Jump to content

~larry

Forumowicze
 • Content Count

  266
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by ~larry

 1. Aby przyspieszyć działanie szablonu możesz spróbować zainstalować ZP na mocniejszej maszynie. Często moc obliczeniowa na styk może opóźniać działanie szablonu, jak również powodować niezrozumiałe błędy w jego działaniu. Warto również zoptymalizować szablony, aby zawierały jak najmniej akcji. To już raczej będzie kwestią doświadczenia. Ja gdy zaczynałem przygodę z Zenkiem budowałem szablony, które można by było skrócić często nawet o połowę.
 2. W mojej opinii chyba najbardziej przydatną wtyczką o dużych darmowych możliwościach jest Sucuri Security.
 3. Zapewne o to chodzi. W tym przypadku proponuję wykorzystać opcję emulacji myszy do otworzenia multiselectu oraz emulacje klawiatury do wpisania państwa.
 4. Czy ktoś orientuje się czy jest taka możliwość, aby na stronie wykonać przekierowanie 301, ale tylko w przypadku konkretnych odwołań z innych strony. Przykład mam stronę X do której prowadzi 100 linków przychodzących. 30 z tych linków konkretnie zdefiniowanych chciałbym przekierować na inną domenę. Pozostałe 70 linków, które prowadzą do strony X ma działać poprawnie.
 5. Najważniejszą kwestią przy wyborze vps jest ilość RAM. Czasem są takie szablony, co przy jednym wątku zużywają 2GB i więcej.
 6. A czy w najnowszej wersji zauważył ktoś, że nie działa "Set Proxy" w Browser Settings?,
 7. Na początku musisz zescrapować wyrażeniem regularnym wszystkie frazy zapisując je do listy. Kolejno musisz poprzez List processing przeliczyć ile wierszy zawiera lista i wstawić tą wartość do IF.
 8. Na początek jeszcze odpal sobie np cluodflare dla każdej z domen, to zdejmie Ci sporo obciążenia. Co do VPS to ja korzystam z Hetznera, ale tu musisz poświęcić trochę więcej czasu na administrację. Przy problemach pozostajesz sam. Sama konfiguracja VPS nie jest czymś trudnym.
 9. Tak i to nawet często. Czasem uda się coś posklejać, że i w Zennoposterze działa, ale też mam takie projekty, które tylko i wyłącznie w PM odpalam.
 10. Nie wiem dlaczego nie mogę do Ciebie wysłać PW, więc tutaj napiszę. Prześlij mi szablon na larry@l4.net.pl i coś pomyślę nad tym.
 11. A jak pobierasz zmienna nie masz czasem tam jakiejś spacji?
 12. Nie wiem czy to pomoże, ale spróbuj z pojedyńczym cudzysłowem '14' < '30'
 13. Po stronie usera w linuxpl, podobno hekko też coś takiego ma.
 14. Na kilku hostingach współdzielonych w Direct Adminie widziałem opcję całkowitego blokowania dostępu do FTP wszystkich IP z wyjątkiem tych które ja zdefiniuje. Mam teraz własny serwer na Direct Admin, ale nie widzę tej opcji w standardzie. Czy to jest jakaś dodatkowa wtyczka? Jeżeli tak to gdzie można ją dostać?
 15. ~larry

  ZenBLOG

  To raczej nie jest zbyt trafne porównanie. Usługi automatyzacji rejestracji mają swoją specyfikę i musisz mieć świadomość, że szablony gdy zostały wydane zapewne działały, jednak przez okres po ich wydaniu mogło wpłynąć milion zewnętrznych czynników niezależnych od osoby wydającej szablon. Liczenie na to, że na bieżąco takie ilości szablonów będą aktualizowane jest trochę fantazyjne.
 16. Chylę czoła za zrobienie Kunena. Ja kiedyś do tego przysiadłem i niestety nie podołałem taka tam była ilość modyfikacji w kodzie.
 17. Jednak warto tam zaglądać. Ja wczoraj zalogowałem się do GL i miałem wiadomość o pracę sprzed roku z HR korpo SEO, hehe
 18. Znalezienie jakiegokolwiek szeptacza to nie problem, ale znalezienie dobrego to już inna bajka.
 19. Wczoraj przestało działać logowanie ma "moim" VPS z Windows w OVH ... I do teraz K**** MAĆ problem nadal nie rozwiązany. BOK OVH milczy. BOK OVH com jakąś aktywność wykazuje ale na odepchnięcie tematu z którego nic nie wynika... OVH ma jedyny w swoim rodzaju support, nie jest tak, że inni mają Cię w poważaniu gdy wystąpi problem. Miałem w wielu miejscach maszyny i tylko OVH dało poważnie ciała.
 20. Nigdy na to nie zwracałem szczegółowo uwagi, bo poziom wykorzystania był stosunkowo niski. Teraz niestety nie mogę tego sprawdzić, bo jestem w trakcje przenoszenia Zenka na swoją maszynę, a serwer jest już wyłączony. @wojewodzic nie widzę większych przeciwskazań, aby odpalić Zenka na kimsufi. Musisz tylko Windowsa dokupić, bo raczej go w standardzie nie będzie.
 21. To jest jak najbardziej dobre myślenie w kwestii cięcia kosztów przy korzystaniu z Zennopostera. Ja własnie mam taki zamiar. W Hetznerze już zostawiłem tyle $$, że dawno miałbym kilka nowych maszyn na własność.
 22. Mi wydaje się, że łącze to akurat ma tutaj marginalne znaczenie. Oczywiście mam na myśli takie, które jest mniej więcej w standardzie każdego VPS-a czy serwera. Do poprawnego działania Zennopostera na wielu wątkach w mojej opinii najważniejsza jest pamięć RAM. U mnie przy jednocześnie działających 70 wątkach zużycie pamięci jest na pozomie 30 GB. Oczywiście to wszystko zależy jakie mamy szablonu. Jeden szablon może zużywać 200MB inny 3 GB itd. Im mniej pętli w szablonie tym mniej pamięci. Do wersji Lite wystarczy najtańszy VPS / 2GB RAM. W wersji Standard najwyższe VPS średnio mi wystarcz
 23. Ja przechodziłem przez wszystkie wersje i nie zauważyłem żadnej różnicy w szybkości działania. Wydaje mi się, że wersja lite działa tak samo jak pro, tylko ma mniejszą ilość wątków. Różnice w szybkości działania ma na pewno proxychecker.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy