eBizo

Forumowicze
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

Recent Profile Visitors

514 profile views
 1. eBizo

  Dlaczego nie mogę edytować profilu?

  Chodzi o PW? Osobiście je zignorowałem, bo stwierdziłem, że to zwykłe grzecznościowe powitanie lub jakiś spam (sorry za szczerość) i szybko usunąłem ze względu na bardzo niski limit skrzynki dla początkujących.
 2. Ale krzykacz.. A ty tak może byś po pierwsze zaczął używać ALT, bo aż oczy bolą Cię cytować (1/2 tekstu na czerwono)? Już wytłumaczyłem wcześniej, co miałem na myśli przez wyszukiwarki incognito, nawet wysłałem linka do takiej, która ma tę określenie w adresie domeny. Nie da się edytować tutaj postów, więc już nie skonkretyzuję o co mi chodziło. Po trzecie nigdzie nie napisałem nigdzie, że uważam się za specjalistę SEO, moje podejście jest typowo zdroworozsądkowe do pozycjonowania, jak ktoś tu ładnie napisał behawioralnego. Sry, literówka. Piszę na co dzień w Larwie. Nie, nie cała strona była na tym FW, a po prostu dopisał on backendową część, która liczy czas wizyty. Ale bez JS się nie obyło i tak więc stwierdziłem, że pójdę w czysty JS (jQuery) bo łatwiej będzie się to instalować, tak jak kody GA czy agencji reklamowych. Poudawaj zainteresowanego, napisz na PW - to wyślę Ci kod.. Po stopce widzę, że ogarniasz programowanie to napiszesz tutaj czy Twoim zdaniem skrypt coś może wyrządzić złego czy nie
 3. Panel póki co pozwala na zarządzanie frazami i limitem dziennym. Czas jest wartością od której zależy koszt jednego wejścia więc póki co jest ustalany wspólnie.
 4. Nie, skrypt tego nie robi, wyszukanie frazy następuje w sposób naturalny przez użytkownika, który dostaje jedynie frazę, którą ma wpisać i przybliżoną pozycję. Skrypt tutaj akurat nie jest najbardziej innowacyjną rzeczą, to tylko kod śledzący konwersję. Efekt jest taki jakbyś poprosił 10 znajomych przez GG:
 5. Odezwało się kilku chętnych do testów więc myślę, że się podzielą się wkrótce jakimiś spostrzeżeniami. Skrypt jest zbliżony do skryptów liczących konwersje. Nie ma innej opcji abym ja wiedział czy ta wizyta była i się skończyła sukcesem (czas, podstrony). Zamiast JS można go napisać w PHP ale jest wtedy mniej interaktywny i trudniejszy w instalacji (choć jeden klient takowy sam sobie napisał w Symphony we własnym zakresie). Skryptu nie wklejam, bo nie widzę sensu, przecież gdybym miał jakieś złe intencje to i tak nie wkleił bym tu "tej złej wersji". Nie popadajmy w paranoje w każdym razie. Serwis/firmę prowadzę od 2007 roku, kilka tysięcy userów wyświetla u siebie rotator z banerami z mojego systemu, a to nie zgadniecie - też skrypt JS
 6. eBizo

  Dlaczego nie mogę edytować profilu?

  Odwoływanie do regulaminu w przypadku błędu, który wygląda jak błąd systemowy jest słabe. Również sugeruje, aby zaktualizować ten błąd, pewnie da się go chociaż inaczej przetłumaczyć jeżeli nie da się sterować treścią błędu w inny sposób. Sugeruje: Nie możesz edytować profilu ponieważ nie masz do tego praw, bądź nie spełniasz zasad opisanych w regulaminie (link).
 7. Pytanie czy jesteś skupiony na tworzeniu nowych rozwiązań lub realizowaniu potrzeb bieżących klientów lub masz już gotowy, dojrzały produkt, na tyle że nic - tylko sprzedawać. Odpowiadam przez pryzmat firmy programistycznej. Często to tak wygląda, że w firmie jest stosunek 3 technicznych na 1 administracyjno/sprzedażowego, potem wraz z rozwojem, te proporcja się odwraca. W kilku osobowej firmie potem zostaje jeden informatyk, który ma cały system na głowie nie chciałbym i nie pracowałem nigdy w takiej firmie, ale znam historie z własnego podwórka.
 8. eBizo

  Własny program partnerski

  Polecam nie zapominać o stronce 404, bo źle mi się kliknęło i taki brzydki error zwraca: An internal server error occurred.
 9. Ciepło i zimno zarazem tak się składa, że kiedyś oferowałem też niego, ale może z 10 lat temu "troszkę" ewaluowały moje usługi. Np. pokaż mi autosurfa, który dawał wejścia organiczne z Google, bez żadnych redirectów i ukrywaczy, gdzie nie ma nigdzie refa/powiązania z źródłową stroną. Co do samych surfów, bo może i ich nie oferuje, ale usługi zbliżone (bardziej jakościowe) tak - to należy jasno powiedzieć, że Ty jako ktoś, kto zajmuje się stricte pozycjonowaniem, faktycznie nie powinieneś ich nigdy kupować, bo argument, że więcej ruchu = wyższa pozycja, był kłamstwem, a może nawet wręcz taki masowy, nieprzemyślanych ruch bardziej szkodził niż pomagał.
 10. Hej, to usługa, nie soft. To po prostu taki zabieg, aby lepiej dopasować temat do działu na forum. Mam wpływ, odezwij się na PW, daj jakiś stary, zapomniany blog zapleczowy do przetestowania i sam zobaczysz. Usługa zaczyna działać natychmiastowo. Powtarzam 3 razy, nie ma tu mowy o żadnym proxy. To są realne wejścia, z realnych komputerów, z prawdziwych przeglądarek przez prawdziwe osoby z Polski.
 11. Za pomocą JS można zrobić bardzo wiele, ale co związku z tym? Przeczytałeś co napisałem?
 12. Człowieku, rozróżniam przeglądarkę od wyszukiwarki, wiem co to tryb incognito i mój skrypt działa: - w przeglądarkowym trybie incognito - w wyszukiwarkach, które sygnują się pojęciem prywatności czy właśnie wyrażeniem "incognito" lepiej? Co do skryptu znowu się błaźnisz nie znając tematu. Nie dostarczam skryptu jako zewnętrzny assets (choć mogę jak ktoś chce, ale specjalnie unikam wszelkich połączeń z portalem), tylko po prostu kod, który nie jest w żaden sposób zminimalizowany i ktoś z podstawową znajomością JS wyczyta sobie z niego działanie, czyli zmienne konfiguracyjne, licznik i wysłanie XMLHttpRequest. Nie ma żadnej technicznej możliwości z mojej strony, aby tego typu kodem wstrzyknąć cokolwiek do promowanej strony, albo w jakikolwiek sposób na nią wpłynąć.
 13. Nietrafiony przytyk. Określenie incognito nie musi się tylko odnosić do trybu porno w przeglądarce. https://www.searchincognito.com/ https://duckduckgo.com/
 14. Testowane przez 2 firmy na kilka różnych stronach i 2 zupełnie odmienne branże. Wszystkie frazy poszły do góry, mam informacje zwrotną, bo wymogiem tej usługi jest aktualizacja pozycji (nie korzystam z żadnego API do śledzenia pozycji). Testowałem także na swojej małej stronce, była pierwotnie na 3 stronie wyników, po kilku tygodniach usługi na pierwszej stronie, teraz po kilku miesiącach, gdy już nie miałem włączonej usługi zostało na 2 stronie wyników. Ale ja wyraźnie podkreśliłem, że to nie jest żadne proxy. To jest właśnie różnica w stosunku do usług/programów, których jest pełno w sieci. Ruch jest naturalny formalnie (w statystykach GA, wydawców) i w rzeczywistości (normalnie z tego ruchu można pozyskać kliki w kreacje, leady, rejestracje itp.).
 15. Od blisko 2 lat dopracowuję i testuję narzędzie, które służy pozyskaniu większej ilości kliknięć, z dowolnej wyszukiwarki. Co daje ta usługa? - pozyskanie ruchu na stronie (unikalne wejścia z polski, realne wizyty, które mogą podnosić naturalną konwersję, odsłony kreacji), - powiększenie współczynników (możliwość ustalenia minimalnego czasu wizyty np. 30 sekund ale też np. 5 minut, a także liczbę obejrzanych podstron, przeczytanych artykułów, co zmniejsza współczynnik odrzuceń praktycznie do 0), - pozycjonowanie (ten efekt jest trudniejszy w mierzeniu dlatego zwlekłem z wysuwaniem wniosków, do minimum roku. Dzisiaj mogę powiedzieć, że usługa jak najbardziej działa, a jej efekt pozycjonujący wynika z analizy wyszukiwarki, która w końcu zacznie premiować wynik, który nie jest na pierwszych pozycjach, a ma znacznie większy i jakościowy ruch. To tak na logikę - weszli w drugi wynik częściej, spędzili tam sporo czasu, więc strona lepiej spełnia potrzebę szukających). Dla narzędzia nie ma znaczenia: - marka wyszukiwarki (działa na każdej, nawet incognito) - bieżąca pozycja (może być nawet 2-3 strona wyników) - frazy (można ustalić dowolne, pod którymi znajdziemy stronę) - technologia strony docelowej Prawdopodobnie nikt nie oferuje podobnego narzędzia w Polsce, a może i na świecie, bo oprócz niego potrzebujemy też przecież grupę osób, które te wejścia będą realizować, a to ta trudniejsza część Narzędzie nie korzysta z żadnego proxy, vps, botów, wtyczek. Do działania potrzebne jest ustalenie adresu, fraz i wklejenie małego skryptu JS na docelową stronę (wysyła tylko "sygnał" zwrotny do mojego serwisu) i to wszystko. Możemy kontrolować minimalny czas wizyty, limitować liczbę tych wejść, sterować unikalnością wizyty (powracającymi). Chciałbym, aby charakter usługi pozostał "kameralny" dlatego nie podaję tutaj nazw i linków, a wolałbym ogólnie porozmawiać, co sądzicie o tego typu działaniach pod kątem pozycjonowania. Oczywiście zainteresowanych przetestowaniem zapraszam do kontaktu na PW. To reklama na każdy budżet (koszt od 2gr za wizytę..., faktura vat 23%, brak umów).