Jump to content

s_matysik

Forumowicze
 • Content Count

  1,239
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

Everything posted by s_matysik

 1. @toja Jak zrobisz ułożysz dobre fotosy, które przełożą się na dobre miejscówki, a sam harvest będzie na tyle szczegółowy że skuteczność jego obróbki będzie duża to wystarczy. Ilość zaplecz które chcesz podlinkować nie ma znaczenia, możesz mieć 10 dobrze podlinkowanych zaplecz które będą kopać jak i 1000 źle podlinkowanych które kopać nie będą. Więc kwestia Twojej strategii.
 2. Może błędnie skonstruowany profil linków, może za słabe miejscówki, może leży optymalizacja, brakuje odpowiedniego content etc. Bez szczegółów to jak wróżenie z fusów.
 3. @toja Nie linkujemy z baz podstawowych, wykładanych na forum. To przykładowe bazy pod testowe blasty, pod pisanie fotosów pod własne harvesty (na podstawie tych przykładowych miejscówek). Jeśli chcesz mieć efekty to musisz robić własne listy. Po Twoim pytaniu wnioskuję, że pewnie podlinkujesz docelową wprost, a potem zapytasz dlaczego nie jest "na zielono".
 4. @MateuszI Według mnie zdecydowanie opcja 1, ponieważ: a) Strona A przy takich mocnych linkach ma szansę wyciągnąć większy długi ogon niż wszystkie strony B. b) Linkowanie strony A z 10 solidnych serwisów da lepsze efekty niż linkowanie tych stron B tylko jednej domeny A. Ilość domen z których linkujemy jednak nadal ma znaczenie.
 5. @mateusz2209 Przetestuj i zobaczysz czy to coś da w kontekście SEO. Co do ewentualnego negatywnego efektu - jakieś kary ze strony Google, to raczej nie powinieneś się obawiać.
 6. W obecnych czasach - sieć PBN na mocnych domenach. Jak ktoś zna to na pewno nie wyłoży na forum na tacy ze względów oczywistych. Każda "sztuczka" która zostaje upubliczniona przestaje działać, każdy zaraz ją stosuje. Jeśli Twoja konkurencja ma bardzo dużo mocnych linków to musisz zastanowić się czy masz na to budżet aby ich przebić.
 7. @bredek Najpierw popróbuj z 301, najlepiej w poszczególne podstrony, potem ewentualnie jeśli nie będzie efektu całość w główną. Nawet jeśli ta 301 zaszkodzi, to możesz ją szybko zdjąć po przez postawienie zapleczówki i przeindeksowania domeny.
 8. @Parsi jak to jest do 100 zapleczówek to spokojnie mogą być wszystkie na jednym koncie SC, kto by sobie taką ilością głowę zawracał:) Natomiast pytanie czy jest sens dodawać zaplecza do SC.
 9. @polinfor Api jest w 100% zgodne z http://www.instantlinkindexer.com/apidocs.php
 10. Poszukaj na forum, są różne softy do tego. Jeśli ktoś już opracował sobie system sortowania miejscówek i to kopie, to raczej nie zdradzi tego na forum, szczególnie w obecnych czasach, gdzie publiczne rankujące miejscówki są na wagę złota. P.S. Odkopałeś jakiś stary temat, zamiast założyć nowy, pytanie po co?:P
 11. @mateusz2209 Co masz na myśli dozwolone? Zgodnie z wytycznymi od Google żadne zdobywanie linków wpływających na ranking jest niedozwolone. A realnie czy to coś da? Jeśli domeny są mocne, są podlinkowane, to coś pewnie da, ale 3 linki cudu nie uczynią.
 12. I pamiętasz cały rozkład anchorów? Wydaje mi się, że automatami łatwiej zbudować odpowiedni rozkład anchorów. Fajnie. Ale przy większej konkurencji lub większej ilości stron to nie ma racji bytu, chyba że zatrudnić hindusów którzy będą tak jak Ty "dłubać manualnie" .
 13. @sklepikarz Większość publicznych katalogów to już oflagowane miejscówki i nie kopią nic. Niektóre płatne katalogi pewnie są ok, ale raczej nie są kluczowym elementem linkowania. Gdzie katalogi jeszcze mogą dobrze działać w SEO: - Lokalne SEO - tzw. NAP czyli katalogi z danymi firmy, mapką etc. to faktycznie działa. - Prywatne katalogi, postawienie własnych katalogów na mocnych domenach.
 14. @TechWorld Kilka zaplecz możesz dodać do GSC, ale już setkę czy więcej niekoniecznie warto mieć w jednym GSC. Pytanie do czego potrzebujesz to GSC?
 15. @Mazzur I tym polega SEO, że trzeba testować i analizować cały czas, aby być na bieżąco z algorytmem. Nikt tutaj gotowych rozwiązań na tacy nie poda z oczywistych względów.
 16. Ahrefs + Seo Spyglass + Majestic Wtedy będziesz miał wgląd to największej ilości linków. A jeśli tylko jeden Soft to zdecydowanie Ahrefs
 17. Jeśli nie będzie linkowania wewnętrznego między domeną, a subdomeną to raczej mały wpływ. Ewentualny filtr nałożony na subdomenę może mieć negatywny wpływ na domenę główną
 18. Pytanie kiedy zaczną wykorzystywać go do przeliczania serpów.. i jakie to będzie miało skutki...
 19. @wili1777 1. "Śmieciowe" linki to pojęcie względne. Wiele linków potrafi wyglądać jak "śmieciowe", a kopie bardzo mocno, i na odwrót. Ładne miejscówki, z ruchem, a nie kopią wcale. Prawdopodobnie nie potrafisz ocenić miejscówki, więc jedyna metoda to testy. Linkujesz z danych miejscówek testowe domeny i obserwujesz czy rankują, w ten sposób jesteś w stanie przygotować sobie listę kopiących cms, konkretnych miejscówek. 2. Obecnie coraz ważniejsze stają się mocne prywatne zaplecza. Bardzo dużo publicznych miejscówek zostało już oflagowane przez tzw. "specjalistów" od DT - białych rycerzy. I oni dalej tego nie rozumieją, robią to nadal, więc kopiących miejscówek publicznych będzie ubywać. Obecnie jeśli ktoś ma naprawdę mocno kopiące miejscówki publiczne to linkuje nimi tylko przez ukryte 301, z uwagi na to że teraz takie miejscówki są na "wagę złota". Więc warto budować mocne zaplecze, ale trzeba jak. Tutaj również jedyna metoda to testy, np. jak szukać expirek które kopią, jak linkować zaplecza aby kopało etc. 3. Ja w przypadku artów sponsorowanych kieruję się profilem linków, czy wśród kupujących arty nie było za dużo tych "dopalających" je byle czym oraz widocznością serwisów. Jeśli widzę na wykresie widoczności pionową kreskę w dół to pewnie domena oberwała jakimś filtrem. 4. Dobre linki powinny ładnie kopać. Ale powiem tak, mi kilka lokalnych portali na linkhous potrafiło kopać bardzo ładnie. A np. wiele linków z interii nie dało zupełnie nic. Tak więc tutaj ostateczna weryfikacja i tak jest metodą prób i błędów. Bo skoro interia nie kopie to jak to logicznie wytłumaczyć?;D 5. Jak wspomniałem np. linkhous, ceny trzeba porównywać, czasem taniej whitepress, a czasem linkhous. Oczywiście bazy ich portali nie pokrywają się w 100%. 6. Kupować trochę więcej, a trochę tańszych artykułów. Natomiast na początek nie polecam budowania dużego zaplecza, ani kupowania artów sponsorowanych. A raczej potestować trochę publicznych miejscówek + próba budowy małego zaplecza, gdzie zadbasz o dobry serwer, unikalne ip, odpowiednio dobrane domeny.
 20. WebSite Auditor, najnowsza wersja (już jakiś czas jest) jest bardzo dobra do analizy linkowania wewnętrznego
 21. @magikszn Do 3 zaplecz do nie ma sensu kupować automatów, bo kwestia kosztów licencji, serwerów, proxy, przygotowania list i wiele innych. Ale do np. 100 zaplecz już warto, ale z tego co piszesz to długa droga przed Tobą
 22. @Mazzur Porównaj sobie efekt seo linków wewnętrznych w tak schowanym menu, do efektu jakie dają linki wewnętrzne umieszczone np. w treści na danej podstronie.
 23. @renegat jeśli chodzi o ważne frazy na które strona główna pojawia się na 2 i 3 stronie wyników, a na te frazy nierankują żadne podstrony, to utworzyć pod te zapytania jedną lub kilka podstron i podlinkować je wewnętrznie ze strony głównej. Ale jeśli strona główna jest na te frazy mocno podlinkowany (anchory tutaj się mocno liczą) to przeniesienie mocy na te podstrony które mają rankować na te frazy zamiast strony głównej może być problematyczne. Oczywiście trzeba też wtedy usunąć ważne elementy optymalizacji strony głównej (np. title) pod te frazy na które chcemy przeskoczyć podstronami.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy