Jump to content

marinea

Forumowicze
 • Content Count

  55
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral
 1. Patrząc na nastawienie jednych do drugich, to strach tu cokolwiek podawać... Patrząc na Twoje wcześniejsze wypowiedzi na tym forum, to wiesz co to jest "nienaturalne linkowanie" - więc nie rozumiem sensu Twojego pytania? Coś chcesz konkretnego udowodnić?
 2. Hmm, czy ja wiem czy w drobnicę...? Jakby się dogadać za jakiś procent od obrotu strony... No chyba, że faktycznie robisz te 2k stron, co ktoś tam wcześniej pisał i kasujesz po 5k za każdą, to wychodzi, że masz te 10 mln. obrotu miesięcznie - to wtedy się nawet z Tobą zgodzę, że drobnica.
 3. @waldek2, u mnie też nic nie daje czyszczenie profilu linków, zdobywanie wartościowych itd. Powiadomienia o filtrze brak. Korzystałeś z DT? Wrzucam przykładowo jakiś dobrze opracowany artykuł na stronę, tekst poza top100, usuwam tekst, wrzucam na nową stronę, praktycznie bez linków, wchodzi do top20. Jeśli to faktycznie pingwin i działa w "real time", to może jak "przemieli" dane to wypuści stronę, a jak nie, to zwrócę się do @blake o naprawienie "zjeba... linkowania".
 4. W maju 2012 roku kiedy ukaranych zostało sporo dużych serwisów za nienaturalne linki, w tym my, i kontaktowałem się z wydawcami serwisów, miałem informacje, że było to weryfikowane i zatwierdzane przez pracowników google. Po pokajaniu się w google, my, ceneo, okazje.info.pl i inni wyszli po kilku dniach. Może dla małyh stron leci to z automatu. @blake, znów się z Toba nie zgodzę, ale zaznaczę uczciwie, że mogę się mylić. Wg mnie filtr ręczny to jest takie ostrzeżenie, gdzie sytuacja wcale nie jest pewna, że faktycznie spamujesz. Algorytm "podejrzewa", że coś jest na rzeczy, ale nie jest na tyle "pewien", żeby Cię ukarać. Masz wtedy szansę się pokajać i ci zdejmą. Służy też do tego, żeby google miało kolejne źrodło danych do ulepszania algorytmu - dlatego sądzę, że co najmniej część danych jest weryfikowana przez "żywych ludzi". Natomiast filtr algorytmiczny, którego wg. ciebie nie ma, karze strony gdzie spamowane jest ewidentnie. Czyli algorytm jest "na 100% pewny", że powinieneś być ukarany. I tu nie pomogą żadne odwołania pisane do google, ani żadna poprawa profilu linków, do czasu kolejnego update pingwina - bo google ma gdzieś strony ewidentnie łamiące wytyczne, co do których jest tego pewne. I teraz napiszę coś o pingwinie działającym do tej pory, z punktu widzenia programisty - oczywiście w dużym uproszczeniu. Nie wiem czy wiesz jak działa wyszukiwanie pełnotekstowe w mysql. Nie są ważne szczegóły, tylko to, że przy wyszukiwaniu tekstu zwracana jest "liczba punktów" (współczynnik), który informuje o dopasowaniu wyszukiwanej frazy do przeszukiwanego tekstu. Im wyższa liczba, tym większe dopasowanie. I załóżmy w dużym uproszczeniu, że algorytm google działa w ten sam sposób - czyli "przyznając punkty" danej podstronie na daną frazę (oczywiście uwzględniając wszystkie 500 czynników algorytmu). Im więcej "punktów", tym wyżej strona w wynikach. Jednak o ile działa poprawnie te 500 czynników przy założeniach, że nikt nie "manipuluje pozycjami" przez "sztuczne linkowanie", to przy "sztucznym linkowaniu" powstaje problem, z którym ma za zadanie radzić sobie pingwin. Jednak przy pingwinie powstaje pewnien problem wydajnościowy, bo nie jest on w stanie analizować "live" wszytskich linków i ich powiązań. Dlatego dane były "mielone" raz na jakiś czas, przez coraz to bardziej upelszany algorytm i wychodził update pingwina, gdzie karane strony otrzymywały jakieś "punkty ujemne" czy coś w tym stylu, tak, że ich pozycje są przez pingwina zaniżone. Np. strona dotknięta przez pingwina z wartościowym kontentem, jest na dalekich pozycjach, ale tuż przez stronami ukaranymi pandą za spamerską treść. Podobnie działała panda, która działa teraz rzekomo w trybie "real time", a tak naprawde w trybie ciągłego "mielenia" danych, a nie tylko dwa razy do roku. Podobnie ma być teraz z "real time" pingwinem.
 5. A "działania ręczne" za co są, jak nie za "zje... linkowanie"? To pingwina nie ma wcale, bo nazwałeś go sobie "zje... linkowaniem"? Czy to, że "zje... linkowanie" obniża pozycję strony z dnia na dzień akurat po update pingwina to tylko przypadek i wcale nie wynika z pingwina? Czyli jak spadasz po update pingwina i masz powiadomienie to jest to pingwin, a jak spadasz po update pingwina i nie masz powiadomienia to masz "zje... linkowanie"?
 6. Twoją teorią jest, że nie ma czegos takiego jak pingwin algorytmiczny. Więc teraz skup się: strona leci po update pingwina z dnia na dzień z top10 na jakieś 30 tys. fraz poza pierwszą 100. Brak powiadomień w SC o "działaniach ręcznych" do tej pory. Czym więc to jest?
 7. To wyjaśnij mi i mnie oświeć o wszechwiedzący. Pomyśl tylko wcześniej, po co google karze pingwinem "algorytmicznym" a po co "ręcznym" i w jakich przypadkach. Ja wiem, że ty jesteś cfffaniak i nigdy argumentami sie nie odnosisz, bo przeciez wiesz lepiej, tylko, że nie powiesz.
 8. OK, napiszę inaczej, bo @blake popusci i będzie smród. Zweryfikowany i potwierdzony przez pracownika przy sygnałach z algorytmu.
 9. Ręczny to ręczny - nałożony przez pracownika, który może być zdjęty przez pracownika przy zgłoszeniu o ponowne rozpatrzenie. A algorytmiczny (ktory rzekomo nie jest karą) przez algorytm wypuszczany "od czasu do czasu", gdzie trzeba czekać do kolejnego update.
 10. To chyba mając ręczną karę za linki nie trzeba czekać dwóch lat na update pingwina, tylko można poczyścić profil linków i zgłosić o ponowne rozpatrzenie kajając się za bycie złym. Pytam o algorytmicznego pingwina.
 11. @blake, kolego, mylisz się ze swoimi domysłami o branży. Branża bardzo ogólnie w klasyfikacji gemiusowego drzewka to "styl życia", a witryna będąca przed pingwinem w top20 polskich witryn w tej kategorii w badaniach PBI. Bardziej szczegółowo to jeszcze lepiej konwerujaca branża niż ogólny tzw. "styl życia". Poza tym kolego w portalach i reklamie internetowej siedzę 12 lat i wiem jakie są realia. Natomiast kwesię poruszam inną, czy faktycznie komuś wyszły witryny z faktycznego pingwina.
 12. @waldek2, jaka branża tych stron o których mówisz, że wyszły Ci z pingwina? Duże strony czy małe (site)? Jaki miałeś ruch przed pingwinem, w trakcie i ile wzrósł Ci teraz? Na jakich pozycjach były podczas pingwina, na jakich są teraz? Czy faktycznie był to pingwin? Czyściłeś profil linków, zdobywałes nowe, zgłaszałeś do disavow? Czekam na update pingwina, bo na jednej ze stron straciłem grubo ponad 1 mln. UU miesięcznie. Tylko strona jest na większość fraz poza 100-tką, ewentualnie na frazy bardzo mało konkurencyjne jest wyżej, albo gdzie reszta stron to ewidentny spam. Niestety nie odnotowałem dla niej żadnych pozytywnych zmian, lekko do góry podstrony z mało konkurencyjnymi frazami, tam gdzie google wykosiło ewidentny spam. Więc dla mnie to nie wygląda na pingwina, tylko na update głównego algorytmu. Ale może się mylę i przyjdzie mi jeszcze posiedzieć w pingwinie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy