my, ceneo, okazje.info.pl i inni wyszli po kilku dniach. Może dla małyh stron leci to z automatu. @blake, znów się z Toba nie zgodzę, ale zaznaczę uczciwie, że mogę się mylić. Wg mnie filtr ręczny to jest takie ostrzeżenie, gdzie sytuacja wcale nie jest pewna, że faktycznie spamujesz. Algorytm "podejrzewa", że coś jest na rzeczy, ale nie jest na
 5. A "działania ręczne" za co są, jak nie za "zje... linkowanie"? To pingwina nie ma wcale, bo nazwałeś go sobie "zje... linkowaniem"? Czy to, że "zje... linkowanie" obniża pozycję strony z dnia na dzień akurat po update pingwina to tylko przypadek i wcale nie wynika z pingwina? Czyli jak spadasz po update pingwina i masz powiadomienie to jest to pingwin, a jak spadasz po update pingwina i nie masz powiadomienia to masz "zje... linkowanie"?
 6. Twoją teorią jest, że nie ma czegos takiego jak pingwin algorytmiczny. Więc teraz skup się: strona leci po update pingwina z dnia na dzień z top10 na jakieś 30 tys. fraz poza pierwszą 100. Brak powiadomień w SC o "działaniach ręcznych" do tej pory. Czym więc to jest?
 7. To wyjaśnij mi i mnie oświeć o wszechwiedzący. Pomyśl tylko wcześniej, po co google karze pingwinem "algorytmicznym" a po co "ręcznym" i w jakich przypadkach. Ja wiem, że ty jesteś cfffaniak i nigdy argumentami sie nie odnosisz, bo przeciez wiesz lepiej, tylko, że nie powiesz.
 8. OK, napiszę inaczej, bo @blake popusci i będzie smród. Zweryfikowany i potwierdzony przez pracownika przy sygnałach z algorytmu.
 9. Ręczny to ręczny - nałożony przez pracownika, który może być zdjęty przez pracownika przy zgłoszeniu o ponowne rozpatrzenie. A algorytmiczny (ktory rzekomo nie jest karą) przez algorytm wypuszczany "od czasu do czasu", gdzie trzeba czekać do kolejnego update.
 10. To chyba mając ręczną karę za linki nie trzeba czekać dwóch lat na update pingwina, tylko można poczyścić profil linków i zgłosić o ponowne rozpatrzenie kajając się za bycie złym. Pytam o algorytmicznego pingwina.
 11. @blake, kolego, mylisz się ze swoimi domysłami o branży. Branża bardzo ogólnie w klasyfikacji gemiusowego drzewka to "styl życia", a witryna będąca przed pingwinem w top20 polskich witryn w tej kategorii w badaniach PBI. Bardziej szczegółowo to jeszcze lepiej konwerujaca branża niż ogólny tzw. "styl życia". Poza tym kolego w portalach i reklamie internetowej siedzę 12 lat i wiem jakie są realia. Natomiast kwesię poruszam inną, czy faktycznie komuś wyszły witryny z faktycznego pingwina.
 12. @waldek2, jaka branża tych stron o których mówisz, że wyszły Ci z pingwina? Duże strony czy małe (site)? Jaki miałeś ruch przed pingwinem, w trakcie i ile wzrósł Ci teraz? Na jakich pozycjach były podczas pingwina, na jakich są teraz? Czy faktycznie był to pingwin? Czyściłeś profil linków, zdobywałes nowe, zgłaszałeś do disavow? Czekam na update pingwina, bo na jednej ze stron straciłem grubo ponad 1 mln. UU miesięcznie. Tylko strona jest na większość fraz poza 100-tką, ewentualnie na frazy bardzo mało konkurencyjne jest wyżej, albo gdzie reszta stron to ewidentny spam. Niestety nie odnoto
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy